Konsultacijos tėvams su introspekcija metmenys. Konsultacijos su tėvais savęs patikrinimas. Tėvų susirinkimo pavyzdys

Svetlana Leonova
Introspekcija bendras užsiėmimas su vaikais ir tėvais vidurinė grupė

Bendros pamokos su vidurinės grupės vaikais ir tėvais savianalizė „Tėvų klubo“ metu tema: „Smulkiosios motorikos ir motorinių įgūdžių ugdymas vaikams“.

Įjungta okupacijos dalyvavo vaikai vidutinio amžiaus grupė kurie dar nesilankė kalbos centre, ir jų tėvai.

Kadangi pagrindinė ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla yra žaidimas, tada klasė buvo pastatytas naudojant žaidimų technologiją mokymosi: kurti buvo naudojami įvairūs žaidimai smulkiosios motorikos įgūdžiai(„Transformacija į Pelenę“, „Stebuklingos gijos“, „Apsilankymas prie didžiojo piršto“ ir kt.). Taip pat buvo naudojamos tobulėjančio ir į mokinį orientuoto mokymosi technologijos, kurios padidino vaikų vidinę motyvaciją ir tėvaiį pataisos ir ugdymo procesą.

Įjungta okupacijos Sekantis įvartis: pagerėjimas tradicinės formos dirbti su tėvai už veiksmingą vaikų darželio ir šeimos sąveiką plėtojant kalbos tarimo pusę, kuri buvo pasiekta sprendžiant šiuos dalykus: užduotys:

pataisos ugdymas: dalyvių žinių gilinimas ir sisteminimas grupė vaikų motorinių įgūdžių lavinimui; plėsti vaikų žodyną;

pataisos ir vystymosi: regos ir klausos dėmesio, smulkiosios ir bendrosios motorikos lavinimas;

pataisos edukacinis: puoselėti teigiamą požiūrį į okupacijos, savo kalbos kontrolė, bendradarbiavimo įgūdžių formavimas, gebėjimas nenutraukiant išklausyti pašnekovo.

Tikslas klasės atitiko jo turinį. Pasirinkti metodai ir būdai atitiko vaikų amžių ir buvo parinkti atsižvelgiant į jų amžių individualias savybes (dėmesio būklė, nuovargio laipsnis ir kt.)... Vizualiniai ir žodiniai nurodymai buvo pateikti tiksliai ir aiškiai. Buvo naudojamas toks padėti: pritraukia dėmesį, skatina kalbą ir mąstymo veiklą per instrukcijas, patarimai, klausimų naudojimas, papildomų vaizdinių priemonių naudojimas (nuotraukos, atskiro veiksmo ir veiklos įvaizdžio demonstravimas apskritai. klasės tarpusavyje susiję ir nuoseklūs.

Visą laiką pamokos vaikams ir tėvams susidomėjimas buvo išlaikytas, palengvintas dėl dinamiškumo klasės, netikėtumo momento panaudojimas paskutinėje dalyje klasės("Kas paslėpta pirštų baseine?")... Visos užduotys buvo parinktos remiantis keliais analizatoriais ir prisidėjo prie aukštesnio lygio kūrimo psichines funkcijas (dėmesys, suvokimas, atmintis, mąstymas).

Įjungta okupacijos buvo sukurtas palankus emocinis fonas. Kuriant teigiamą motyvaciją atlikti užduotį, skatinant teisingai atlikti veiksmus, vaikas formuoja pasitikėjimą galimybėmis įveikti esamus sunkumus ir prisideda prie veiksmų metodų perkėlimo į kitas sąlygas. Tiek vaikai, tiek tėvai parodyti teigiamą emocinį požiūrį ir kartu atliko pavestas užduotis.

Ačiū susitikimui darbo metu tėvas klubo, įgyvendinamas tikslas - psichologinė ir pedagoginė šeimos parama auklėjant vaikus ikimokyklinio amžiaus ir ugdyti šeimos ugdymo potencialą.

Susitikimas truko 20 minučių.

Rezultatas: nustatyti tikslai ir uždaviniai sėkmingai įgyvendinti.

Susiję leidiniai:

Bendros pramogos su tėvais scenarijus Motinos dienai vidurinėje grupėje „Mamytė mylimoji, gražiausia“ Bendros pramogos su tėvais scenarijus atostogoms „Motinos diena“ vidurinėje grupėje „Mamytė mylima, gražiausia“ Tikslas: kurti.

- Vizito pas Ežiuką metu. Bendros su tėvais kūno kultūros pamokos, skirtos pirmajai jaunesnei grupei, konspektas Apsilankymas ežiuke Tikslas: įtraukti tėvus į pamokas fizinis lavinimas skersai bendra veikla su vaikais. Užduotys: Sveikata :.

Tikslas: sužadinti mokinių susidomėjimą ir norą užsiimti aktyvia fizine veikla Tikslai: - Ugdyti gerą vaikų požiūrį.

Bendro renginio su vaikais ir tėvais atostogų „Šeimos diena“ santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Vaikų darželis Nr. 17, Stavropolis Bendro renginio santrauka.

Tėvų su vaikais bendrosios pratybos santrauka vidurinėje darželio grupėje Bendras užsiėmimas fiziniai pratimai tėvai su vaikais „Ay - taip, mama, ay - taip, aš“ (vidurinės grupės vaikams ir jų tėvams) Paskirtis:.

Bendro renginio su vidurinės grupės vaikais „Naudingi ir kenksmingi produktai“ metodinis rengimas Bendro renginio su vidurinės grupės vaikais metodinis rengimas „Naudingi ir kenksmingi produktai“. Renginio tikslas - formavimas.

1. Išanalizuokite renginio tikslus ir uždavinius.

2. Išanalizuokite pasirinktus tėvų dėmesio didinimo metodus ir būdus, kiek jie buvo veiksmingi, kurie buvo sėkmingi, kurie ne, kodėl?

3. Peržiūrėkite medžiagų ir įrangos pasirinkimą bei naudojimą renginyje.

4. Išanalizuokite turinio pasirinkimą ir renginio tėvams organizavimo algoritmą.

5. Išanalizuokite problemas, kurios kilo renginio organizavimo ir vedimo metu, kaip jos buvo pašalintos?

6. Nustatykite būdus, kaip pagerinti auklėjimo renginio organizavimą ir pristatymą.

8 priedėlis

Apybraižinis planas tėvų susirinkimas

Naudojamos šios tėvų susirinkimų formos:

· Psichologinis mokymas;

· Meistriškumo klasė;

· Bendra vaikų veikla su tėvais;

· Atvirų durų diena;

· Teatro spektaklių rodymas.

