„Varlės princesės“ tiesioginės edukacinės veiklos parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka. Varlė princesė iš plastilino Varlės ir lelijos modeliavimas

Irina Baškirceva

Bashkirtseva I. A. GCD santrauka apie „Varlės“ modeliavimą ( vyresnioji grupė)

Tema:"Varlė"

Tikslai: 1) plėsti vaikų žinias apie varliagyvius

2) mokyti vaikus dirbti su plastilinu, sukurti kūno dalis suapvalinta galva, cilindrinėmis kojomis ir ovalo formos liemeniu

3) išmokti detales tvirtai sujungti viena su kita, pritvirtinti viena prie kitos

4) ant varlės kojų pirštais padarykite rietuves

5) lavinti vaizduotę, kūrybinį mąstymą

6) lavinti pirštų motoriką

Įranga: Plastilino (žalia, raudona, balta, juoda, įvairiaspalvė) krūva, modeliavimo lenta, kartono lapas 10 * 15 cm, darbo pavyzdys, vaizdinė priemonė: kortelės su varlės nuotraukomis

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes eisime su jumis prie rezervuaro ir atspėkite, su kuo ten susitiksime. Klausyk mįslės:

Šokinėti ir šokinėti - aš skubu keliu,

Man šiek tiek nepatogu.

Visą dieną sėdžiu tvenkinyje

Einu saugoti.

Turiu saldainių uodų

Aš esu musių ir uodų priešas.

Vardas? -Šnabždu tau į ausį,

Aš esu žalias (varlė).

Vaikai: Varlė

Pedagogas: Teisingai. Pažvelkime į korteles su varlės paveikslėliais.

Pedagogas: kokios spalvos yra varlė (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kokia varlės galva, kokios kojos, kokios jų formos (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, jūs žinote, kad yra daugybė varlių rūšių, jos gyvena vandenyje ir sausumoje, todėl yra vadinamos varliagyviais. Varlės minta uodais, midijomis ir kitais vabzdžiais. Jūs ir aš sutikome varlę mūsų svetainėje po lietaus. Ir jie labai gerai į ją žiūrėjo. Ir šiandien su jumis iš plastilino lipdysime varlę.

Vaikai imasi savo darbo.

Darbo etapų paaiškinimas:

1) Imame žalią plastiliną ir iškočiojame rutulį

2) Imame žalią plastiliną ir iškočiojame keturis mažesnius rutuliukus

3) Imame raudoną plastiliną ir iškočiojame nedidelį rutuliuką

4) Imame baltą, juodą, mėlyną plastiliną ir darome nedidelius rutuliukus

5) Didžiausiam žaliam rutuliukui suteikiame cilindro formą, tada viename cilindro gale susiauriname, o didesniam galui suteikiame apvalią formą.

6) nykščiu padarome įdubimą galvoje duobės pavidalu

7) dviem pirštais išlyginkite raudoną rutulį ir suteikite jam plokščio ovalo formą, tai bus varlės liežuvis.

8) įkiškite liežuvį į duobės apačią ir išlyginkite varlės galvą. Paaiškėjo, kad tai burna su išsikišusiu liežuviu

9) mėlynus rutuliukus susukti į cilindrus, beveik juosteles ir suformuoti varlės akis: balti rutuliukai-akys, juodi maži rutuliukai-vyzdžiai, mėlyni siauri dryžiai-antakiai

10) pritvirtinkite akis prie galvos

11) susukite keturis žalius kamuoliukus į cilindrus, suteikite jiems viršutinių ir apatinių galūnių pozą

12) suformuokite pirštus su krūva ant visų galūnių

13) Visas dalis tvirtai sujungiame viena su kita, dedame dalis

14) padėkite varlės figūrėlę ant kartono gabalo

15) kiekvienas vaikas, pasitelkdamas kūrybinę vaizduotę, papuošia amatą kaip nori, įvairiomis detalėmis

16) pamokos metu garso įrašas „Gamtos garsai“

Pamokos santrauka

Pasigrožėjimas amatu, darbų paroda, teigiamas įvertinimas

Skaitant V. M. Garšino istoriją „Varlė keliautoja“

Susijusios publikacijos:

Skulptūrų pamokos „Kregždės skrenda iš pietų“ metmenys (vyresnė grupė)– Kregždės ateina iš pietų. (Modeliavimo pamokos metmenys (vyresnė grupė). (Sritis: meninė kūryba). Tikslas: išmokyti kurti.

