Logopedo užduotis šeimos tema. Logopedinės pamokos apie kalbos leksinių ir gramatinių priemonių įsisavinimą parengiamojoje grupėje santrauka tema „Šeima. Logopedinė pamoka leksikos tema „Šeima“

Logopediniai kampiniai vaidinimai svarbus vaidmuo dirbant su šeimomis.Vaizdinė informacinė medžiaga leksikos tema „Šeima“ gali būti panaudota kuriant logopedo kampelį. vidurinė grupė. Ši medžiaga apima žaidimai smulkiajai motorikai lavinti,žaidimai leksinėms ir gramatinėms kategorijoms formuoti, patarimai ir rekomendacijos tėvams, kaip vesti pokalbius su vaiku tiriama tema.

Patikrinkite, ar jūsų vaikas žino:

  • Kas yra šeima (giminaičiai, giminaičiai)?
  • Jūsų šeimos sudėtis?
  • Artimiausių giminių vardai (sesuo, brolis, dėdė, močiutė ir kt.)?
  • Mamos ir tėčio vardas ir antrasis vardai, jų profesijos?
  • Kas jis seneliams (anūkui, anūkei), tėvams (sūnui, dukrai), broliui ir seseriai?

Atlikite pirštų mankštą „Šeima“ su vaiku:

Šis pirštas yra senelis (mes sulenkiame pirštus po vieną, pradedant nuo vienos rankos nykščio)
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama
Šis pirštas esu aš
kartu - Draugiška šeima. (užsegti ir suspausti pirštus)
Šie pirštai yra seneliai (lenkiame abiejų rankų pirštus)
Šie pirštai yra močiutės...
Šie pirštai yra mergaitės ir berniukai.

Kartu su jumis mokome vaikus.

Paaiškinkite savo vaikui, kas yra šeima (giminaičiai). Išvardinkite visus savo šeimos narius (mamą, tėvą, sūnų, dukrą), pažiūrėkite į artimiausių giminaičių (senelio, močiutės, tetos, dėdės) nuotraukas.

Paaiškinkite savo vaikui, kad galite jį vadinti tiesiog vardu (pavyzdžiui, Maša), arba galite vadinti jį meiliai (Mašenka). O visus šeimos narius taip pat galima vadinti meiliai: mama - mama, mamytė, močiutė - močiutė, močiutė.

Sugalvokite kuo daugiau gerų žodžių.

Šeimos narius vardijame vienaskaita ir daugiskaita.

1. Žaidimas „Vienas ar keli“

Nurodymai: tu turi močiutę, o vaikinai turi... kas? (močiutės) Jūs turite seserį, o kiti vaikinai turi... (seserys)

2. Žaidimas „Vienas-daug“

Nurodymai: viena dukra, bet daug... kas? (dukterys)

Kalboje vartojame būdvardžius.

Pakvieskite savo vaiką sugalvoti du ar tris gražius žodžius apie kiekvieną jo šeimos narį:

  • Mama (kuri?) – gera, gera, graži.
  • Tėtis (kuris?) – aukštas, stiprus ir pan.

Kalboje vartojame veiksmažodžius.

Pakvieskite vaiką atsakyti, ką veikia mama/tėtis/sesuo/močiutė ir pan.

  • Mama (ką ji veikia?) – rūpinasi, myli, apkabina, gamina
  • Tėtis (ką veikia?) – taiso, žaidžia, dirba, padeda ir t.t.

Paimkite loterijos nuotraukas arba raskite šeimos nuotrauką. Leiskite vaikui atsakyti žiūrėdamas į paveikslėlius - tai padės jam greitai rasti teisingą atsakymą ir įsisavinti įgytas žinias leksine tema „Šeima“.

Žurakovskaja Janina Viktorovna,
aukščiausios kategorijos mokytojas logopedas,
GBOU darželis Nr. 864, Maskva

Kirillova Yu. mokytoja logopedė.

TEMA: „ŠEIMA“.

Tikslas: - žodyno išplėtimas ir aktyvinimas.
Tikslai: - formuoti šeimos sampratą;
- kalboje vartoti prielinksnius in, from;
- išmokite sudaryti daiktavardžius su mažybine raide
meilios priesagos;
- išmokti atrinkti žodžius – antonimus;
- orientacijos ant popieriaus lapo ugdymas;
- vartokite daiktavardžius instrumentiniu atveju;
- vystytis smulkiosios motorikos įgūdžius.

