Video, popis pohybov, vystúpenia v mladšej skupine. Choreografia pre deti, detské tance. Videá, popisy pohybov, vystúpenia v mladšej skupine Mbdo detského rozvojového centra -

Plán lekcie choreografie hry.

(Príklad úloh, ktoré tvoria lekciu)

Vážení rodičia! Pozor! Toto je len príklad hodiny, každú hodinu deti nebudú robiť to isté!!!)

Lekcia choreografie hry pozostáva z dvoch častí:

Prvým je rozcvičenie a osvojenie si základov choreografie;

Druhým je rytmus a tanec.

PRVÁ ČASŤ

1. Tanečná rozcvička (5-7 min.)

Učiteľ rozpráva rozprávku v sprievode klasickej hudby.

„V rozprávkovom lese prišlo ráno a vyšlo slnko (deti sa niekoľkokrát naťahujú hore), kvety začali rásť a kvitnúť (deti sa skláňajú a pomaly rastú, roztvárajú ruky), zavial vánok (deti zdvihnú ruky a hojdajú sa rôznymi smermi), cez les skáče zajačik (deti skáču, napodobňujú zajaca), zajačik sa zastaví a rozhliadne sa (deti otáčajú hlavy) atď.“

Výsledkom je, že rozcvička zahŕňa: otočky a kruhové rotácie hlavy, rozcvičenie rúk, nôh, chodidiel, skákanie, štúdium pozícií rúk, cviky na vyrovnanie chrbta, na rozloženie chodidiel, na rozvoj z plastových ramien.

2. Kruh (3 min.)

Deti stoja v kruhu a pohybujú sa v kruhu a zobrazujú zvieratá (líšky, mačky, vtáky, medvede atď.)

Pri cvičení v kruhu deti rozvíjajú svoju fantáziu, učiteľ sa im snaží nepomáhať, ale navrhuje rôzne varianty chôdza a správanie zvierat.

3. Koberce (5-7 min.)

Napríklad. „Loďka pláva na vlnách (deti robia ohybné cvičenie „Loďka“), kolíše sa na vlnách „deti ležia na bruchu a zdvíhajú ruky a nohy z podlahy, ohýbajú sa a hojdajú sa) atď.

Na koberčekoch deti cvičia na everziu nožičiek, na strečing (rozkroky, rôzne sklony), na ohybnosť chrbta (mosty, loďka, košík, loďka), na koordináciu pohybov (dievča, vlak).

4. Tanečné hry (5 min.)

Napríklad:

- deti si zapnú hudbu, chaoticky sa k nej rozbehnú, pri behu dostanú povel stvárniť vojakov, keď sa hudba vypne, musia sa postaviť do postoja vojaka, potom sa hudba opäť spustí, pochodujú ako vojaci, počas toho dostanú ďalší povel a hudba sa opäť vypne;

- hra "Ihla", deti si zapnú hudbu, bežia, pochodujú alebo valčíkujú pod ňou (v závislosti od učiva, ktorým v triede prechádzame), keď sa hudba vypne, deti by mali spadnúť na zem, keď sa otočia na, deti pokračujú v pohybe.

Hry rozvíjajú pozornosť a tvorivé myslenie detí.

PRERUŠKA 5 MINÚT

DRUHÁ ČASŤ

5. Rytmus (5-7 min.)

- deti tlieskajú alebo prešľapujú v rytme, ktorý im dáva učiteľ;

- deti počúvajú hudbu a tlieskajú v rytme, pričom zdôrazňujú hlavné údery.

Tento typ cvičenia rozvíja u detí schopnosť počúvať hudbu a dostať sa do hudobného rytmu.

6. Hry na rozvoj muzikálnosti (3 min.)

Napríklad. Deti dostávajú obrázky pre rôzne hudobné fragmenty a pre každý fragment ich vlastný obrázok, deti si musia pamätať, ktorá hudba ku ktorému obrázku. Hudobné fragmenty sú zahrnuté v nesúlade a deti musia ukázať obrázky priradené ku každej melódii.

Tento typ cvičenia rozvíja asociatívne myslenie a hudobné schopnosti.

7. Tanec (10-15 min.)

Výpis tanečných čísel.

Rozvíja schopnosť plasticky sa pohybovať k hudbe, dáva predstavu o tom, čo je tanec.

Pozor!

1. Počiatočná dĺžka vyučovania je 45 minút, potom sa čas môže predĺžiť na 60 minút. (ak takúto záťaž zvládnu všetci v skupine).

2. Na vyučovanie je nevyhnutné chodiť v pohodlnej uniforme, najlepšie čiernej (legíny, tričko, handrové balerínky, NIE ŠÁLKY).

Abstraktné otvorená trieda tvorivé združenie "Rytmus s prvkami choreografie"

Názov diela: Synopsa otvorenej hodiny tvorivého združenia „Rytmus s prvkami choreografie“
Autor: Petrova Marina Gennadievna, učiteľka dodatočné vzdelanie, choreograf, MBUDO "Centrum rozvoja kreativity detí a mládeže"
Náplň práce: zhrnutie záverečnej hodiny choreografie pre deti prvého ročníka (5-6 rokov). Tento materiál bude zaujímavý pre učiteľov ďalšieho vzdelávania, pedagógov, hudobných režisérov.