1. Programos turinys: Įtvirtinti įvairių daržovių (morkų, burokėlių, agurkų, bulvių, moliūgų, pomidorų) formą modeliavime.

Modeliavimo pamokos „Pagal Dymkovo žaislą“ santrauka (vyresnė grupė) Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su liaudies žaislu Dymkovo, ugdyti estetinį požiūrį į daiktus. Parodykite judesių plastiškumą.

Tikslas: -Toliau mokyti vaikus tepti (įvairiomis kryptimis); - Toliau mokykite vaikus patiems nugnybti mažuosius.

GCD modeliavimo „Dymkovo cockerel“ santrauka Tikslas: - toliau supažindinti vaikus su tikrai rusišku amatu – molinių žaislų gamyba;

Tikslas: Suteikti vaikams žinių apie varliagyvių gyvenimą. Tikslai: 1. Toliau supažindinti vaikus su gimtojo krašto gamta. 3. Forma vaikams.

Meistriškumo klasė: "Princesė - varlė" iš plastilino.

Meistriškumo klasė: "Princesė varlė" iš plastilino 5-6 metų vaikams, pradines klases.


Vološinas Romanas, 10 metų, Krasnojarsko 4-osios mokyklos mokinys, Krasnojarskas.
Mokytoja: Yana Vardanikovna Nepomniachtchi, auklėtoja, Krasnojarsko 4 mokykla, Krasnojarskas.
Apibūdinimas: Medžiaga gali būti naudinga mokytojams papildomas išsilavinimas, tėvai, pedagogai in parengiamoji grupė, pedagogai ir mokytojai pradinė mokykla su vaikais, turinčiais lengvą protinį atsilikimą.
Paskirtis: rankų darbo gaminys kaip dovana mamai, kad ji sugrąžintų vaikystę.
Tikslas: amatų gaminimas kaip dovana mylimam žmogui.
Užduotys:
- išmokyti iš plastilino pasidaryti Princesę – varlę;
- išmokti atpažinti ir įvardyti varlės kūno dalis;
- įtvirtinti galimybę pjauti išilgai kontūro, sklandžiai apvalinti;
- Ugdykite norą tiksliai atlikti darbą;
- vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius, fantazija, kūrybiškumas darbe.
Medžiagos ir įrankiai:


- pavyzdys
- žirklės

Kartonas
- pieštukiniai klijai
- plastilinas
- modeliavimo lenta
Saugos priemonės dirbant su žirklėmis:
- Žirklės turi būti gerai sureguliuotos ir pagaląstos.
- Laikykite žirkles tam tikroje vietoje (dėžutėje ar stove).
- Naudodami žirkles būkite kiek įmanoma atsargesni ir drausmingesni.
- Perduodami žirkles, laikykite jas už uždarų ašmenų.
- Padėkite žirkles dešinėje taip, kad uždari peiliukai būtų nukreipti nuo savęs.
- Pjaunant siauras žirklių ašmenys turi būti žemyn.

Meistriškumo klasė:

Pradedame kurti princesę - varlę iš plastilino.


1. Iškirpkite raštą „Princesė – varlės“ ir suklijuokite ant storo kartono.


2. Kočiojame plonas geltono plastilino dešreles ir klijuojame karūnėles aplink biurą, tada susukame ploną juodą plastilino dešrą ir pritvirtiname pagal akių kontūrą ir rodyklę, susukame ploną raudoną dešrelę ir darome burnos kontūrą ir strėlės antgalį. , tada kočiokite tamsiai žalios spalvos plastilino dešreles ir klijuokite pagal Princesės kontūrą - varlę ir vandens lelijos lapą.


3. Iš geltono plastilino kočiojame mažus rutuliukus ir užpildome karūnėlę viduje, tada susukame penkis didelius geltonus rutuliukus ir pritvirtiname prie karūnėlės viršūnių, kontūro vidų užpildome mėlynu ir žaliu plastilinu.


4. Susukame nedidelius tamsiai žalios spalvos rutuliukus ir pripildome princesės - varlės galvą.


5. Kočiojame įvairių dydžių šviesiai žalius rutuliukus - tai princesės spuogeliai - varlytės, pritvirtiname prie vaizduotų vietų.


6. Susukame mažus tamsiai žalios spalvos rutuliukus ir užpildome savo Princesės – varlės kūną, išskyrus užpakalines kojas.