Tėvų susirinkimo vedimas:

Tėvų susirinkimą tradiciškai sudaro 3 dalys: įžanginė, pagrindinė ir „įvairi“. Susitikimo laikas yra 1 valanda. (40 minučių su tėvais ir 20 minučių su vaikais).

1.Įvadinė dalis skirtas organizuoti tėvus, sukurti geros valios ir pasitikėjimo atmosferą, sutelkti jų dėmesį ir motyvuoti juos kartu spręsti problemas. Tai galite padaryti paskelbę temą, susitikimo formą arba naudodami trumpus žaidimus ir veiklą. Galite sukurti tam tikrą foninę muziką: gitaros, fortepijono, juostos įrašų garsus, kurie lydės vedėjo žodžius.

2. Pagrindinė dalis susitikimą galima suskirstyti į du ar tris etapus. Paprastai ši dalis prasideda grupės auklėtojo, vyresniojo pedagogo ar kitų ECE specialistų pristatymu, apimančiu nagrinėjamos problemos teorinius aspektus. Laikykite savo pranešimą trumpą, nes dienos pabaigoje dėmesys sumažės.

Svarbiausia, kad tėvai nėra tik pasyvūs klausytojai. Būtina užduoti klausytojams klausimus, pateikti pavyzdžių iš vaikų auklėjimo šeimoje ir darželyje praktikos, išanalizuoti pedagogines situacijas, pakviesti tėvus žiūrėti veiklos su vaikais vaizdo klipus, žaidimus, pasivaikščiojimus ir kt.

Tėvams nereikėtų priekaištauti ir juos pamokyti. Dažniau kaip pavyzdžius reikia panaudoti akimirkas iš grupės vaikų gyvenimo. Kalbėti apie nepageidaujamų veiksmų vaikai, nesakykite jų vardų. Savo pranešime mokytojai turėtų vengti reikšti pretenzijas tėvams ir vaikams, diskutuoti apie konkretaus vaiko asmenybę; Nereikėtų konstatuoti vaikų nesėkmių, svarbiausia - bendromis jėgomis rasti aptariamų problemų sprendimo būdus.



Geriausia pokalbį palaikyti esant švelniam apšvietimui. Perėjimus iš vienos situacijos į kitą gali atskirti trumpa muzikinė pertrauka. Jei įmanoma, svarstomos situacijos turėtų būti išdėstytos kuo geriau.

Norėdami iliustruoti savo idėjas ir samprotavimus, galite naudoti juostos ir vaizdo įrašus, nuotraukas ir grupės vaikų interviu, diagramas ir grafikus, aiškiai pateiktas tezes ir kalbas. Visa tai padės geriau suvokti susitikimo temą. Šios susitikimo dalies metu taip pat galite naudoti šiuos metodus: paskaitą, diskusiją, konferenciją, kuri gali būti atskira darbo su mokinių šeimomis forma.

3. Trečioje tėvų susirinkimo dalyje "Kitas" aptariami vaiko laikymo darželyje, laisvalaikio užsiėmimų, bendros šeimos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos organizavimo klausimai. Rekomenduojama iš anksto apgalvoti keletą problemos sprendimo variantų, kurie bus pasiūlyti tėvams diskutuoti, sutikti su tais, kurie gali padėti, prisiimti atsakomybę ir pan. Kai kuriuos klausimus reikia iš anksto išspręsti su tėvų komitetu. Pasibaigus susitikimui, turite apibendrinti susitikimą įtraukdami į sąrašą priimtus sprendimus kiekvienu iš aptariamų klausimų, įrašytų į protokolą. Susitikimai gali būti rengiami klausimų ir atsakymų vakarų, žodinio žurnalo, pokalbių laidų ir tt forma. Nepaisant šių formų skirtumų, juos vienija viena prasmė - suteikti tėvams žinių apie savo vaiko auginimą, sudominti auklėjimo problemas, skatinti peržiūrėti savo išsilavinimą.

Tėvų susirinkimo pavyzdys

„Vyresnių ikimokyklinukų rankų paruošimas rašymui“

Tikslas:

Užduotys:

Vykdymo forma: dirbtuvė.

Dalyviai: grupės auklėtojos, mokytojos vizualinė veikla, tėvai.



Susitikimo dalys

Įvadinė dalis (5-7 min.).

· Temos mokytojo ir susitikimo dalyvių pristatymas.

· Ekskursija po darbo knygų ir vaikų veiklos produktų parodą.

Pagrindinė dalis (30-35 min.).

· Grupės tėvo pristatymas tema „Smulkiųjų motorinių įgūdžių ugdymo prasmė ir būdai parengiamosios mokyklos grupės vaikams“, kartu su plakatais su pagrindinėmis tezėmis ir žodžiais kalbos tema, parodant pirštų žaidimų schemas (10-15 min.).

· Smulkiosios motorikos mokytojo dirbtuvių su tėvais vedimas molio, plastilino ir popieriaus pagalba (10-15 min.).

Parodos pristatymas didaktiniai žaidimai smulkiosios motorikos lavinimui (5 min.).

· Kolektyvinis tėvų sprendimas dėl kryžiažodžio susitikimo tema (5 min.). Apytikslis žodžių, kuriuos reikia atspėti, sąrašas: motoriniai įgūdžiai, ranka, regėjimas, smegenys, koordinacija, koreliacija, rašymas, mokykla.

Įvairūs (7-10 minučių).

· Apžvalga pedagoginę literatūrą susitikimo tema.

· Klausimų, susijusių su vaikų išlaikymu darželyje, laisvalaikio užsiėmimais, bendros šeimos ir ikimokyklinio ugdymo veiklos organizavimas, aptarimas.

Nustatyti mokymo medžiaga

Kūrybinis tobulėjimas

Baigė: Mineeva I.V.

Turinys:

1. Renginio „Šeimos diena“ metmenys ………………………………… ...… ... 3 psl.

2. „Šeimos dienos“ renginio savianalizė …………………………………… ... 7c.