Cieľ: skontrolujte hĺbku a silu vedomostí detí v stánkoch a v strede haly
Úlohy:
1. Rozvíjajte plasticitu
2. Na dosiahnutie správnosti cvikov.
3. Posilnite svaly chrbtice a celého tela.
Vybavenie:
1. Klavír
2. Magnetofón, disky
3. Červené palčiaky
4. Rohože pre parterovú gymnastiku

Priebeh lekcie
1 luk
- pre dievčatá
- pre chlapcov
2. Nastavenie tela:
- nohy spolu (päty a ponožky)
- natiahnite kolená a spojte sa
-ruky ležia v páse, dlane nadol, prsty dopredu, lakte nabok.
- Pripojte nože a spustite ich nadol
- Spustite ramená nadol a natiahnite krk nahor.
-Bruško - vtiahnite pupok
3. Zahrejte sa v kruhu.(deti na hudobnom úvode zo stĺpov sú preskupené do kruhu jednoduchým krokom od špičky)
-krok s predĺženou špičkou a kolenom, palec udáva šírku kroku, ruky na opasku.
-nášľapy na vysoké prsty na nohách, kolená sú extrémne vystreté, telo vystreté (na hlave nosíme pomyselný pohár vody a nerozlievame ho).
-kroky na pätách, kolená vystreté, ruky na opasku.
-beh v kruhu, kolená držte pri sebe (koleno v kolene), päty zdvihnite vysoko dozadu takmer k zadku, prsty sú vystreté. Malé kroky, výskok, ruky na opasku, lakte do strany.
-skákacie nožnice do kruhu, nohy dáme dopredu, rovno v kolenách a s vystretými prstami nohy striedame skokom. Ruky na opasku, chrbát rovný.
- "cval" pravým ramenom dopredu, postavte sa tvárou do kruhu, ruky na opasku, lakte nabok, vytočte hlavu dovnútra pravá strana... Pozrite sa na lakeť a na suseda vpravo, skáčeme bočnými krokmi v kruhu.
- "cval" s ľavým ramenom vpred, stojte chrbtom do kruhu, ruky na opasku, lakte nabok, vytočte hlavu dovnútra ľavá strana, skáčeme bočnými krokmi z ľavej nohy.
- skoky, otočenie tváre pozdĺž línie tanca. Skáčeme na jednej nohe, druhá sa dvíha vysoko pokrčeným kolenom až po koleno opornej nohy.
- kroky s vystretou špičkou
Týmto krokom zoradíme riadky ako na začiatku hodiny na svoje miesto.
4. Rozcvička v strede haly(polohovanie tela, ruky spustené pozdĺž tela, lakte a ruky sú silne vystreté)
- záklony a otáčanie hlavy
- "volavka" hlava dopredu-dozadu
- "Neviem" zdvíhanie a spúšťanie ramien
- "hojdačka" dvíhanie ramien v poradí
- krúživé pohyby s ramenami
- kývajte rukami do strán
- náklony tela do strán „stavičky“, chodidlá na šírku ramien, ruky na opasku, záklon do strán, záklon v páse.
- nohy „stolovej dosky“, vystreté na kolenách, postavte sa na šírku ramien, predkloňte sa a vytiahnite ruky dopredu, znázorňujúc prikrývku stola
- predkloníme sa, položíme ruky na zem, na dva počty rúk na podlahe na dva počty rúk na opasku.
- zdvíhanie a spúšťanie na polprsty, päty a prsty stoj pri sebe, kolená k sebe, stoj na polprstiach, päty pri sebe.
- "Spring" squat päty a stlačte na podlahu.
- "bicykel" postupne zdvíhanie a spúšťanie podpätkov
- skákanie v šiestej polohe, päty a prsty k sebe, kolená natiahnuť do vzduchu, pristáť na "jari". Dlhé skoky, potom malé rýchle.
5. Výrazná plastická - parterová rozcvička(Na podlahe).

- "Dôraz v sede" - nastavenie tela, nôh, rúk, hlavy.
Sediac na podlahe, natiahnite nohy dopredu, pritlačte kolená k podlahe a silne natiahnite prsty na nohách. Chrbát je rovný, spodná časť je vytiahnutá, ruky sú na opasku, lakte sú nabok, ramená sú spustené, lopatky sú v krížoch, krk je vystretý na maximum. Hlava vyzerá rovno.
- "Podporné sedenie" - práca nôh.
Chodidlá po jednom skracujeme a narovnávame, krúživým pohybom chodidlami. Dávajte pozor na polohu chrbta a predĺženie kolien.

- "Hrudka" - pritiahnite kolená k hrudníku, zovretie kolená rukami, zhromaždite sa do hrudky, zaujmite východiskovú pozíciu.

- "Lietadlo" - zdvihnite ruky do strán, zobrazujúc krídla lietadla, zatiaľ čo vaše nohy stúpajú z podlahy pod uhlom 45 stupňov, natiahnuté na kolená a ponožky, chrbát je rovný, ramená sú spustené, krk je otvorený. Nohy spustíme na podlahu, ruky na opasku do východiskovej polohy.