7. Susukite šešis didelius tamsiai žalius rutuliukus ir pritvirtinkite prie užpakalinių kojų galiukų, užpakalines kojas pripildykite mažais kamuoliukais, taip pat susukite aštuonis didelius tamsiai žalius rutuliukus ir pritvirtinkite prie priekinių kojų galiukų.


8. Susukame įvairaus dydžio šviesiai žalio plastilino rutuliukus ir užpildome vandens lelijos lapą.


9. Papuoškite aplikaciją: saulė
a). kočiojame plonytes geltono plastilino dešreles ir rutuliuką, tada suplojame, tai bus mūsų spinduliai ir pati saule, pritvirtiname ant varlės viršaus dešinėje pusėje.
b). kočiojame ploną mėlyną dešrelę, darome debesėlio kontūrą, susukame didelius kamuoliukus ir užpildome debesėlį viduje.
v). kočioti storas mėlyno plastilino dešreles, imituojančias vandenį. Darbas paruoštas.


10. Štai mes turime tokį grožį. Manau, kad mama labai apsidžiaugs tokia dovana, nes tai jos mėgstamiausia vaikystės pasaka.

GCD santrauka 6–7 metų vaikams „Pasivaikščiok po pasaką „Varlė princesė“.

Autorius: Kozlova Marina Vladimirovna, auklėtoja.
Darbo vieta: MBDOU CRR - Darželis Nr. 7 "Romashka" Novoaltaisko Altajaus teritorija.

GCD „Pasivaikščiojimas po pasaką „Varlė princesė“ santrauka.


Žmonių (rodoma nuotrauka).


Pasaka „Princesė varlė“, koks jos turinys?
apie gyvūnus (rodomas paveikslėlis);


magija (rodomas paveikslėlis);


namų ūkis (rodomas paveikslėlis).


PSO Pagrindinis veikėjas pasakos?
Ivanas - valstiečio sūnus (rodomas paveikslas);


Ivanas - Tsarevičius (nuotrauka eksponuojama);


Ivanas yra kvailys (rodoma nuotrauka).


Kaip vadinosi pagrindinis pasakos veikėjas?
Miegančioji gražuolė (rodoma nuotrauka);


Sesuo Alyonushka (rodoma nuotrauka);


Vasilisa Išmintingoji (rodoma nuotrauka).


Ivano Tsarevičiaus padėjėjai herojai. (užduotis abiem komandoms, jos turi pasirinkti tinkamą gyvūnų sąrašą, kuris rodomas eilėmis)
Pirmoje eilėje - lydeka, kiškis, drakė, pelė (rodomas paveikslėlis);





Antroje eilėje - lokys, drake, kiškis, lydeka (rodoma nuotrauka);





Trečioje eilėje – lokys, karosas, šarka, kiškis (nuotrauka rodoma);





Auklėtojas. Ką mano merginų komanda? Ką mano vaikinų komanda? Tikrinama. (teisinga parinktis išlieka)
Fizinės minutės „Man patinka klausytis pasakų“.
Mėgstu klausytis pasakų (pakaitomis pridėkite delną prie dešinės ir kairės ausies)
Vakare meldžiuosi mamai: (sulenkite delnus prieš krūtinę)
Perskaitykite man šias pasakas (sukabinkite delnus, tada uždarykite, tada atidarykite)
Tada aš užmerksiu akis (padėkite delnus po skruostu)
sapnuosiu sapne
Tarsi ant veržlaus žirgo (šokinėja)
Aš šokau kovoti su Koschei, (šok)
Arba su trigalve žalčiu. (padarykite „akinius“ iš didelių ir rodomasis pirštas, sujunkite vidurinius pirštus)
Aš laimiu blogį pasakoje (išmesk kumštį ir kita ranka paimk jį man)
Aš darau gera žmonėms.
Visi vaikinai tai žino – (ploja vienas kitam per rankas)
Pasakos gyvenime padeda:
Būkite sąžiningi mums visada (padarykite kryžių nuo rankų ant krūtinės)
Niekada nebijok (papurtyk galvą)
Padėkite silpniesiems kelyje (laikykite už rankų)
Eikite pas žmones maloniai. (Pakelkite rankas ir eikite vietoje)
Olga Chusovitina
2. Užduotis „Pasakyk kitaip ir surask papildomą žodį“.
Auklėtojas. Turite perskaityti žodį ir pavadinti kitą, reiškiantį panašų žodį, tik tada galite pridėti žodžius Vasilisai Išmintingajai ir Ivanui Carevičiui. Užduotį atliekame paeiliui. (Atlikus užduotį).
Dabar pasakyk man, koks žodis čia nereikalingas, netinka tavo charakteriui?
Apie Ivaną Tsarevičių.
- Malonus (geraširdis, nuoširdus, šiltas).
- Paklusnus (paklusnus, paklusnus).
- Drąsus (drąsus, drąsus, drąsus, bebaimis).
- Užjaučiantis (užjaučiantis).
- Piktas (piktas, žiaurus).
- Susirangęs (liūdnas, liūdnas).
Apie Vasilisą Išmintingąją.
- Darbštus (darbštus).
- Gražu (puiki, miela).
- Sumanus (greitas, protingas, greitas).
- Kuklus (paprastas, tylus).
- Išmintingas (protingas, išmintingas).
- Nuobodu (liūdna, nuobodu, nuobodu).
3. Užduotis "Kas yra fantastika, o kas tikra?"(smiginis)
Auklėtojas. Dabar paeiliui messite strėles, kaip Ivanas - Tsarevičius, paimkite kortelę su numeriu, kuris yra arčiausiai jūsų strėlės (vaikai meta strėlytes). Dabar kiekvienas savo ruožtu įvardins savo numerį ir atsakys, ar tai vyksta mūsų gyvenime, tai ar tai sugalvota, sugalvota. Jei taip atsitiks, prie povo pritvirtinsite kortelę su numeriu, o jei ne, tada prie Ugnies paukštis! Ar užduotis aiški?