3. GCD „Kelionė į mišką“ santrauka ……………………………………………………………………………… .8s.

4. GCD savianalizė …………………………………………………………… ..11s.

5. Konsultacija tėvams „Aš nenoriu! Nedarysiu! Nereikia!: Krizė 3 metai …………………………………………………………………………………… ... 13c.

6. Savikontrolės konsultacijos tėvams „Aš nenoriu! Nedarysiu! Nereikia!: Krizė 3 metai “………………………………………………………………… 15s.

BENDRAS RENGINYS SU TĖVIAIS „MANO ŠEIMA“

Tikslas: sutelkti vaikus ir tėvus, užmegzti partnerystę su mokinių šeimomis.

Užduotys:

1. Formuoti pirminės vertybės idėjas apie šeimą;

2. Ugdyti vaiko komunikacines savybes - laisvas bendravimas su suaugusiais ir vaikais;

3. Palankios geranoriškumo ir tarpusavio supratimo atmosferos sukūrimas.

Įranga: diplomai visiems dalyviams skirtingose ​​nominacijose (konkursuose)

Preliminarus darbas su tėvais:- sugalvoti ir paruošti šeimos pristatymą (lankantis čiuožykloje);

Paruoškite eilėraščius, melodijas, dainą apie savo šeimą;

ĮVADINĖ DALIS

Sveiki atvykę svečiai

Labas vakaras, Mieli svečiai. Džiaugiamės galėdami vėl susitikti. Aš skubu jums tai pranešti1993 m. Gegužės 15 d. JT Generalinė Asamblėja paskelbė Tarptautinę šeimos dieną. Ir šiandien kviečiame švęsti šį įvykį.

Šeima yra svarbiausia kiekvieno iš mūsų gyvenime. Šeima yra artimi ir brangūs žmonės, tie, kuriems linkime gero ir laimės, kuriuos mylime, su kuriais imame pavyzdį, kurie mums rūpi. Būtent šeimoje mes mokomės meilės, rūpesčio ir pagarbos, atsakomybės.

Kaip dainuojama vienoje garsioje senoje dainoje: „Daina padeda mums kurti ir gyventi“. Ir iš tikrųjų taip yra, nes nė viena šventė neapsieina be dainų, su daina leidžiamės į žygį, daina pakelia nuotaiką.

Dabar mūsų grupės vaikai atliks dainą, skirtą šios dienos šventei.

Vaikai dainuoja dainą „Šeima“ (pagal melodiją „Kažkur šiame pasaulyje“)

PAGRINDINĖ DALIS

Mes paruošėme jums linksmus, paprastus konkursus. Kiekviename konkurse bus nugalėtojai. Tai spręs nepriklausoma žiuri. Dabar aš jį jums pristatysiu.

- Pirmosios varžybosVizitinė kortelėšeimos - turite papasakoti apie savo šeimą, ją pristatyti.

Konkurso „Šeimos vizitinė kortelė“ nugalėtojo diplomas + šokoladas arba kalendorius.

Kiekviena šeima turi savo namus, tačiau ne visi žino, kad žodis namas nėra rusiškas. Jis kilęs iš lotyniško žodžio „dominium“ - turėjimas.

Žodis namas reiškia ne tik pastatą, bet ir patį gyvenimą po jo stogu, artimųjų ir mylinčių žmonių rate.

Kitas konkursas vadinamasLiaudies išmintis .

Turite atspėti čia užšifruotas patarles (kortelėse užrašyti žodžiai, iš kurių dalyviai sudaro patarlę. Arba vedėjas sako pradžią, o dalyviai baigia. Už kiekvieną atsakymą gauna mikroschemą. Kalendorius)

Svečias ant slenksčio - laimė ... (namuose).

Namas be meilužės ... (našlaitis).

Vadovaukite namams ... (nesikratykite barzdos).

Obuolis niekada nenukrenta toli nuo medžio).

Nei turtingas, ... (ir toks laimingas).

Būti svečiu yra gerai, bet būti namuose yra geriau).

V draugiška šeima ir ... (šilta šaltyje).

Medį laiko šaknys ... (o žmogus - šeima).

Ne orkaitė šildo namus, ... (bet meilė ir harmonija).

Prie bendro stalo ... maistas skanesnis.

Kam lobis, kai ... šeimai viskas gerai.

Vertinti šeimą -… būti laimingam.

Šeima yra stipri, kai ... virš jos yra tik vienas stogas.

- Ko negali įnešti į namus, to negali išnešti. Osetinas

Vienas gyvenamas namas ... geriau nei šimtas tuščių. Kurdų

Jo namuose ir ... kampai padeda. Ukrainietis

Vadovauti namams - nekratykite rankovių.

Kai šeima yra kartu ir širdis yra vietoje.

Namas gražus ne su kampais, o su pyragais.

Vaikai - ne našta, o džiaugsmas.

Šeimos nesutarimai sukels nemalonumų.

V šeima o košė tirštesnė.

Visi žinome, kad artimi žmonės gali suprasti vienas kitą be žodžių. Kitas konkursas vadinamasSuprask mane ... Vienas šeimos narys be žodžių atstovaus tai, kas bus parašyta ant kortelės, o likusi šeima turi atspėti, kas tai yra (užduotys kortelėje. Dalyviai pasirenka patys. Diplomas + prizas)

Karštas lygintuvas; virimo virdulys; skambantis žadintuvas; skambantis telefonas; Katytė; žvejyba;

Ar tau patinka dainuoti? Tada kitos varžybosDaina ... Manau, daina, komanda, kuri atspėja, atlieka ir gauna vieną žetoną. Laimi komanda, turinti daugiausiai žetonų. Taigi…

    Ši daina yra apie tai, kaip elgėsi paukštis, gyvenęs su pagyvenusia moterimi. (Mes gyvenome su močiute ...)

    Ši daina pasakoja apie tragišką taikaus vabzdžio likimą. (Žolėje Žiogas sėdėjo)

    Ši daina yra apie tai, kaip gera groti akordeonu per lietų prieš nuostabią publiką, pažymint dar vieną jūsų gimimo metinę. (Leiskite bėgti nerangiai)

    Ši daina yra apie mergaitę, kuri pasiilgo mielo žmogaus ant upės kranto, kai aplink žydėjo vaismedžiai. (Katyusha)

    Ši daina yra apie linksmą berniuką, kuris gudriai vengė savo darbo lauke derliaus nuėmimui. (Antoshka)

    Ši daina yra apie geografinę vietą tropikuose, kur gyventojai linksminasi ir valgo egzotiškus vaisius. (Chunga-Changa)

    Ši daina yra apie tai, kaip išvykti į stovyklavietę geriausia draugų kompanijoje, ir dainuoti dainas dideliame chore. (Smagu vaikščioti kartu)

    Ši daina yra apie linksmą veido išraišką, kuri leidžia draugams jaustis gerai ir prisideda prie gamtos reiškinio atsiradimo įvairiaspalvių juostelių pavidalu. (Šypsokis)

O dabar kviečiu visas komandas į centrą. Sukurkime gražų ratą.