- "Kríž" - ležať na podlahe na chrbte, ruky roztiahnuté, nohy spolu, kolená a ponožky roztiahnuté. V bode číslo 2 (mierne nad podlahou) súčasne zdvihneme ruky, nohy a hlavu, potom ich spustíme do pôvodnej polohy.


- "Rainbow" - ležať na podlahe na chrbte, ruky roztiahnuté, nohy spolu, kolená a ponožky natiahnuté, silne namáhať ruky. Odtrhnite ramená od podlahy, zdvihnite sa z podlahy, kým sa nepostavíme na temeno hlavy, lopatky sú spojené, ruky sú silné. Zaujmite východiskovú pozíciu.


- "Roh" - ležíme na podlahe na chrbte, ruky sú roztiahnuté, nohy sú natiahnuté v kolenách a ponožky sú spojené. Zdvihnite rovné nohy do bodu číslo 2 (mierne nad podlahu), potom do bodu číslo 4 (do polohy 90 stupňov, opäť do bodu číslo 2 a položte naše chodidlá na podlahu. (Pri tomto cviku sa zadok nedvíha zísť z podlahy, kolená vždy rovno)


- "Butterfly" - východisková poloha sedí na podlahe, nohy sú spojené chodidlami, kolená sú na podlahe, ruky sa držia na nohách. Chrbát je rovný, ramená sú spustené do spodnej časti chrbta, spodná časť chrbta je silne vytiahnutá nahor. Predkloníme sa na chodidlách, snažíme sa dosiahnuť bradou na podlahu a zároveň sa pokúšame položiť lakte na podlahu. Zdvihneme sa z podlahy s rovným chrbtom do východiskovej polohy.


"Hus" - východisková pozícia je sed na kolenách, chodidlá sú rozkročené, kým zadok nie je na podlahe, päty sú držané rukami, lakte sú ohnuté, chrbát je rovný, ramená sú spustené, kolená sú silne rozkročené. Nakloňte sa dopredu, položte bradu a hrudník na podlahu a potom sa zdvihnite do východiskovej polohy.


- "Vojak" - východisková poloha je na kolenách, kolená na šírku ramien, ruky sú tlačené pozdĺž tela (v pozore), chrbát je rovný, ramená sú spustené, lopatky sú položené dozadu. Pokrčíme ramená dozadu (doskou) čo najbližšie k podlahe a vrátime sa do východiskovej polohy.


- "Most" - východisková poloha je na kolenách, kolená sú široko od seba. Ohneme sa späť v páse, položíme ruky na nohy a vytvoríme most. Hlava je hodená dozadu. Vraciame sa do východiskovej polohy.


- "Log" - počiatočná poloha ležania na podlahe na bruchu, ruky natiahnuté dopredu za hlavu, nohy spolu. Natiahnite sa čo najviac. Vtiahnite zadok do seba a vytvorte hrudky. Otočíme sa na bok na pravú stranu, noha leží na nohe, ruky nie sú spojené. Potom sa prevrátime na druhú stranu cez žalúdok, hlavu držíme rovno bez toho, aby sme ju hodili späť.


- "Čln" - počiatočná poloha leží na podlahe na bruchu, ruky natiahnuté dopredu za hlavu, nohy k sebe, zadok a žalúdok sú vtiahnuté. Súčasne zdvihneme ruky, nohy a hlavu hore, zobrazujúc loď, potom do východiskovej polohy. Zdvihnite loď a švihnite dopredu, dozadu - loď pláva.


- "Ring" - východisková poloha v ľahu na bruchu, ohnite kolená a vezmite ich za nohy rukami. Zdvihnite spojené ruky a nohy, aby ste vytvorili krúžok. Spustíme ho do pôvodnej polohy.


- "Kalachik" - počiatočná poloha leží na žalúdku, nohy sú natiahnuté, ruky sú na dlaniach na hrudi. Narovnaním lakťov sa zdvihneme na ruky, položíme dlane na podlahu, pričom ohýbame kolená, rozumieme nohám a priblížime ich k hlave, čím vytvoríme guľu. S prstami na nohách sa musíte dostať na vrchol hlavy a vrátiť sa do východiskovej polohy.
- "Push-up" - pre chlapcov.
Východisková poloha leží na bruchu, ruky sú na podlahe s dlaňami blízko hrudníka, lakte sú ohnuté, nohy spolu opierajú ponožky o podlahu. Telo je ako „doska“, ruky narovnáme až na doraz, pri zdvíhaní tela – dosky, telo spúšťame, aby sme sa bradou dotkli podlahy. Bruško neklesá, zadok sa nedvíha.