– Ar šeimoje yra tėvas ir trys sūnūs?
– Ar būna, kad mergina virsta varle, o paskui vėl mergina?
– Ar būna, kad gyvūnai kalba žmogaus balsu?
– Ar tėvai kada nors nori, kad jų sūnūs turėtų geras nuotakas?
– Ar kelią rodo stebuklingas kamuolys?
– Ar yra tėvų, norinčių pasitikrinti, ar jų sūnūs turi geras šeimininkes?
– Ar yra tokia adata, kurioje paslėpta Koščejaus mirtis?
– Ar būna, kad tėtis nori tapti seneliu ir auklėti su anūkais?
- Ar taip atsitinka, tėti, kas nenori, kad jo dukra būtų protingesnė už jį?
- Ar miške yra trobelė ant vištų kojų?
4. Užduotis „Prisimink ir pasakyk“.
Auklėtojas. Pabandykite tai ištarti tokiu balsu ir tonu, kaip, jūsų manymu, kalbėjo šios pasakos veikėjai.
Mergaitėms.
Ką pasakė varlė, kai Ivanas Tsarevičius paprašė duoti jai strėlę. („Paimk mane į santuoką, Ivanai Tsarevičius, nesigailėsi!“)
Ką Vasilisa Išmintingoji pasakė Ivanui Carevičiui, kai pamatė, kad jis sudegino varlės odą. („Ak, Ivanai Carevič, ką tu padarei! Jei būtum laukęs tik tris dienas, būčiau amžinai tavo. Dabar atsisveikink. Ieškok manęs tolimuose kraštuose, trisdešimtyje karalystėje, pas Koščėją Nemirtingąjį“)
Ką pasakė varlė, kai Ivanas liūdnas Carevičius atėjo iš caro, kuris davė užduotį marčioms? („Neliūdėk, Ivanai Carevič, geriau eik miegoti, rytas išmintingesnis už vakarą“)
Kaip Baba Yaga papasakojo Tsarevičiui Ivanui apie Nemirtingojo Koshchei mirtį. („Jo mirtis yra adatos gale, adata kiaušinyje, kiaušinis antie, antis kiškyje, tas kiškis sėdi akmeninėje skrynioje, o krūtinė sveria ant aukšto ąžuolo ir Nemirtingasis Koschey ąžuolas saugo savo akį)
Berniukai.
Ką pasakė caras savo sūnums, kai šie paklausė: „Tai už ką, ​​tėve, mes turėtume tuoktis? („Ir tu paimi strėlę, trauk savo įtemptus lankus ir šauni strėlėmis į skirtingas puses. Kur strėlė krenta – ten ir viliok“)
Ką sakė Ivanas Carevičius šventės svečiams, išgirdęs beldimą ir griaustinį? („Neišsigąskite, čia mano varlė joja dėžėje“)
Ką Ivanas Tsarevičius pasakė trobelei ant vištų kojų, kai ją pamatė? („Trubelė, trobelė, atsuk nugarą į mišką ir prieš mane!“)
Ką lokys pasakė Ivanui Carevičiui, kai norėjo jį nušauti? (Nežudyk manęs, Ivanai Tsarevičius! Kada nors aš tau būsiu naudingas “).
5. Užduotis „Pridėti patarlę“.
Auklėtojas. Kiekvienas komandos žaidėjas nufotografuoja patarlės pradžią ir ieško paveikslėlio su jos pabaiga. Įvardija patarlę. Kiekviena komanda turi 4 patarles.
- Neturėk šimto rublių, bet turėk 100 draugų.
– Medis brangus dėl vaisių, o žmogus – už darbus. (Paklusk ir gerbk savo tėvą. Nejuokink jaunesni broliai ir seserys.)
- Septynis kartus išmatuokite vieną kartą. (Nedarykite nepagrįstų veiksmų)
– Paukštis raudonas su plunksna, o žmogus – su protu.
– Jei neturi draugo, ieškok, bet jei randi – pasirūpink. (Neįžeidinėkite gyvūnų draugų.)
- Verslas prieš malonumą. (Pirmiausia dirbkite, tada linksminkitės.)
– Kai saulė šildo, kai mamai gera.
- Kad bijotų vilkų - neikite į mišką.
Auklėtojas. Kuri iš šių patarlių tinka šiai pasakai?