Perduodami šią saulę savo kaimynui, sakome jam komplimentą.

(Žaidimas prasideda šeimininku, o grandinė baigiama komplimentu šeimininkui)

Ir dabar atėjo laikas išsiaiškinti, kuri šeima yra tiksliausia.

KonkursasPataikyk į taikinį .

Kiekviena šeima iš tam tikro atstumo į krepšį meta dešimt kamuolių. (Laimi ta komanda, kuri į krepšį metė daugiau kamuolių. Diplomas + prizas)

O dabar sužinosime, kokią šeimą turime artimiausius.

KonkursasVikšras su rutuliais

Kiekvienai komandai duodama Balionai pagal šeimos narių skaičių. Jie juos pripučia, stato vienas po kito, o tarp ankstesnio dalyvio nugaros ir kito dalyvio pilvo reikia laikyti kamuolį.

Visi vikšrai stovi vienoje linijoje ir eina į finišo liniją (5 metrai ir atgal). Leiskite vikšro „galvai“ laikyti kamuolį tiesiai priešais jus. Laimi vikšras, kuris nesubyrėjo kelyje ir greičiau įveikė distanciją.

Vikšrai taip pat gali šokti lambadą, daryti pratimus, kartoti judesius paskui lyderį ir net vytis vienas kitą (vieno vikšro galva turėtų stengtis pasivyti kito uodegą). Draugai, tai smagu! Nepamirškite muzikos.

BAIGIAMOJI DALIS

- Draugai, mūsų atostogos eina į pabaigą. O kokios atostogos be nuotraukų? Todėl dabar jūs turite padaryti savo šeimos portretą. Galite naudoti bet kokią medžiagą - pieštukus, žymeklius, dažus, spalvotą popierių, kavą, karoliukus ir viską, ką rasite mūsų kūrybinėse dirbtuvėse.

Šeima yra laimė, meilė ir sėkmė,

Šeima - vasaros kelionė į šalį.

Šeima yra atostogos, šeimos pasimatymai,

Dovanos, pirkiniai, malonios išlaidos.

Vaikų gimimas, pirmas žingsnis, pirmas triukšmas,

Svajoja apie gėrį, jaudulį ir baimę.

Šeima yra darbas, rūpinimasis vienas kitu,

Šeima yra daug namų darbų.

Šeima yra svarbi!

Šeimai sunku!

Bet neįmanoma laimingai gyventi vienam!

Visada būk kartu, rūpinkis meile,

Noriu, kad draugai kalbėtų apie tave:

Kokia tu gera šeima!

Bendro renginio su tėvais analizė „Šeimos diena“.

Renginys buvo skirtas „Šeimos dienos“ šventei, vykusiai ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Dalyvavo tos pačios grupės mokiniai su tėvais. Renginio tikslas buvo pritraukti sveiku būdu gyvenimas, vaikų ir jų tėvų sportas, šeimos sanglauda. Taip pat buvo nustatytos šios užduotys:

Ugdyti vaikų ir jų tėvų komunikacinius santykius;

Sukurti palankią geranoriškumo ir tarpusavio supratimo atmosferą.

Įkraukite gera nuotaika teigiamas vaikų ir suaugusiųjų emocijas.

Sėkmingam užsibrėžtų tikslų įgyvendinimui ir paskirtų užduočių sprendimui buvo naudojama ryški, spalvinga įranga ir patrauklus matomumas. Registracija sporto salė prisidėjo prie kūrimo šventinė nuotaika... Renginys vyko ryte, o tai teigiamai paveikė dalyvių aktyvumą. Vykdant TCO buvo naudojami (muzikos centras su fonograma ir projektorius šviesos efektams).

Renginys vyko pagal planą. Ir vaikai, ir tėvai buvo aktyvūs, su malonumu dalyvavo estafetėse.

Pedagogo žinios apie renginio turinį, jo toną, emocionalumą ir sąveiką su dalyviais prisidėjo prie šventinės ir džiaugsmingos nuotaikos susidarymo šventės metu. Naudojamų metodų efektyvumas ir vaikų veiklos organizavimo formų įvairovė buvo puikus šio renginio pagrindas.

Visi šventės dalyviai liko patenkinti. Apdovanojimų ceremonija vyko draugiškos ir geros valios atmosferoje. Renginio metu užsibrėžti tikslai buvo visiškai pasiekti, visos užduotys sėkmingai įgyvendintos.