- "Push-up" - pre dievčatá.
Východisková poloha „Podpora v sede“, položte ruky na podlahu trochu ďalej ako boky. Zdvihnite zadok z podlahy s natiahnutými kolenami a ponožkami, vytvorte „kopec“, silne vtiahnite zadok do seba, vrhnite hlavu dozadu. Vráťte sa do východiskovej polohy.
6.Tanec - hry
- "Umývanie" - deti tancujú, aby reprezentovali proces ručné umývanie, tento tanec rozvíja pozornosť a koordináciu pohybov, všetky pohyby sa opakujú 4x, náročnosť spájania pohybov rúk a nôh.
Pohyby rúk - počiatočná poloha nôh spolu, ruky sú zhromaždené v pästiach, chrbát je rovný, hlava vyzerá rovno.
-4 krát - s vačkami zobrazujeme umývanie striedavo v jednom a potom v druhom smere
-4 krát - päsť na päsť, znázorňujú stláčanie, potom jedným smerom a potom druhým
-4 krát - spustite ruky nadol a mávajte rukami zo strany na stranu, napodobňujúc oplachovanie
-4 krát - päsť na päsť, stlačiť
-4-krát - zdvihnite ruky na úrovni hrudníka rovno na lakte, použite kefy na rukách na zobrazenie trasenia
-4 krát - zdvihnite pravú ruku hore a spustite ruku nadol, potom urobte to isté s ľavou rukou. Opakujte. Zastupujeme - vešiame bielizeň.
-8-krát - zdvihnite obe ruky nahor a pohybom rúk znázornite kolíčky na prádlo.
-4-krát- utierať si pot z čela pokrčenou rukou, unavený.
Pohyby nôh - päty sú na podlahe, 2-krát pokrčíme ľavú nohu v kolene, potom 2-krát pravú nohu. Kolená sú ohnuté jedno po druhom, keď zobrazujeme „plákanie“ a „odpináky“. Pohyby nôh a rúk spájame dohromady.
- Hra "Červené čižmy"
Počiatočná pozícia, deti stoja v kruhu, držia sa za ruky a odrážajú sa proti smeru hodinových ručičiek, spievajú pieseň:
Cválanie po ceste
Červené čižmy
Toto nie sú čižmy
Lenochkine nohy (ak Lenochka veľmi dobre skákala v kruhu), tieto slová hovorí učiteľ.
Všetky deti sa zastavia, otáčajú sa v kruhu a tlieskajú rukami a ten, ktorý bol menovaný, ide do kruhu a ukazuje svoju schopnosť skákať, opäť sa dostane do kruhu, hra začína od začiatku.
- Tanec "káčatká"
Deti pozývajú svojich rodičov, aby si s nimi zatancovali, postavte sa do kruhu vo dvojiciach, každé dieťa má na pravej ruke červenú rukavicu. Všetky pohyby sa vykonávajú 3 krát.
Východisková poloha s tvárou v kruhu, nohami pri sebe, ruky zdvihnuté do strán a ohnuté v lakti, ruky zobrazujú zobáky kačice.
-3 krát - pracujeme s vačkami
-3 krát- predlaktia
-3 krát- kolená
-3 krát - tlieskať
Potom si všetci podajú ruky a skočia do kruhu.
Opäť opakujeme pohyby z prvej časti tanca, len tlieskame nad hlavou a ideme poskakovať v kruhu, ale už vo dvojici (každé dieťa s rodičom).
Tretíkrát, pri vykonávaní pohybov, tlieskame vpredu, nakláňame telo dopredu a otáčame sa vo dvojiciach s skokmi.
Už po štvrtýkrát vykonávame tanečné pohyby v stoji tvárou v kruhu. Poklona.
Deti sprevádzajú svojich rodičov na ich miesta.
7. Poklona

MBDOU Child Development Center -

Materská škola číslo 10 "Tullukchaan" GO "mesto Jakutsk",

Jakutsk, Republika Sakha (Jakutsko)

učiteľka - choreografka, Illarionova Olga Semyonovna

Vlastnosti inscenačných tancov

pre deti od 3-4 rokov

Tanec je prvok, ktorý dáva človeku pocit slobody, letu, rozkoše. Výučba tancov pre deti predškolského veku je pomerne náročná a najmä pre deti vo veku 3 - 4 rokov. Pohyby by mali prezrádzať obsah hudby, zodpovedať charakteru, forme, dynamike, tempu a rytmu hudobného diela. Pohyby zároveň navodzujú vedomé vnímanie hudobného diela. A hudba sa stáva zrozumiteľnejšou a ľahšie asimilovateľnou, čo dáva pohybom osobitnú expresivitu, jasnosť, rytmus. Je známe, že v speve aj v pohybe je potrebné dosiahnuť plnú korešpondenciu s hudbou. Živé príklady vzťahu medzi hudbou a pohybmi demonštrujú také športy, ako je rytmická gymnastika, krasokorčuľovanie, synchronizované plávanie. Významné miesto v hudobnej a rytmickej výchove predškolákov má tanec . Naučiť dieťa sprostredkovať hudbe charakter hudobného diela, jeho obrazný obsah plasticitou pohybov - presne na to je práca na tanci zameraná. Je známe, že deti veľmi radi tancujú. V tanci uspokojujú svoju prirodzenú potrebu pohybu. Vo výrazových, rytmických pohyboch tanca sa odhaľujú pocity, myšlienky, nálady, prejavuje sa charakter detí.