Įranga: šeimos narių paveikslas, kamuolys, nuotraukos „Kas kur vyksta“.
Pamokos eiga:

1. Org. momentas. Maloniai paskambinkite savo kaimynui.
Pirštų gimnastika.
Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama
Šis pirštas esu aš.
Tai visa mano šeima.

2. Įvadas į temą.
Šeima – tai šalia jūsų bute gyvenantys giminaičiai.
Su kuo tu gyveni?
Kiek žmonių jūsų šeimoje?
Kas yra seniausias? Kas jauniausias?
Kas yra vaikai? Kas yra suaugusieji?

3. Žaidimas "Kas su kuo susijęs?"
Kas mamai yra mergina? (dukra)
Kas yra mamos berniukas? (sūnus)
Kas yra berniukas mergaitei? (Brolis)
Kas yra mama tėčiui? (žmona)
Kas yra mergina seneliui? (anūkė)
Kas yra močiutės berniukas? (anūkas)
Kas yra mama močiutei? (dukra)
Kas yra mamos tėtis? (vyras)
Kas yra močiutės tėtis? (sūnus)

4. Žaidimas „Kas vyresnis (jaunesnis)?
Kas vyresnis, mergaitė ar mama?
Kas jaunesnis, berniukas ar mama?
Kas vyresnis, mergina ar senelis?
Kas jaunesnis, berniukas ar močiutė?
Kas vyresnis, mama ar močiutė?

5. Žaidimas „Priešingai“ (pagal paveikslėlius).
Berniukas apkūnus – (berniukas lieknas). Stiprus Silpnas).


6. Kūno kultūros minutė.
Su kaire rankena - ant peties, su dešine rankena - pasuksiu,

Žaidimas „Ranka, ausis, nosis“.

7. Žaidimas „Kas kur vyksta“. (pagal paveikslus)
– Mergina įmetė kamuolį į dėžę. Kur mergina padėjo kamuolį? (pašto dėžutę)
- Kur kamuolys? (Kamuolis yra dėžutėje.)
– Mergina išėmė kamuolį iš dėžės. Iš kur mergina paėmė kamuolį? (iš dėžės)

Mergina įdėjo šaukštą į puodelį. Kur mergina padėjo šaukštą? (V
puodelis)
- Kur šaukštas? (Šaukštas yra puodelyje.)
- Mergina ištraukė šaukštą iš puodelio. Iš kur mergina gavo šaukštą? (nuo
puodeliai)

– Mergina įdėjo gėles į vazą. Kur mergina padėjo gėles? (vazoje)
- Kur gėlės? (Gėlės yra vazoje.)
- Mergina ištraukė gėles iš vazos. Iš kur mergina gavo gėlių? (iš vazos)

Mergina įėjo į namus. Kur mergina dingo? (į namą)
-Kur sėdi mergina? (Mergaitė sėdi name.)
- Mergina išėjo iš namų. Iš kur mergina atsirado? (iš namų)

Mergina įdėjo meškiuką į spintą. Kur mergina padėjo lokį? (į spintelę)
- Kur meška sėdi? (Meška sėdi spintoje.)
- Mergina iš spintos ištraukė meškiuką. Iš kur mergina gavo mešką? (iš spintos)

8. Žaidimas „Kas ką daro?“ (pagal paveikslus)
Berniukas valgo su šaukštu. Tėtis pjauna pjūklu.
Mergina plaukus šukuoja šukomis. Mergina kasa kastuvu.
Berniukas gaudo žuvį meškere. Mama lygina.
Mergina piešia pieštuku.

9. Išdėstymas geometrines figūras nuotraukos „šeima”.

10. Pamokos santrauka. Prisiminkite, apie ką jie kalbėjo.
Kas man patiko
?

TEMA: „ŠEIMA“.