6. Užduotis „Greitai atsakykite“.
Auklėtojas. Kiekviena komanda per vieną minutę turi atsakyti į kuo daugiau klausimų.
Berniukai.
1. Iš kokio ginklo princai šaudė pasakoje „Princesė varlė“? (iš svogūnų).
2. Kiek seserų turėjo Ivanas Carevičius? (visai ne).
3. Kur nukrito vyriausiojo sūnaus strėlė? (į bojarų kiemą).
4. Ką karalius liepė kepti savo sūnų martims? (duonos kepalas).
5. Iš kur Vasilisai Išmintingajai atsirado ežerai ir gulbės? (iš suknelės rankovių).
6. Kur Ivanas Tsarevičius rado savo strėlę? (pelkėje).
7. Kas buvo Vasilisos Išmintingosios tėvas? (Koschejus Nemirtingasis).
8. Kur karalius įsakė savo sūnums ir uošviams ateiti? (į šventę).
9. Kas pasirodė, kai Vasilisa mostelėjo kaire rankove? (Ežeras).
10. Kas carui pateko į akis, kai šoko brolių Ivano Carevičių marčios? (kaulas).
11. Kuo tapo Vasilisa Išmintingoji, kai Ivanas Carevičius nudegino jos odą? (į gulbę, į gegutę).
13. Kiek metų buvo Vasilisa Išmintingoji, turėjo būti varlė? (3 metai).
14. Kiek laukinių gyvūnų padėjo Ivanui Carevičiui? (du).
15. Kas buvo krūtinėje? (Kiškis).
16. Kas pasirodė, kai Vasilisa pamojavo kaire rankove? (Ežeras). Kas buvo drake? (kiaušinis).
17. Ką Baba Yaga pasakė Ivanui Carevičiui? (apie Koščėjaus Nemirtingojo mirtį).
Mergaitėms.
1. Kiek brolių turėjo Ivanas Carevičius? (du broliai).
2. Ant kurio kiemo nukrito vidurinio sūnaus strėlė? (į pirklio kiemą).
3. Kuo Ivanas Carevičius suvyniojo varlę? (nosineje).
4. Ką karalius įsakė savo martims išausti (kilimą).
5. Kiek laiko užtruko karaliaus užduotis? (per naktį).
6. Kaip Vasilisa Išmintingoji atėjo į šventę? (ant vežimo).
7. Kam karalius liepė uždengti vyresnįjį sūnų kilimėliu? (arkliai)
8. Kas pasirodė, kai Vasilisa mostelėjo dešine rankove? (gulbės).
9. Ką senis padovanojo Ivanui Carevičiui? (glomerulas).
10. Kiek gyvūnų nužudė Ivanas Tsarevičius? (visai ne).
11. Ar Baba Yaga šioje pasakoje yra blogis ar gėris? (Gerai).
12. Kas gavo kiaušinį iš jūros dugno? (Lydeka).
13. Kokį gyvūną karalius liepė uždengti kilimėliu vyriausią sūnų? (arkliai)
14. Kas buvo kiškyje? (drake)
15. Kas buvo kiaušinyje? (adata)
16. Kur kabojo krūtinė? (ant ąžuolo)
17. Kodėl Kosčejus Nemirtingasis užbūrė Vasilisą Išmintingąją? (nes ji buvo protingesnė už jį).
Auklėtojas. Mūsų žaidimas baigėsi. Ar jums patiko pasakų žaidimas?
Apatinė eilutė. Kas laimėjo mūsų žaidimą? Jei manote, kad jūsų komanda laimėjo, tuomet parodykite oranžinę kortelę, jei manote, kad neatlikote visų užduočių – parodykite žalią kortelę. Parodykite mergaitėms, kaip žaidėte šiandien. Vaikinai parodo, kaip žaidėte šiandien. Merginos rodo, kaip vaikinai šiandien žaidė? Dabar parodykite berniukams, kaip šiandien žaidė merginos. Kas laimėjo?
"Dėžė". O tai Vasilisos Išmintingosios dovana – stebuklinga apyrankė, kuri padės susirasti gerų ir protingų draugų mokykloje.
Ačiū!