Tancujte- toto je umenie. Má za cieľ vyriešiť hudobno-rytmický, fyzický, estetický a duševný rozvoj detí. Pohyb k hudbe ich učí kolektívnemu konaniu, podporuje zmysel pre kolektivizmus, priateľstvo, kamarátstvo a vzájomný rešpekt. Pohyb k hudbe posilňuje detský organizmus... Spokojnosť, ktorú dieťa dostáva v procese motorických akcií, je sprevádzané výraznými fyziologickými zmenami v jeho tele, zlepšuje sa dýchanie a krvný obeh. Veselá hudba vzrušuje nervový systém, spôsobuje zvýšenú aktivitu vyšších častí mozgu spojenú s asociačnými, intelektuálnymi a vôľovými procesmi. Činnosť kostrového svalstva v predškolskom veku je dôležité, pretože v rastúcom organizme je obnova vynaloženej energie charakterizovaná nielen návratom na počiatočnú úroveň, ale aj jej prebytkom. V dôsledku tanca teda nedochádza k plytvaniu, ale k získavaniu energie. Hudobné a rytmické pohyby prispievajú k formovaniu motoriky, zlepšujú držanie tela. Systematické tanečné kurzy sú veľmi prospešné pre fyzický vývoj deti: zlepšuje sa držanie tela, zlepšujú sa telesné proporcie, posilňujú sa svaly. Postupne sa deti začínajú pohybovať ľahšie, ladnejšie, uvoľňujú sa. Deti rozvíjajú také vlastnosti pohybov, ako je ľahkosť, flexibilita, elasticita, obratnosť, rýchlosť a energia. Pohyby predškolákov sú vďaka hudbe jasnejšie, výraznejšie a krajšie.

Všimli sme si to: ak je hudba príjemná, deti majú túžbu hýbať sa, je pre nich ťažké pokojne sedieť, doslova „vyhadzujú“ svoje emócie. Rytmus sa dá „zažiť“. A pre deti je ľahšie vyjadriť svoje chápanie hudby nie slovami, ale pohybmi. A to je dobrý predpoklad pre tvorivý proces. Deti získavaním vedomostí a zručností v oblasti tanečného umenia začínajú chápať, že každý tanec má svoj obsah, charakter, svoj obraz. Na vyjadrenie expresivity tanečných obrazov si dieťa musí pamätať nielen samotné pohyby, ale aj ich postupnosť (čo samo osebe má pozitívny vplyv na rozvoj pamäti a pozornosti), ale aj mobilizovať predstavivosť, pozorovanie a tvorivú činnosť. Tanec učí deti normám kultúrnej komunikácie. V deťoch sa vychováva skromnosť, benevolencia, prívetivosť. Chlapci sa začnú o svoju partnerku dobre starať. Tanec sa stáva jedným z prostriedkov morálna výchova dieťa.

Rozvojové tanečné lekcie pre deti v útlom veku materská škola, majú svoje vlastné charakteristiky. Mali by ste vedieť, že tanec pre deti z mladšej skupiny by sa mal líšiť od procesu učenia detí tancovať prípravná skupina... Závisí to od vývoja bábätiek, ich vekové charakteristiky.

Tanec pre najmenšie deti (3-4 roky)

V tomto veku majú deti ešte slabo vyvinutú koordináciu. Pri chôdzi sa kolísajú ako káčatká, naťahujú nohy aj vtedy, keď to nie je potrebné, pričom hlavu majú často pustenú nadol. Skákanie a beh sú pre nich ťažké. Majte 3-4 ročné dieťa nervový systém je neustále rozrušený, z toho sa nedostatočne rozvíja pocit psychickej "zábrany". To spôsobuje pomalú odozvu na prehrávanú hudbu.
Ale práve v tomto veku majú deti veľký záujem o tanec pre deti, takže kompetentný učiteľ-choreograf bude môcť postupne naučiť malé deti tancovať na rytmickú hudbu. Je potrebné zvoliť iba jasnú a veľmi výraznú melódiu z hľadiska tempa, ktorá sa deťom bude páčiť. Ak sú prítomné slová piesne, deti ich budú s radosťou spievať a zároveň tancovať! Najdôležitejšia zručnosť v mladšia skupina schopnosť detí počuť začiatok a záver hudobnej skladby by sa mala stať. To im pomôže začať pohyby včas a dokončiť ich včas.

Dôslednosť pri výučbe tanca detí vo veku 3-4 rokov.
Malo by to byť nasledovné:
1. Batoľatá počúvajú hudobnú skladbu.
2. Učiteľ-choreograf im porozpráva o forme a charaktere tejto hudby.
3. Deti sledujú tanec v podaní samotného choreografa (spolu s učiteľom alebo starším dieťaťom).
4. Drobci začnú spolu tancovať. Učiteľ a vychovávateľ im pomáhajú nájsť ľavú ruku alebo pravú nohu ... Točí deti správnym smerom atď.

Účel výchovných tancov pre deti mladšieho ročníka MŠ.
Malí tanečníci potrebujú získať zručnosti ako:
rytmicky pochodovať, chodiť a aj behať do rytmu hudby, ktorú musia „chytiť“;
vykonávanie tanečných väzieb s rôznymi atribútmi (hračky, sultáni, dáždniky atď.);
striedavo klopkanie jednou alebo druhou nohou, vírenie v pároch a samostatne, tlieskanie rukami do rytmu hudby.

Kľúčové indikátory úrovne:
1. Trvalý záujem dieťaťa o proces učenia sa tanečných pohybov na hudbu.
2. Obrazové vyjadrenie konkrétnej melódie v súlade s jej charakterom.