Tikslas: - lavinti nuoseklią kalbą.
Tikslai: - įtvirtinti gebėjimą atsirinkti žodžius - antonimus;
- įtvirtinti vyresnio – jaunesnio sąvokas;
- išmokti kalboje vartoti savininkinius būdvardžius;
- atpasakojimo mokymas;
- lavinti smulkiąją motoriką ir regimąją atmintį.
Įranga: šeimos narių nuotrauka, kamuolys.
Pamokos eiga:

1. Org. momentas. Pirštų gimnastika.
Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama
Šis pirštas esu aš.
Tai visa mano šeima.

2. Žaidimas „Kas vyresnis? jaunesnis)?“ (kurti sakinius su jungtuku a) Kas vyresnė, mergaitė ar mama? Mama vyresnė, dukra jaunesnė. Kas jaunesnis, berniukas ar mama? Berniukas jaunesnis, o mama vyresnė.
Kas vyresnis, mergaitė ar senelis? Senelis vyresnis, o mergaitė jaunesnė.
Kas jaunesnis, berniukas ar močiutė? Berniukas jaunesnis, o močiutė vyresnė.
Kas vyresnis, mama ar močiutė? Močiutė vyresnė, o mama jaunesnė.

3.Žaidimas „Prisimink ir pasakyk“ (pagal paveikslėlį)
Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį 2–3 minutes. Pašaliname paveikslėlį.
Kiek žmonių yra nuotraukoje? (5)
Kur sėdi vaikai? (ant grindų, prie stalo)
Su kuo žaidžia vaikai? (kubeliais)
Kas kabo ant sienos? (tapyba)
Ką veikia močiutė? ()
Kas yra mamos rankose? ()
Ar tėtis turi ūsus ar barzdą? ()

4. Žaidimas „Kieno, kieno, kieno, kieno“.
Močiutė dėvi chalatą. Kieno chalatas? (močiutės)
Tėtis nešioja kaklaraištį. Kieno kaklaraištis? (tėtis)
Mama turi šaliką. Kieno šalikas? (mamos)
Petya turi kamuolį. Kieno tai kamuolys? (Petinas)
Senelis vilki marškinius. Kieno tai marškinėliai? (senelio)
Mama nešioja skrybėlę. Kieno tai skrybėlė? (mamos)
Tanya vilki suknelę. Kieno suknele? (taninas)
Tėtis apsivilko paltą. Kieno paltas? (tėčio)
Senelis apsiavė batus. Kieno batai? (senelio)
Mama apsiavė batus. Kieno batai? (mamos)

5. Kūno kultūros minutė.
Su kaire rankena - ant peties, su dešine rankena - pasuksiu,
Ant kojų pirštų ir kulnų tada išsikraunate.
Žaidimas „Ranka, ausis, nosis“.
Žaidimas „Priešingai“ (su kamuoliu)
Berniukas storas – (berniukas lieknas). Stiprus Silpnas).
Sergantis žmogus yra (sveikas). Senyvo amžiaus – (jaunas).
Linksmas – (liūdnas). Vyresnysis – (jaunesnysis).
Storas plonas). Aukštas Žemas).
Suaugęs – (mažas). Geras piktas).

6. Istorijos „Kaip Maša tapo didelė“ atpasakojimas (E. Permyak)
Mažoji Maša labai norėjo užaugti. Bet ji nežinojo, kaip tai padaryti. Ji bandė vaikščioti mamos batais. Ir ji susišukavo plaukus kaip teta Klava. Ir ji užsidėjo karoliukus ant kaklo. Ir aš bandžiau nešioti laikrodį.
Nieko nepavyko. Visi iš jos juokėsi ir juokavo.
Maša nusprendė nušluoti grindis. Ir nušlavė. Net mama nustebo.
Ir kai Maša išplovė indus, tada mano tėvas nustebo ir pasakė prie stalo:
- Mes net nepastebėjome, kaip Maša užaugo. Ir jis ne tik šluoja grindis, bet ir plauna indus.
Mažąją Mašą jie pradėjo vadinti didele.
1 – skaitymas
2 – atsakymai į klausimus pagal tekstą
3 – pakartotinis skaitymas
4 – vaikų perpasakojimai.
7. Pamokos santrauka. Prisiminkite, apie ką jie kalbėjo. Kieno istorija tau patiko?
dauguma?