Irina Ryabikova
GCD santrauka apie „Princesės-varlės“ modeliavimą parengiamojoje grupėje

Programinės įrangos turinys.

1. Toliau supažindinkite vaikus Skirtingos rūšys reljefas plastikas – aukštas reljefas.

2. Parodykite galimybę degtukų dėžutėje sukurti aukštą reljefą.

3. Stiprinti vaikų gebėjimą lipdyti miniatiūras.

4. Lavinti smulkiąją rankų motoriką, koordinuoti akių ir rankų darbą.

5. Skatinti domėjimąsi savarankišku naujų vizualinių technikų ir meninės – figūrinės raiškos priemonių kūrimu.

6. Ugdyti meilę rusų kalbai liaudies menas, į pasakas.

Preliminarus darbas.

1. Rusų kalbos skaitymas liaudies pasaka « Princesė varlė» .

2. I. Bilibino pasakos iliustracijų svarstymas.

3. Tęsti pažintį su mažosios plastikos menu - bareljefas, aukštasis reljefas, kontrreljefas; miniatiūrinių skulptūrų iš įvairių medžiagų tyrimas.

4. Įvairių miniatiūrų piešimas ant mažo formato 1/8 A4 lapo popieriaus.

5. Pasakos pastatymas « Princesė varlė» , lėlių vaidinimas.

Medžiagos.

1. Plastilino dėžutės kiekvienam vaikui.

2. Degtukų dėžutės kiekvienam vaikui.

3. Nustatykite krūvą.

4. Aliejinės, medžiaginės servetėlės ​​kiekvienam vaikui.

5. Dantų krapštukai, kokteilių tūbelės, folija, karoliukai, karoliukai, sagos.

6. Dirbtinė gėlė.

Švietimo integracija srityse: "Pažinimas", "Bendravimas", « Meninė kūryba» , "Fizinis lavinimas".

GCD judėjimas.

Vaikai veiklos centruose žaidžia kaip nori. Muzikos garsai „Apsilankymas pasakoje“... Vaikai prieina ir klausia, kodėl ši muzika skamba ir ką šiandien veiksim.

Auklėtojas:

Mes neatsiejami nuo geros pasakos,

Na, o dainos pasakoje – į dangų!

Ar galite įsivaizduoti, kaip būtų nuobodu

Jei nebūtų dainų, nebūtų stebuklų.

Auklėtojas: Vaikai, noriu pakviesti jus į Pasakų šalį. Tai nuostabi, magiška žemė. Kas joje apsilanko, tampa protingas, malonus, jautrus ir dėmesingas. Nori leistis į kelionę? Tada pirmyn! Stebuklinga gėlė padės mums patekti į Pasakų šalį.

(Vaikai sustoja ratu, paima gėlę, užsimerkia ir sako žodžius).

Įveskite stebuklingą gėlę į pasaką!

Neleisk mums, gėlyte, nualpti kelyje!

Duok mums drąsos ir šviesos

Ir atgaivinkite naują pasaką!

Auklėtojas: Patekome į Pasakų stovyklą. Ši šalis nepriima niūrių ir piktų! Nusišypsokime kaip pavasario saulė ir pasakykime vieni kitiems saldūs žodžiai. (vaikai sako komplimentus).