GCD „Kelionė į mišką“


Integracija švietimo srityse: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Muzika“, „Grožinės literatūros skaitymas“.
Tikslas:
Sustiprinkite gebėjimą pasirinkti priešingos reikšmės žodžius (antonimai)
Toliau mokyti atspėti mįsles apie laukinius gyvūnus, įtvirtinti „laukinių gyvūnų“ sąvoką.
Įtvirtinti grybų ir uogų klasifikaciją.
Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą.
Įranga: stebuklingas krepšys, laiškas voke, gėlės, varna, žvirblis, Kalėdų eglutė, žaislai: pelė, zuikis, lapė, vilkas, lokys, miško vaizdas, grybai, uogos , muzikinis akompanimentas.
Pamokos eiga:
Pedagogas: Ateikite vaikinai, pasisveikinkime su svečiais.
Pedagogas: O vaikinai, pažiūrėk, kas tai yra? (išima stebuklingą maišelį).
Vaikai: Nuostabus maišelis.
Pedagogas: pažiūrėkime, kas yra viduje? Mokytojas siūlo vienam vaikui jį gauti. Vaikas išima laišką.
Pedagogas: Vaikinai, ką mes čia turime voke?
Vaikai: Laiškas!
Pedagogas: Skaitykime, kas ten parašyta ir iš ko atėjo laiškas. Ir laišką mums atsiuntė gyvūnai, iš pasakos apie teremoks, ir ką jie mums rašo: „Vaikinai, mes negalime pastatyti salono, kurį sutraiškė meška, padėk mums! ".
Pedagogas: Vaikinai, ar norite padėti gyvūnams jiems pastatyti naują namą?
Vaikai: Taip.
Pedagogas: Tada mes eisime jų aplankyti. Kur galime eiti?
Vaikai: vaikų atsakymai (automobiliu, traukiniu, autobusu, lėktuvu, laivu).
Pedagogas: Važiuosime traukiniu. Aš būsiu lokomotyvas, o jūs - maži vagonai. Kas pirmas šaukia žodį, tas stovi už manęs. Pradėti.
dramblys yra didelis, o pelė yra maža
kubas kvadratinis, o kamuolys apvalus
kartaus svogūno ir saldaus pyrago
vilkas yra blogas, o zuikis yra geras
suoliukas žemas, o tvora aukšta
šalta žiemą ir šilta vasarą
dienos šviesa ir tamsa naktį
delfinas yra aptakus, o katė puri
(vaikai paeiliui sėda į traukinį)
Pažiūrėkite, kiek ilgas mūsų traukinys.
Pedagogas: Eime. Skamba muzika apie garvežį.
Pedagogas: - Štai vaikinai, atėję į proskyną. Kiek ten gėlių. Pauostykime jų kvapą. Kvėpavimo gimnastika „Gėlių kvapas“ - ramiai įkvepiame per nosį, sulaikome kvėpavimą ir lėtai iškvepiame „A - ah! “.
Pedagogas: Vaikinai, kas mes čia?
- Pažiūrėk, kas sėdi? (Žvirblis)
- Kur jis sėdi? (Ant beržo)
- Kaip čirškia žvirblis (Chik-chirp)
- O kas čia toks? (Varna)
- O kur varna sėdi? (Po beržu)
- O kaip varna verkia? (Kar-kar)
Pedagogas: žiūrėkite žvirblį ir varną, jie susirūpinę, jie plaikstosi sparnais. (Vaikai rodo paukščių judesius). Varnas kūkčioja ir sako, kad gyvūnai pasiklydo miške
„Ketvirtas papildomas“

Pedagogas: Įdomu, vaikinai, o kokie gyvūnai pasiklydo?

Pabandykime išspręsti mįsles:
1. Raudonplaukė šeimininkė

Ji atėjo iš miško

Suskaičiavau visas vištas

Ir ji pasiėmė su savimi.

(Lapė)
Meiliai vadinkime lapę. (Lapė, lapė).

2. Jis mikliai šokinėja per lauką,Kaip purus baltas rutulys.Balta vasarą, pilka žiemą.Ir šiek tiek nutirpęs.Kas jis? Spėk - ka!Na žinoma, -…(BUNNY)
- Pavadinkime tai meiliai (zuikis, zainka)

3 Aš pilka, gyvenu miške,

Pažįstu raudonąją lapę.

Traukiu liūdną dainą

Garsiai kaukia mėnulis.

(Vilkas)

4. Mano jaukus namas yra audinė,
Čia aš susikaupiau grūdus į krūvą.
Pilku kailiu,
Uodega plona ir neklaužada.
Ant galvos yra mažos ausys,
Daugelis juos vadina Noruška.
Nubraukite miegodami
Juk ne veltui aš - (Pelė ).

Vaikinai, jie atspėjo visas mįsles, bet mes niekada neradome gyvūnų. Gal jie mūsų bijojo? Užmerkime akis, gal jos atsiras. Tiesiog sąžiningai užmerkite akis. O, jie pasirodė!
Pedagogas: Vaikinai, kokie jie gyvūnai? Naminis ar laukinis? (Laukinis)
- Ir kodėl? (Nes jie gyvena miške)
Imitacijos tyrimas (lietaus ir griaustinio muzika)
- O, vaikinai, pasirodė debesis (sėdint ant grindų, pradėjo lyti lietus (beldžiasi pirštai į grindis, žaibas blykstelėjo (delnai, griaustinis dundėjo (kumščiais lietus pradėjo slūgti ir visiškai)

sustojo.
Pedagogas: Vaikinai, padėkime gyvūnams grįžti namo

Vaikai sėdi ant kėdžių, užsimauna gyvūnų kepures, pasakojama drama. Padėjo gyvūnams rasti „teremok“.

Eikime į miško valymą. Bet jie turi būti sudėti į krepšius, į vieną daržovę, į kitą vaisių.
- Vaikinai, ar galime jums padėti sutvarkyti uogas ir grybus? (Išdėstykite simboliais).
- Kur auga uogos? (ant krūmų)
- Kur auga grybai? (Ant žemės, žolėje).
- Gerai padaryta vaikinai! Ir štai mūsų skanėstai jums. (gyvūnai praeina skanėstų, saldžių grybų krepšelį).
Pedagogas: Vaikinai, kokie jūs draugai! Mes padėjome gyvūnams, bet dabar laikas grįžti į darželį. (Kelionė traukiniu)
- Štai mes darželyje. Kur mes buvome su jumis? (miške, tarp gyvūnų)
- O ką mes su jais padarėme? (Padėjo laukiniams gyvūnams rasti kelią namo)
- O ką gavai? (Grybai)
- Nuostabu! Sėskime į ratą, susikabinkime rankomis ir pasakykime: „Mums labai gerai“. Iš pradžių šnabždesiu, normaliu balsu, o dabar garsiu balsu.

GCD savianalizė kuriant kalbą „Kelionė į mišką“

GCD abstrakcija sukurta antrajai jaunesnioji grupė.

GCD medžiaga buvo parinkta vaikams prieinamu lygiu, atitiko jų psichologines savybes ir buvo racionali sprendžiant iškeltus tikslus ir uždavinius. Pamokos metu vaikai išmoko atsakyti į pateiktus klausimus. Vaikai susidomėjo. Jie buvo aktyvūs, dėmesingi ir patogūs. Visa tai patvirtina veiklos ir apmąstymų rezultatai.

Visus GCD elementus logiškai vienija bendra tema. Ši pamokos struktūra yra visiškai pagrįsta. Kadangi kiekviena pamokos dalis yra skirta tam tikroms pedagoginėms problemoms spręsti ir siūlo tinkamų metodų bei metodų pasirinkimą. Pamokos turinys atitiko užsibrėžtą tikslą ir uždavinius.

GCD veikla apibūdinama kaip bendra, kūrybinga, individuali.