Od toho, ako malým deťom prezentujete choreografický materiál, závisí ich túžba zúčastniť sa inscenácií a ísť na javisko počas predstavení.
- Metóda priameho zobrazenia.
Na začiatku tanečnej hodiny pre deti môže choreograf ukázať deťom pohyby. Malí tanečníci tak dostávajú možnosť vizuálne vidieť stelesnenie želaného umeleckého obrazu. Na úplnom začiatku vášho tanca pre malých detských tanečníkov sa snažte robiť každý pohyb v rovnakom čase. Všimnete si, že táto technika ich uchváti a zvýši chuť dieťaťa tancovať rovnako ako vy. Budú sa snažiť rýchlo zvládnuť tieto zručnosti.
- Metóda slovného rozprávania
Pohyby a plasty sú prepojené s hudbou. A hovorený jazyk pri výučbe detských tancov sa môže stať spojovacím komponentom pre úplné vnímanie. Musíte použiť krátke a konkrétne vysvetlenia s presnými obraznými frázami. Intonácia vášho hlasu hrá dôležitú úlohu, rovnako ako sila prízvuku na konkrétne slovo alebo frázu, ktorú chcete deťom sprostredkovať.
- Metóda improvizácie
Na hodinách tanca pre deti sa snažte viesť žiakov k pohybu, ktorý je plasticky ľahký, voľný a uvoľnený. Netreba nechávať deti počúvať hudbu vopred, nech si vyberú pohyby, ktoré im diktuje. Počas improvizácie by ste nemali nikoho vyzdvihovať, len pozorne sledujte deti, aby nevykonávali pohyby, ktoré nesúvisia s rytmom alebo štýlom hudby.
- Metóda vizuálnej ilustrácie
Príbehy o histórii vzniku konkrétneho tanečného štýlu, jeho rozmanitosti, budú môcť doplniť triedy a poskytnúť deťom vo vašom tíme plnohodnotný tanečný tréning. Môžete použiť fotografie, ilustrácie, videá tanečníkov, slávnych aj menej známych. Ukážte deťom záznamy ich vystúpení: nech sa na seba pozerajú zboku ...
- Herná metóda
Tento spôsob tanca pre deti spočíva v používaní hračiek v triede, ktoré môžu pomôcť pri učení. Takéto atribúty môžu mať hlboký vplyv na plasticitu každého dieťaťa a ozdobiť choreografickú kompozíciu. Vášeň pre navrhovanú hračku umožní malému tanečníkovi relaxovať, prestane sa sústrediť na techniku ​​a naplno sa otvorí. Ak deťom ponúknete transformačnú hru, naučia sa výrazovosti a začnú naplno využívať svoju fantáziu a detskú fantáziu.
- Koncentračná metóda
V tejto metóde učenia tanca pre deti prevláda návrat k osvojenému materiálu. Opakujete s deťmi tie pohyby choreografického predstavenia, ktoré už dobre poznajú, no s určitou komplikáciou variácie.

Zručnosť choreografa je kľúčom k úspešnej kreativite detí! Učiteľ-choreograf, ktorý vie všetky tieto metódy aplikovať v syntéze na hodinách tanca pre deti, je vo svojej práci skutočný majster! Správajte sa k svojim deťom zodpovedne a urobte svoje aktivity zaujímavými a zábavnými.
Moderné tance pre deti sú úžasným a nenahraditeľným výchovným a estetickým prostriedkom v rozvoji osobnosti dieťaťa. Zušľachťuje vnútorný svet každého dieťaťa a umožňuje vám dosiahnuť veľký úspech!

Kurzy moderného tanca pre deti spájajú všetko, čo dieťa potrebuje pre harmonický rast a vývoj, formovanie osobnosti - do práce je zahrnuté telo aj myseľ. Ak vášmu dieťaťu chýba pohyb a živé pozitívne emócie, pozývame vás, aby ste sa hneď teraz prihlásili na kurzy.

Výhody detských tanečných kurzov

Hlavným argumentom v prospech tanca je bezpečná a prirodzená aktivita. Neexistujú žiadne neobvyklé a náhle záťaže, hodiny strečingu a vyčerpávajúce tréningy. Všetky hodiny prebiehajú prísne pod dohľadom a poistením trénera-choreografa s podrobným vysvetlením techniky pohybu a vedenia cvikov.

Druhým dôvodom, prečo robiť detské choreografie, je zdravé telo a držanie tela v budúcnosti. Pri akýchkoľvek tancoch sa na začiatku vyučovania dieťaťu pomáha správne položiť ruky a nohy, pohybovať sa, držať chrbát. Svalový korzet je spevnený, držanie tela a chôdza sa stávajú prirodzenými a estetickými. Po niekoľkých rokoch tvrdého tréningu výsledok vydrží roky - narovnané ramená, zdravá chrbtica a chodidlá zvýrazňujú bývalých tanečníkov.

Tretím argumentom v prospech tanečných hodín pre deti je estetická stránka. Dieťa sa učí vyjadrovať svoje myšlienky a emócie, počúvať hudbu, opakovať rytmický vzor. Taktiež zapamätanie si pohybov rozvíja krátkodobú a dlhodobú pamäť. Dieťa sa socializuje, učí sa pracovať v tíme, podporovať a vcítiť sa do ľudí.