Jelena Artemova
Logopedinės pamokos apie kalbos leksinių ir gramatinių priemonių įsisavinimą parengiamojoje grupėje tema „Šeima“ santrauka

Programos turinys

Korekcinės edukacinės užduotys:

Įtvirtinti vaikų žinias apie šeimą, jos sudėtį, santykius šeimoje;

Koregavimo ir tobulinimo užduotys:

Toliau mokyti daiktavardžių derinimo su būdvardžiais, daiktavardžių su skaitvardžiais;

Išmokti sudaryti kokybinių būdvardžių lyginamąjį laipsnį;

Tęsti kokybiškų būdvardžių praktinio vartojimo kalboje darbą;

Stiprinti gebėjimą teisingai sudaryti ir vartoti sudėtingus sakinius kalboje;

Pagerinti gebėjimą perteikti žodžio ritminį šabloną;

Ugdyti dėmesį ir loginį mąstymą;

Toliau dirbkite su dikcijos aiškumu ir intonaciniu kalbos išraiškingumu.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys:

Ugdyti vaikuose meilų ir jautrų požiūrį į šeimos narius;

Ugdykite šeimos santarvės jausmą (remiantis idėjomis apie šeimą, jos sudėtį, santykius).

Žodyno darbas:

Daiktavardžiai: šeima, mama, tėvas, sūnus, dukra, močiutė, senelis, anūkas, anūkė;

Būdvardžiai: vyresnysis, jaunesnysis, didelis, draugiškas, stiprus, malonus, kultūringas, sveikas, rūpestingas, darbštus, išauklėtas, mažas, drąsus, meilus, rūpestingas, švelnus.

Medžiaga:

Šviesoforai „Saulė ir debesis“, grafiniai simboliai, ruošiniai piešimui „Piešimas taškais“, spalvotų pieštukų rinkiniai, rutulys.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas

Tas, kuris meiliai šaukia savo vardą, atsisės.

2. Užduotis „Kas yra keistas ir kodėl?

Klausyk, kas čia keistas?

Mama, tėtis, kaimynė, dukra

Kodėl manote, kad yra papildomas kaimynas?

Kaip mama, tėtis ir dukra vadinami kartu?

Kas yra šeima?

Ar jus ir mane galima vadinti šeima?

3. Pratimas „Šeima“ (saulė ir debesis)

Dabar prisiminsime, kas dar gyvena šeimoje. Ištarsiu žodžius, kuriais vadinami artimieji. Jei sutinki su manimi, turi man parodyti saulę, o jei aš klystu ir tu nesutinki su manimi, tai tu turi man parodyti debesį.

Mama, kaimynas, draugas, močiutė, sesuo, pardavėjas, anūkas, sargas, brolis, klasės draugas, senelis, tėtis, vairuotojas, anūkė

Pakartokime, kas gyvena šeimoje, papasakokime apie kiekvieną šeimos narį ir pažymėkime kiekvieną šeimos narį simboliu.

Kas yra šeimoje? (Šeimoje yra mama)

Kokia mama? (Mama maloni, meili, graži, švelni) Ir kt.

4. Eskizas „Močiutės delnai“

Dabar kalbėsime apie vyriausią šeimos narę – močiutę.

Gerai Gerai,

Kur tu buvai?

Pagal močiutę! (ploti)

Ir močiutės delnai

Viskas susikaupusi raukšlėse, (rodykite rankas delnais aukštyn)

Ir močiutės delnai

Malonus ir labai geras. (glostykite delnus kartu)

Visi delnai dirbo

Daugelį metų. (pakaitiniai plojimai ir kumščių smūgiai)

Geras delnų kvapas

Shchi su pyragais. (pakelkite delnus prie veido, užuoskite)

Jie paglostys tavo garbanas

Malonūs delnai. (paglosto sau galvą)

Ir jie gali susidoroti su bet kokiu liūdesiu

Šilti delnai. (suspauskite delnus, pritraukite prie veido, pūskite)

Gerai Gerai,

Kur tu buvai?

Pagal močiutę! (ploti)

5. Didaktinis žaidimas"Vyresnis ar jaunesnis?"

Pakartokime chore, kuriuos šeimos narius atstovauja mūsų simboliai. Dabar mes jums pasakysime, kas yra vyresnis, o kas jaunesnis šeimoje. (Vaikų poros kuria sakinius pagal simbolių poras)

dukra – mama;

tėtis - senelis;

sūnus - tėtis;

senelis - mama;

močiutė - tėvas;

močiutė - anūkas.