GCD naudoju šiuos dalykusdarbo formos: priekinė, individuali, grupė

Metodai: Žodinis (klausimai vaikams, paaiškinimas, padrąsinimas); Demonstracija (žaislai: varna ir antis, lenta, imituojanti ežerą, pasirodymo demonstravimas) Praktiška (modeliavimas) Žaidimas (netikėtumo momentas -stebuklingas krepšys, laiškas voke) Kontrolės metodai (atliktų užduočių analizė, veiklos rezultatų įvertinimas).

Problemų paieškos metodas (norėjome padėti gyvūnams).

Šiame procese GCD taikė šiuos dalykustechnologijos: žaidimo veikla; veiklos požiūris; mokytis dialogo su suaugusiuoju; sveikatos taupymo technologijos.

Trukmė ir struktūra tiesiogiai edukacinė veikla nuolatinė, naudojama kaita skirtingi tipai veiklą. Aš organizavau GCD organizuodamas sveikatą taupantį metodą: sanitariniai reikalavimai atliekant GCD atitiko SanPiN standartus. Prieš NOD esančioje grupėje buvo atliktas drėgnas valymas ir vėdinimas. GCD metu buvo laikomasi saugos priemonių, vaikai neužėmė statinės padėties, jie nuolat judėjo. Veikla buvo sudaryta pagal pateiktą Amžiaus grupė(10 minučių).

Manau, kad pasirinkta vaikų GCD organizavimo forma buvo gana efektyvi. Stengiausi laikytis pedagoginės etikos ir takto normų. Manau, kad užduotys buvo įvykdytos. GCD pasiekė savo tikslą.

Konsultacija tėvams.

"Aš nenoriu! Nedarysiu! Negalima!: Trejų metų krizė “.

Tikslas:

1. Suformuoti tėvams idėją apie svarbų vaiko raidos ir auklėjimo laikotarpį.

3. Ugdyti tėvų raštingumą pasirenkant bendravimo su vaikais formas ir metodus.

Emociškai ramus vystymosi laikotarpis nuo vienerių iki trejų metų baigiasi. Laukia trejų metų krizė. Tik neseniai buvote meilus ir paklusnus vaikas staiga tampa užsispyręs, isteriškas, užsispyręs, žodžiu, tėvų nuomone, nesuvaldomas. Tuo pačiu metu suaugusieji dažnai nežino, kaip elgtis ir ką daryti su šiuo mažu užsispyrusiu žmogumi. Nenuostabu, kad garsus mokytojas S. Soloveichikas šį laikotarpį pavadino „didžiuoju karu su mažu žmogumi“.

Trejų metų krizė yra emociškai labai sunkus vystymosi laikotarpis tiek tėvams, tiek pačiam vaikui. Kūdikio elgesys pasikeičia, jo nepriklausomybės troškimas darosi aštresnis, jis pradeda jaustis nepriklausomas nuo suaugusiųjų. Kokios yra šių reiškinių priežastys? Kaip kuo neskausmingiau įveikti krizę?

Jau buvo pastebėta, kad šiuo metu vaikas tampa savarankiškesnis, nepriklausomas nuo tėvų, pradeda suprasti, kad daug ką gali padaryti pats, be jų pagalbos. Nepriklausomybės pasireiškimas siejamas su vaiko bandymu išmokti gyventi ir veikti savarankiškai, kaip atskirai, nepriklausomai būtybei.

Vienas iš to požymių yra tai, kad kūdikis pradeda kalbėti apie save viename žmoguje. Jei anksčiau girdėjote: "Maša yra ištroškusi!" Žodis „aš“ jo leksikoje tampa vienu dažniausiai naudojamų. Jūs girdite tik: „Aš ... aš ... aš!“. Šis „aš“ pamažu virsta „aš pats!“.

Tai labai subtilus klausimas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Ypatingas dėmesys... Išorinės kūdikio krizinio elgesio apraiškos yra susijusios su jo užsispyrimu, negatyvizmu ir užsispyrimu. Vaikas nori būti savo elgesio šeimininkas ir to reikalauja. Jo užsispyrimas yra būdas išreikšti savo valią. Jis neleidžia mamai padėti jai užsimauti pėdkelnių, iš kubelių pasistatyti namą, pasivaikščiojęs traukia ją kur nori. Į bet kokį prieštaravimą jis gali reaguoti šauksmu, ašaromis, dažnai virsdamas tikra isterija. Jis dažnai atsisako bet kokio suaugusiojo pasiūlymo - „nenoriu!“, „Nenoriu!“, „Nedaryk!“ Toks vaiko kaprizas kol kas yra vienintelė galimybė pademonstruoti jo reikšmę, taip pat galimybė reikalauti iš kitų jos pagarbos. Jis neigia viską, kas ateina iš suaugusiojo.

Reikėtų dar kartą pabrėžti, kad toks sunkus elgesys krizėje yra visiškai normalus trejų metų vaiko elgesys. Ryškus vaiko savarankiškumo ir savęs tvirtinimo pasireiškimas yra įrodymas, kad jo raida atitinka jo amžių. Nebijokite elgesio krizės metu, nesakykite savo vaikui, kad jis yra „blogas“ ar blogesnis už kitus. Turime stengtis padėti jam įveikti šį sunkų laikotarpį ir sušvelninti krizės apraiškas.

Taigi, kaip geriausiai reaguoti į vaiko užsispyrimą ir užgaidas? Kaip padėti įveikti trejų metų krizę? Išbandykite šiuos patarimus:

    Skatinkite savo kūdikį būti savarankišku ir aktyviu. Stenkitės prisiimti konsultanto, o ne draudėjo vaidmenį;

    Nustatykite savo kūdikio veiklos ribas. Juos turėtų lemti jo saugumo sritis. Parodykite vaikui zonas „ką daryti ir ko nedaryti“;

    Būkite nuoseklūs savo reikalavimuose. Jei neleidžiate vaikui ką nors padaryti, atsistokite iki galo. Priešingu atveju ašaros ir pyktis taps jam patogiu būdu išsisukti;

    Pasirūpinkite, kad visi aplinkiniai vaikui keltų vienodus reikalavimus;

    Nebandykite vaiko priekaištauti ar įtikinti per užsispyrimą. Greičiausiai jis tiesiog nekreips į tave dėmesio. Bet koks įniršis reikalauja žiūrovo, o jūsų ypatingas dėmesys pateks tik į mažo užsispyrėlio rankas.