Scenár osláv 75. výročia Dňa víťazstva: „Tieto dni neprestanú slávu“ Znie hudba „Deň víťazstva“ od D. Tukhmanova. Deti vstupujú do haly. Hostiteľ: Všetky ulice sú odeté do kvetov a znejú zvonivé piesne: Dnes je sviatok - Deň víťazstva, Šťastný, jasný jarný deň! Hostiteľ: Vážení chlapci! Vážení hostia! Naša krajina slávnostne oslavuje veľký sviatok - Deň víťazstva nad nacistickým Nemeckom. Dnes sme sa tu zišli, aby sme vyjadrili vďaku všetkým, ktorí bránili mier v hroznej vojne pred 75 rokmi. Kým ste ešte malí, naozaj chceme, aby ste vyrástli odvážne, silných ľudí, dôstojných občanov našej krajiny, ktorí milujú svoju vlasť a dokážu sa postaviť na jej obranu v ťažkých časoch. 1. Oslávme Deň víťazstva v máji - jasný sviatok pre všetkých ľudí. V máji sa dúha smeje, slnko horí. 2. Viem od tatina, viem od dedka - Víťazstvo k nám prišlo 9. mája! Všetci ľudia čakali na ten deň, Ten deň sa stal tým najradostnejším. 3. Bez ohľadu na to, ako rýchlo ubehli roky, Nehne sa od nás, A hodia sa jej medaily vojakov, Hodia sa jej vojenské rozkazy. 4. Odvtedy zaznelo mnoho ohňostrojov, Ale každý deň, čo prešiel bez vojny, A každá jar má svoj začiatok, Z tej jari si berú teplo. 5. Za svoju rodnú krajinu ľudia dali svoje životy, Nikdy nezabudneme, Padli v udatnom boji. Pieseň "Červené maky" (so "Alyonushkinove rozprávky" č. 4) Hostiteľ: Dnes bude deň spomienok A v srdci je kŕče z vysokých slov. Dnešný deň bude dňom pripomenutia si hrdinstva a odvahy otcov. Zvuková stopa piesne znie ____________ vchádza babka s vnučkou, (kvety v rukách) sadnú si na lavičku. Vnučka: Babička, prečo si plakala tam, pri pamätníku? Babička: Stála som a myslela na tých, ktorí sa nevrátili z vojny, ktorí zomreli na bojiskách pri obrane našej vlasti. Koniec koncov, dnes je Deň víťazstva. Vnučka: Babička, povedz mi o vojne, veď aj tvoja babka bojovala .. Babička: Samozrejme, budem, vnučka. počúvaj Bolo to už dávno - v minulom storočí v roku 1941. Ľudia žili pre seba, zarábali dobré peniaze, túžili po vedomostiach. Chceli vidieť svoju krajinu bohatú a prekvitajúcu. Hitlerovi, nemeckému zloduchovi, sa to nepáčilo. A on, závistivý človek, plánoval vyhladiť ruský ľud. Zabite neposlušných a zo zvyšku urobte svojich otrokov. V skorých ranných hodinách 22. júna po zemi, po vode a vzduchom zahnal svoje hordy špinavých ľudí na našu zem. Moja stará mama vtedy práve končila školu, mali vtedy promócie. Tanec: " Stužková 41 rokov „Hudba sa zastaví. Znie soundtrack k piesni „Sacred War“. Chlapci sa zoraďujú v popredí. 1 chlapec: Krvavé zore a dunenie v diaľke. Moskva oznamuje: „Začiatok vojny. Vstaň za zem, za manželky, matky, Za šťastie a život nenarodených detí. 2 chlapec: Za to, že vykročiť nenávidenú čižmu, na náš pozemok nemohol ani vkročiť." 3 chlapec: Ako ozvena sa prehnala rozľahlou krajinou: Do pohoria Ural a sibírskej tajgy. 4 chlapec: Krvavé zore a dunenie v diaľke Moskva oznámila: "Začiatok vojny!" Chlapci si idú nasadiť čiapky, zoberú samopaly a postavia sa do kolóny. 1 dievča: Ach, vojna, čo si urobila, hnusná, stíchli naše dvory. Naši chlapci zdvihli hlavy, na čas dozreli. 2 dievča: Sotva sa týčili na prahu A išli za vojakom, vojakom. Dovidenia milí chlapci, skúste sa vrátiť. 3 dievča: Neohýbaš sa, buď vysoký, nešetri nábojmi ani granátmi. A nešetríte sa, ale stále sa pokúste vrátiť. 4 dievča: Choď vojak, drahá, krutý deň priniesol odlúčenie. Besný nepriateľ šiel proti nám do vojny, Ukrutný nepriateľ zdvihol ruky pre naše šťastie. Chlapci idú na "Pochod Slavjanky" Soundtrack "Počkaj na mňa" znie (deti idú na tanec "Pamäť") Tanec "Pamäť" Babička: Moja stará mama spolu s ďalšími mladými dievčatami z ich triedy išli dopredu a stali sa sestry v poľnej nemocnici. Odvliekli ranených z bojiska. Verš: Taška na pleci je ťažká, obsahuje lieky, obväzy a vodu. Cez priekopy a mušľové lieviky si sa sem dostal zázrakom. Dostal som sa k obrancom pevnosti Uprostred sutín a