6. Pratimas „Pasakyk savo vardą ir patronimą“

Palyginome vyresnius šeimos narius ir jaunesnius. O dabar įsivaizduosime, kad jūs visi užaugote, pasiekime ir tapkime suaugusiais. Į suaugusiuosius turi būti kreipiamasi vardu ir patronimu. Dabar kiekvienas iš jūsų identifikuos save pagal vardą ir patronimą. Klausykite, kaip pasakyti:

Mano vardas Elena. Mano tėčio vardas Michailas. Taigi mano vardas ir patronimas yra Elena Michailovna.

7. Kalbos žaidimas lauke „Tu trypi ir ploji“

Vaikai vienu metu trypia ir ploja už kiekvieną žodžio, kurį jie vadina, skiemenį. Tuo pačiu metu vaikų prašoma meiliai įvardinti šeimos narius.

Mama (mamytė, mamytė, sūnus (sūnus, mažasis sūnus, močiutė (močiutė, močiutė, močiutė, dukra) (dukra, maža dukra, anūkė))

8. Žaidimas su kamuoliu „Kaip mes turėtume didelę šeimą“

Dabar skaičiuosime šeimos narius. (Daiktavardžių sutapimas su skaitvardžiais 1, 2, 5).

Sūnus, dukra, anūkas, anūkė.

9. Pratimas „Pataisyk sakinį“

Atidžiai klausykite sakinių ir pataisykite juos.

Močiutė jaunesnė už mamą.

Aš esu močiutės dukra.

Tėtis vyresnis už senelį.

Mama yra močiutės anūkė.

Aš esu savo tėvo anūkas.

Mama vyresnė už senelį.

10. Žaidimas "O kaip tu?"

Aš pradėsiu sakinį, o jūs baigsite ir pakartokite jį iki galo.

Mūsų šeima didelė... o mūsų didesnė.

Draugiškas, stiprus, malonus, kultūringas, sveikas, rūpestingas, darbštus, išauklėtas, mažas, drąsus.

11. Pratimas „Nupiešk šeimą“

Dabar reikia nupiešti figūrą taškas po taško. Kiekvienas žmogus nupieš po vieną šeimos narį.

12. Pamokos santrauka

ką nupiešėte? (Atsakykite visu sakiniu)

Mes tapome tikra didele šeima.

Apie ką mes kalbėjome klasėje?

Ką mes veikėme klasėje?

Namų darbai________________________

Tema "Mano šeima"

Užduotis Nr.1. Vaikas turi atskirti sąvokas: „vardas“, „pavardė“, „patronimas“. Nurodyk savo vardą? Kokia tavo pavardė? Koks tavo antras vardas? Iš kur žmogus gauna antrąjį vardą? (Patronimas suteiktas tėvo vardu).

2 užduotis. Vaikas turėtų žinoti visų šeimos narių vardus: motinos vardas yra Natalija, tėvo vardas yra Romanas, sesers vardas yra Katya ir pan.

Užduotis Nr.3.

Peržiūrėkite šeimos nuotraukas ir aptarkite jas. Atsakyti į klausimus:

kas tu tokia mamai? (sūnus dukra)

Kas tu tokia močiutei?

Kas vyresnis: mama ar močiutė (tėvas ar senelis)

4 užduotis. Žaidimas „Pavadink maloniai“

Šeima - šeimos močiutė - dukra -

Mama - tėtis - anūkas -

Senelis - sūnus - anūkė -

Sesuo - brolis - vaikai - vaikai

Užduotis Nr.5. Parašykite istoriją apie savo šeimą(Sudarę istoriją užrašykite nugaros pusė lapas)

1) kiek žmonių yra šeimoje;

2) su kuo vaikas gyvena (jei tai nepilna šeima);

3) kokie yra tėvų vardai (vardas, patronimas);

4) ką veikia tėvai;

5) kiek broliui (seseriai) metų;

6) kokioje klasėje brolis (sesuo) mokosi?

7) kokią turite šeimą (draugišką, malonią, darbščią...).