    Priepuolio metu pabandykite nukreipti kūdikio dėmesį, parodydami jam kažką naujo ir įdomaus. Tokie metodai gali nukreipti kaprizingą dėmesį nuo verksmo ir įniršio. Priešingu atveju kurį laiką gali į tai nekreipti dėmesio - isterija praeis savaime, nes be žiūrovų rėkti ir trypti kojomis visai neįdomu.

Savikontrolės konsultacijos tėvams

    "Aš nenoriu! Nedarysiu! Negalima!: Krizė 3 metai "

    Tėvų konsultacija buvo pateikta spausdinta forma, kaip ekranas tėvų kampe.

    Šios konsultacijos tikslas buvo formuoti antrosios jaunesnės grupės tėvų pedagoginį raštingumą. Nustatytos šios užduotys:

    Suteikite tėvams idėją apie emociškai sunkų vystymosi laikotarpį;

    Patarkite tėvams, kaip geriausiai reaguoti į vaiko užsispyrimą ir užgaidas;

    Ugdyti raštingumą pasirenkant bendravimo su vaiku formas, metodus ir būdus.

    Konsultacijos metu tėvai sužinojo, kad krizinis elgesys trejų metų vaikui yra visiškai normalus elgesys. Gavome naudingų patarimų.

    Perskaičius konsultacijos su tėvais tekstą, vyko pokalbis šiais klausimais:

    Ar jus tenkino informacija?

    Viską supratote?

    Kokios rūšies Įdomūs faktai Ar jums patiko technika?

    Ar reikia papildomos literatūros?

    Ar man reikia papildomų specialistų patarimų?

(psichologas, gydytojas)?

Natalija Kolodyazhnaya
Darbo tema „Darbo su tėvais organizavimas“ savianalizė

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas atliekamas šeimoje ir ikimokyklinėse įstaigose. Šeimos ir darželio tikslai ir uždaviniai, vieningas: ugdyti sveikus, gerai suformuotus žmones.

Praktika rodo, kad ne visos šeimos visiškai išnaudoja visas galimybes daryti pagrįstą įtaką vaikui. Priežastys įvairūs: vienos šeimos nenori auginti vaiko, kitos nežino, kaip tai padaryti, o kitos nesupranta, kodėl tai būtina. Visais atvejais modernus tėvai būtina kvalifikuota pagalba ikimokyklinis.

Į dirbti su tėvais buvo universalus, naudojant įvairias formas organizuoti darbą su tėvais:

Tėvas susitikimai yra viena iš pagrindinių šeimos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos sąveikos formų. Sumaniai organizuotas, įdomu ir informatyvu tėvų susitikimas vaidina ypatingą vaidmenį santykiuose tėvai ir globėjai... Kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje, « Organizaciniai susitikimai» - kurio tikslas - pažintis tėvai su amžiaus ypatybės vaikai; modeliuojant naujos sąveikos perspektyvas mokslo metai; kilimas pedagoginė kultūra tėvai.

Kad susitikimai būtų įdomūs, naudoju skirtingus metodus: grupinės diskusijos, galinčios pagerinti psichologinį ir pedagoginį raštingumą tėvai, nustatyti atskirus ugdymo metodus (tema ). Konstruktyvus argumentas padeda palyginti skirtingus vaikų auginimo požiūrius, moko įsiklausyti į kitų susitikimo dalyvių nuomones (tema „Televizija šeimos ir vaiko gyvenime“). Tačiau didžiausias susidomėjimas tarp tėvai sukelia žaidimus(psichologinis ir vaidmenų žaidimas, kurio pagalba mes modeliuojame ir atkuriame problemines situacijas (temas „Vaikai žaidžia - mes žaidžiame kartu“, „Lavinamieji žaidimai darželyje“). Po kiekvieno tas pats tėvas susitikimai, kuriuose atliekami bandymai ir apklausos tėvai vieniems ar kitiems klausimus: - Ar pažįsti savo vaiką?, "Mano šeima", "Aš ir mano vaikas", - Koks tavo kūrybiškumas?

Konsultuoju kaip grupė ir pogrupis ( "Žaiskime", « Matematinis vystymasis» ir „Kalbos raida“, „Mes mokome vaikus mylėti viską gamtoje“, „Bendravimo vaidmuo kuriant nuoseklią kalbą“, „Grūdinimasis yra viena iš priemonių fizinis lavinimas» , „Stiprinimas ir išsaugojimas

ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata “, „Senelių vaidmuo šeimos ugdymas» ir kiti, taip pat individualūs su atskirais tėvai juos dominančiomis temomis.

Ypač įdomūs yra seminarai - seminarai, kuriuose tėvai atlikti praktinius veiksmus savo rankomis ( "Įgudusios rankos"(grožį kuriame savo rankomis, „Origami šalyje“, „Žaidimo vieta ir vaidmuo ruošiant vaikus mokymasis mokykloje» , „Grūdinimo procedūros yra naudingos vaiko kūnas» ).

Organizavimas parodos vaikams veikia ir veikia pagamintas kartu su tėvai: „Amatai iš natūrali medžiaga Pasidaryk pats ", "Šeimos portretas", "Metų laikai", konkursas "Geriausias Kalėdų puošmena» , konkursas „Pasidaryk pats“ lėlė... Sieniniai laikraščiai „Iš grupės gyvenimo“, „Ekskursija į jojimo sporto mokyklą“.

Veikla tėvai, kurdami parodas, konkursai rodo, kad šios formos dirbti yra paklausūs.

Forma dirbti per tėvystę kampai yra tradiciniai. V tėvas kampe yra informacijos apie grupės darbas, režimo akimirkos, patarimai tėvai... Norėdami gauti šią formą darbas buvo efektyvus, padėjo man suaktyvėti tėvai, Aš naudoju rubrika: „Ką ir kaip padaryti, kad jūsų vaikas būtų užsiėmęs namuose“, "Vaikai sako", "Tai yra įdomu" ir taip toliau. tėvas kampui skiriama vieta skyriui "Ką mes šiandien padarėme"- rodomi vaikai dirba vaizduojamojo meno veikloje, modeliavimas, fizinis darbas, yra išdėstyti matematikos ir kalbos ugdymo receptai.

Geriau pristatyti tėvai turint vieną ar kitą auklėjimo klausimą, aplankai leidžia judėti. Paprastai juose renkuosi teminę medžiagą su praktinėmis rekomendacijomis. Pavyzdžiui: „Gripo prevencija“, „Ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas“, „Vaikų grūdinimas namuose“ ir kt.