Auklėtojas: Jaučiate, kaip geri žodžiai privertė mus jaustis gerai, šiltai ir patogiai. Vaikai, užminkite mįslę ir sužinosite, į kokią pasaką atsidūrėme jūs ir aš.

Atskrido strėlė ir pataikė į pelkę,

Ir toje pelkėje ją kažkas pagavo.

Kas, atsisveikinęs su žalia oda,

Ji akimirksniu tapo graži, graži.

Jaunuolio strėlė pataikė į pelkę,

Kur yra nuotaka? Medžiok tuoktis!

O štai nuotaka, akimis ant galvos.

Nuotakos vardas... (Princesė varlė.)

Auklėtojas: Kas yra pagrindinis pasakos veikėjas? (Ivanas - Tsarevičius)

Auklėtojas: Kaip Ivanas- Princas ieškojo nuotakos, tėvo reikalavimu - tėvas? (Paleido rodyklę.)

Auklėtojas: Kas buvo jo nuotaka? (Varlė.)

Auklėtojas: Kur gyveno varlė? (Pelkėje.)

Auklėtojas: Koks tikrasis varlės vardas? (Vasilisa Išmintingoji.)

Auklėtojas: Kas buvo Vasilisa - Išmintingoji ir kodėl ji buvo varlė? (Ji buvo princesė, kurį užbūrė Nemirtingasis Koschey.)

Auklėtojas: Kokius nurodymus įvykdė mano tėvas? Princesė varlė? (Pasiūkite marškinius, iškepkite karaliui duonos, ateikite pas kunigą puotos.)

Auklėtojas: Kai Ivanas - princas pirmą kartą pamatėte varlę išmintingosios Vasilisos pavidalu? (Šventėje.)

Auklėtojas: Kokių žodžių ji paprašė Ivano pasakyti? carevičius kai visi šventėje girdi beldimą ir griaustinį? (Kai tik išgirsi beldimą ir griaustinį, nebijok, pasakyk: "Akivaizdu, kad mano mažoji varlytė eina į dėžę!".)

Auklėtojas: Dabar, vaikai, kviečiu jus į nuostabias dirbtuves. Šiandien noriu pasiūlyti suformuoti varlę dėžutėje, bet ne paprastu būdu, ir miniatiūriškai naudojant reljefinį plastiką. Dabar aš jums parodysiu miniatiūrą (rodo)... Jei nori, išmokysiu, kaip tai padarysime.

Auklėtojas: Vaikai, mes jau gerai susipažinome su reljefinės plastikos technika. Kokias nuotraukas darėme? ( „Šokantys medžiai“, "Vėjas vaikšto jūra...", "Drugeliai yra gražuolės".)

Auklėtojas: Kokiomis technikomis juos atlikome? (bareljefas, kontrreljefas, aukštas reljefas).

Auklėtojas: Vaikai, atminkite, kad reljefiniuose paveiksluose vaizdas gali įvairiai išsikišti virš pagrindo paviršiaus. Bet kaip?

Vaikai: vaizdas gali išsikišti į pagrindo paviršių arba patekti į jį giliau.

Auklėtojas: Teisingai, vaikai, gerai padaryta! Tačiau prieš pradėdami dirbti, šiek tiek pailsėkime.

Fizinis lavinimas.

Ivanas - Tsarevičius, štai herojus!

Jis drąsiai stoja į mūšį,

Jis siūbos stebuklingu kardu -

O Gyvatei-Gorynyčiui tai nerūpi.

Aš puoliau vieną ir du kartus -

Nuskrido galva.

Kitas smūgis - trys ar keturi -

Likusieji išskrido. (Išpuola.)

Auklėtojas: Ateik prie stalo, atsisėsk ir atidžiai apžiūrėk mūsų miniatiūrą "Varlė dėžutėje".

Auklėtojas: Kur varlė? (Dėžėje.)

Iš ko jis padarytas? (Paprasta degtukų dėžutė).

Auklėtojas: Atkreipkite dėmesį į varlę, ji laiko strėlę, ant galvos spindi karūna.

Auklėtojas: Vaikai, žiūrėk, varlę galima apakinti įvairiai. Padaryk žaislą, kad atrodytų labiau kaip trimatė figūra, prie degtukų dėžutės sienelių tvirtink tik kojomis ir nugara. Arba galite padaryti ne žaislą, o plokščią figūrą, kuri atrodė labiau kaip paveikslėlis.