kamenných hromád. Nevedeli sme o tebe nič, vedeli sme len, že sa volá Nadia. Kde najodvážnejší boli aj bojazliví, Ty si sa priplazil k línii ohňa, A vojak, ktorý na rany umieral, si dal zapiť živou vodou. Ale keď si vstal a padol, aby si nám pomohol pod guľkami, Ty si nielen Nadia, Nadeya - Ty si bola naša nádej. Babička: Všetci ľudia, od malých po veľkých, povstali, aby bojovali s nepriateľom... Mnohí išli na front priamo zo školy. Vojna rozprášila mladých chlapcov a dievčatá – niektorí v tanku, niektorí v protilietadlových strelcoch, niektorí u telefonistov, niektorí v prieskumníkoch. Naši ľudia išli mnoho kilometrov po tvrdých predných cestách. Phonogram "Eh, roads" Moderátor: Boli ťažké bitky a teraz - krátky oddych pred bitkou. Počas vzácnych hodín odpočinku vojaci písali listy svojim rodinám a blízkym. Chlapci vyjdú, sadnú si na kôpku, rozložia písmená zložené do trojuholníka (text v podobe starého opotrebovaného písmena) Scéna „Písmená“. (na pozadí scény ticho znie pieseň V zemľanku. Prezentácia o listoch vojakov) Deti vychádzajú a 1 dieťa číta. Dobrý deň, drahý Maxim! Ahoj môj milovaný syn! Píšem z prvej línie, zajtra ráno bude ďalšia bitka! Poženieme fašistov, postaraj sa, syn, matka, Zabudni na smútok a smútok, vrátim sa s víťazstvom! Konečne ťa objímem Dovidenia. Tvoj otec. 2 dieťa. Moji drahí, drahí! Noc. Svetlo sviečky sa chveje. Nie je to prvýkrát, čo si pamätám, ako spíte na vyhriatej piecke. V našej malej starej chatrči, Že lesy sú stratené v hlbinách, spomínam na pole, rieku, znova a znova na teba spomínam. 3 dieťa. Moji bratia a sestry sú drahí! Zajtra idem opäť do boja za svoju vlasť, za Rusko, že som bol v hrozných problémoch. Pozbieram odvahu, silu, Nemcov bez zľutovania porazím. Aby vás nič neohrozilo, aby ste sa mohli učiť a žiť! Babička: Vpredu boli aj chvíle oddychu, keď ste si pri vatre mohli spievať obľúbené pesničky. Hostiteľ: Pieseň vojnových rokov ... Spolu s Vlasťou sa od prvých dní vojny dostala do vojenskej formácie a kráčala po prašných cestách. Pieseň zdieľala s bojovníkmi strasti i radosti, povzbudzovala ich veselým a šibalským vtipom, smútila s nimi nad príbuznými a blízkymi, ktorí tu zostali. Pieseň pomohla vydržať hlad a chlad v mene víťazstva. Pomohla ľuďom vydržať a vyhrať. Dieťa: Milujeme vojenské piesne a často si ich sami spievame. Poďme spievať "Katyusha", Všetci spolu, všetci budeme spievať spolu! (Prezentácia vojnových rokov) Pieseň „Kaťuša“ Babička: Naši ľudia to mali veľmi ťažké, a aby ľahšie znášali útrapy vojny, umelci často prichádzali na front. Vystupovali priamo pod holým nebom. Tanec: Hostiteľ: Cesta k víťazstvu bola náročná. Fašisti nechceli opustiť našu zem. Chceli náš ľud zlomiť, dobyť, aby naši ľudia nemohli slobodne žiť a pracovať, ale naši ľudia sú nezničiteľní. Uctme si ich pamiatku minútou ticha. Minúta ticha Hostiteľ: Vojna trvala dlhé štyri roky. Mnoho našich ľudí bolo zabitých v bitkách o vlasť. Veľká vlastenecká vojna prešla každou rodinou a vyžiadala si životy viac ako 20 miliónov ľudí. Naši ľudia obstáli v skúške vojny so cťou. Dokázal výkon, ktorý nemá v histórii obdobu. Budeme si pamätať a uctiť si svetlú pamiatku našich drahých veteránov, ktorí položili svoje životy za budúcnosť svojich generácií. Pieseň: „Deň víťazstva“ (so. „Aľonuškinove rozprávky“ č. 4) (Stará mama a vnučka prinášajú zemeguľu do stredu sály.) Babička: Pozri, aká malá zemeguľa, A je na nej miesto pre ľudí a ryby, lesy a polia. Musíme chrániť túto krehkú planétu, je to náš domov. A preto musia všetci ľudia na Zemi žiť v mieri. Vnučka: Potrebujeme mier, trávu v rose, usmievavé detstvo. Potrebujeme svet, nádherný svet, zdedený. Hostiteľ: Vážení priatelia, blahoželáme vám k Dňu víťazstva! Pamätajte! Za akú cenu prišlo toto víťazstvo. Aby sa však problémy neopakovali, musíme poznať históriu. Vedieť, ako nezradiť krajinu, A keď je to potrebné - brániť! Soundtrack "Deň víťazstva"