Laisvalaikio kryptis dirbti su tėvais pasirodė sunkiausia organizacija... Taip yra todėl, kad kai kurie tėvai labai užsiėmę darbu kiti nenori dalyvauti veikloje. Bet toks tėvų buvo nedaug... Dauguma tėčių ir mamų dalyvavo bendra veikla... Grupė linksminosi pagal taisykles kelių eismas „Kelių ženklų šalyje“,

bendras laisvalaikis „Šeimos valanda“(apie šeimos tradicijas, skirtas konkursas "Motinos diena" dalyvaujant mamoms ir vaikams “.

Šiandien galime pasakyti, kad įvairių formų naudojimas dirbti su tėvais davė tam tikrą rezultatus: tėvai iš"Žiūrovai" ir "Stebėtojai" tapo aktyviais dalyviais, auklėtojos padėjėjais. Tokią išvadą darau remdamasis apklausa (pažiūrėkite į programą)... Iš visų tėvai yra ryžtingi tėvai yra lyderiai(Kurie yra 45 proc organizatoriai ir asistentai visose pastangose. Tėvai yra atlikėjai(50%) atlikti bet kokias svarbias užduotis, IR tėvai yra stebėtojai(5%,

Tėvai pradėjo rodyti nuoširdų susidomėjimą grupės gyvenimu, išmoko išreikšti susižavėjimą vaikų veiklos rezultatais ir produktais bei emociškai palaikyti savo vaiką. 75% tėvai dalyvauja tėvų susirinkimuose, aktyviai dalyvauti šventėse, konkursuose, pramogose, projekto veikloje,

Kaip rezultatas pasiekto dirbti, naudojant skirtingos formos ir bendravimo su juo būdus tėvai padidėjęs psichologinis ir pedagoginis raštingumas tėvai; padidėjusi vaikų tarpusavio bendravimo kultūra grupėje.

Šeima ir vaikų darželis yra du ugdymo reiškiniai, kurių kiekvienas savaip suteikia vaikui socialinę patirtį, tačiau tik kartu jie sukuria optimalias sąlygas mažam žmogui patekti į didįjį pasaulį.

Olga Proshkina
Introspekcija atviras renginys su tėvais „Lankantis išmintingasis Vasilis“

Dirigavau „Lankydamas Išmintingąjį Vasilį“.

Tikslasšis renginys turėjo sudaryti palankias sąlygas gerinti mokinių švietimo kokybę.

Dirigavimo forma- pasinėrimas į pasaką.

Prieš mane stovėjo toks užduotys:

Įtraukti tėvus į savo vaikų ugdymo ir ugdymo procesą;

Sukurkite ramią atmosferą, kad vaikai, tėvai ir svečiai susiburtų į vieną draugišką komandą;

Supažindinti tėvus su įvairia vystomąja veikla;

Skatinkite tėvus, kad jie turėtų praleisti laiką kartu ir ugdyti savo vaikų sugebėjimus, permąstyti gyvenimo vertybes.

Užmegzkite teigiamą emocinį kontaktą komandoje.

Buvo taikomi šie dalykai metodus:

Matomumo metodas

Praktinis metodas

Asmeninio pavyzdžio metodas

Pokalbio metodas

Poveikio metodas meniniu žodžiu

Toli gražu ne paslaptis, kad norint sukurti optimalias sąlygas vaikų ugdymui ir vystymuisi, būtina laikytis reikalavimų nuoseklumo, sistemingumo ir vieningumo principų. Šių principų laikymasis yra visiškai neįmanomas be glaudžios tėvų ir pedagogo sąveikos. Todėl nusprendžiau surengti kūrybinę meistriškumo klasę, kuri į pedagoginį procesą galėtų kuo labiau įtraukti tėvus.

Renginys vyko pasakiškai žaidimo forma, su muzikiniu ir techniniu akompanimentu. Dėl to man pavyko sukurti lengvą, atsipalaidavusią atmosferą, sukelti nuolatinį susidomėjimą ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų. Ne vienas meistriškumo klasės dalyvis liko be dėmesio, o tai taip pat prisidėjo prie teigiamo požiūrio kūrimo.

Manau, kad ši technika yra labai efektyvi. Juk mokytojas, kad ir koks jis bebūtų, tėvai suvokia kiek kitaip nei jų „kolega“. Kažkieno tėtis ar kažkieno mama kitų tėvų akyse atrodo bendraminčiai. Dalyvių susidomėjimas tiesiogine prasme buvo perskaitytas jų akyse.

Siekdama sukurti reikiamą emocinę nuotaiką nuo pat renginio pradžios, sugalvojau linksmą pamišėlį ir nedidelį eilėraštį. Šis meninis žodis paskatino tėvus susimąstyti apie būtinybę nuolat vystytis ir ugdyti savo vaiką.

Meistriškumo klasėje buvo išryškintos įvairios darbo su vaikais formos, atskleistos įvairios jų raidos kryptys. Renginio dalyviai lipdė iš druskos tešlos, dekoravo atvirukus, naudodami „scrapbooking“ techniką, lavino smulkiąją motoriką su skalbinių segtukais, tepė plastiliną, išmoko linksminti ir ugdyti vaiką pakeliui namo. Kiekviena mini meistriškumo klasė buvo su gana aktualia tema, labai įdomi ir informatyvi.

Bendras kūrybos procesas visada suartina žmones. Ir mūsų meistriškumo klasė nėra išimtis. Kad pasiekčiau didžiausią efektą, pasirinkau muzikines kompozicijas, kurios sukelia teigiamas emocijas. Tai sukūrė jaukumo, dvasinio komforto ir šilumos atmosferą.

Renginio pabaigoje tėvams buvo įteiktos spalvingos knygelės su visa gauta informacija, taip pat informacija, kuri nebuvo įtraukta į programą. Šios atmintinės jiems bus gera užuomina ateityje.

Iš trūkumų pažymiu darbo vietos neracionalumą. Dalyvių stalai buvo perkrauti dalomoji medžiaga. Galbūt tam reikėjo skirti daugiau dėmesio.

Apskritai galiu pastebėti, kad susidorojau su visomis užduotimis. Gausus teigiamų atsiliepimų apie renginį iš dalyvių. Galiu pasakyti, kad viskas pavyko.