Auklėtojas: Dabar pažiūrėkime į grandinę modeliuojančios varlės... Kūnas gali būti formuojamas iš kūgio arba ovalo formos, galva gali būti išvyniota rutulio pavidalu ir šiek tiek suplota, priklijuoti dideles akis.

Auklėtojas: Nepamirškite, kad reikia padaryti mažą varlytę, degtukų dėžutės dydžio. Dabar ateikite ir atsisėskite mūsų nuostabioje dirbtuvėje.

Auklėtojas: Prieš pradėdami dirbti, pagalvokite ir pasakykite man, kodėl mums reikia skirtingų atliekų? (mygtukai - padaryti vežimo ratus, karoliukai - akis, vamzdžiai - rodyklė).

Auklėtojas: Kas gali dar kartą priminti, kaip lipdysime varlę. (Vienas vaikas pasakoja kelią modeliuojančios varlės.)

Auklėtojas: Užsiimkime pirštų gimnastika.

Pirštų gimnastika.

Vaikai lipdo miniatiūras, patys jas puošia. Kas greitai apakina, gali apakinti Ivaną savo nuožiūra Tsarevičius.

Auklėtojas: Vaikai, pažiūrėkite, kokių nuostabių varlių dėžėse gavome.

Kuri varlė tau patiko labiausiai? Kodėl?

atliekos tai papildė princesė - varlė?

Auklėtojas: Vaikai, dabar laikas mums grįžti į darželį. Šiandien surengsime savo darbų parodą, pasakosime tėvams, kur buvome, ir parodysime, kokias nuostabias varles Ivanas galėtų pasirinkti savo nuotaka. Tsarevičius.

„Varlė keliautoja“ – senas geras animacinis filmas apie neįtikėtinus vienos labai smalsios varlės nuotykius.

Žiūrėti animacinį filmą „Varlė keliautojas“.

Smagaus žiūrėjimo!

Ir nepaisant to, kad šis animacinis filmas pirmą kartą pasirodė televizijos ekranuose dar 1965 m., šiandien jis vis dar patinka daugeliui vaikų, taip pat jų tėvams.

Šios pamokos metu išsiaiškinsime, kaip iš plastilino lipdyti varlę, o kad pamoka būtų kuo įdomesnė, suteiksime jai seno pamokančio animacinio filmo pagrindinio veikėjo išvaizdą. Tačiau prieš pradėdami lipdyti, atkreipiame dėmesį, kad mūsų varlytę sudarys ne tik dideli, bet ir keli smulkūs elementai, o tai reiškia, kad geriau ją gaminti kartu su vaiku, tai yra:

  • patikėkite vaikui gaminti didelius amatų gaminius, o mažus pasigaminkite patys;
  • nepamirškite paruošti kamino (galite jį pakeisti dantų krapštuku) pirštams pjauti ant varlės letenų;
  • prieš darydami figūrėlę gerai išminkykite medžiagą.

FOTO žingsnis po žingsnio - Kaip iš plastilino pasidaryti varlę

Pirmiausia paimkite šiek tiek ryškiai žalio atspalvio masės ir gerai išminkykite. Tada suteiksime jai savo būsimos varlės galvos formą, nepamiršdami padaryti šiek tiek smailios burnos, putlių skruostų ir šiek tiek pakeltų akių sričių.

Po to apatinę varlės galvos dalį įrėminame geltonai, nepamirštant įpjauti burnoje.

Akytes gaminame iš baltos medžiagos, o patiems vyzdžiams naudojame mėlyną atspalvį su juoda spalva. Šiuo atveju geriau padaryti mokinius įvairių formų, kuri pasakiškos varlės įvaizdį padarys ypač juokingą ir linksmą.

Norėdami sukurti varlės kūną, galite naudoti žalia spalva arba įvairių spalvų mišinio, kurį vėliau reikės padengti plonu žalios medžiagos sluoksniu. Kūnas turi pasirodyti šiek tiek suapvalintas apačioje (kriaušės formos), o priekinę dalį padengti sluoksniu geltonas atspalvis, taip išryškinant varlės pilvuką.

Naudodami krūvą, atsargiai ir lėtai padarykite varlės rankų ir kojų pirštus, o tada galūnėms suteikite reikiamą išlenktą formą.

Sujungiame visas kūno dalis. Saugiam galvos tvirtinimui naudojame degtuką arba pusę dantų krapštuko.

Plastilino varlė atnaujinta: 2019 m. balandžio 30 d. autorius: i7allia