Noriu papasakoti apie savo šeimą. Mano šeimoje yra 5 žmonės. Gyvenu su mama, tėčiu, broliu ir seserimi. Mano tėčio vardas yra Ivanas Ivanovičius, o mamos vardas yra Marina Vitalievna. Tėtis dirba bankininku, o mama – gydytoja. Mano broliui 7 metai, jis mokosi 1 klasėje. Turiu pati draugiškiausia ir stipri šeima. Aš labai myliu savo šeimą.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Logopedo namų darbai tėvams

Užduotis tobulinti leksines ir gramatines kategorijas. Sukurtas naudojimui namuose....

Rekomendacijos tėvams, kaip atlikti logopedo namų darbus

Keletas užduočių tėvams ir vaikams mokytis namuose leksine tema „Laukiniai gyvūnai“ (taip pat karšti gyvūnai...

Namų darbas leksine tema: „Šeima“

Tema: Mano šeima. Mano mama.

Vaikai turi išmokti:šeima, jos sudėtis, šeimos narių funkcijos; kokia turi būti šeima (draugiška, stipri, darbšti, kultūringa, sveika, rūpestinga, švari)

Žodynas

Vaiko žodyne turėtų būti šie žodžiai: tėvai, mama, tėvas, brolis, sesuo, močiutė, senelis, anūkas, anūkė, giminės, giminės, šeima ir kt.

Gramatinė struktūra

1. „Derėtis dėl pasiūlymo“
valgyti ir tėtis... ( valgymas).
dainuoju ir mama... dainuoja),
aš siuvu ir močiutė... siuva).
aš gaminu ir sesuo...( traukiniai).
aš žaidžiu ir brolis...( vaidina).
aš geriu ir tėtis...( pjūklai).
mezgimas ir mama... mezginiai).
obliavimas ir senelis... mažyliai).

2. „Paskambink man maloniai“(daiktavardžių daryba mažybine forma)
Motina - mamytė, mamytė ir tt
(tėvas, močiutė, senelis, brolis, sesuo, anūkas, anūkė, dėdė, teta)

3. "Ir tu?"(sakinių su opozicijos reikšme daryba. Būdvardžių lyginamojo laipsnio susidarymas):
Tavo šeima didelis ir mūsų...( daugiau).
Žodynas: draugiškas, stiprus, malonus, kultūringas. sveikas, rūpestingas, darbštus, išauklėtas, mažas.

4. "Vyresnis ar jaunesnis?"(būdvardžių mokymasis lyginamuoju laipsniu. Sąvokos apie vyresnius ir jaunesnius šeimos narius):
MAMA-MOČIUTĖ
Mama jaunesnė už močiutę, o močiutė vyresnė už mamą.
Žodynas: dukra - mama, tėtis - senelis, sūnus - tėtis, senelis - mama, močiutė - tėtis, močiutė - anūkė, senelis - anūkas, sūnus - mama.

PALIEK ISTORIJA APIE SAVO ŠEIMA:
ŠEIMA – tai artimieji, gyvenantys netoliese, Jūsų bute.
Su kuo tu gyveni?
Kiek žmonių jūsų šeimoje?
Kas yra seniausias? Kas jauniausias?
Kas yra vaikai? Kas yra suaugusieji?
Kokie tavo tėvų, senelių, brolių, seserų vardai?
Kaip tu gyveni?
Ką veikiate mama, tėtis, brolis, sesuo?
Ką mėgsti veikti laisvadieniais?
Kaip leidžiate atostogas?
pas ką mėgsti lankytis? Kodėl?
Ar mylite savo šeimą? Kam?

ŽAIDIMAS „KAS SU KUO SUSIJĘS?
Kas mamai yra mergina? (dukra)
Kas yra mamos berniukas? (sūnus)
Kas yra berniukas mergaitei? (Brolis)
Kas yra mama tėčiui? (žmona)
Kas yra mergina seneliui? (anūkė)
Kas yra močiutės berniukas? (anūkas)
Kas yra mama močiutei? (dukra)
Kas yra mamos tėtis? (vyras)
Kas yra močiutės tėtis? (sūnus)

ŽAIDIMAS "KAS VYRESNIS (JUNGER)?"
Kas vyresnis, mergaitė ar mama?
Kas jaunesnis, berniukas ar mama?
Kas vyresnis, mergaitė ar senelis?
Kas jaunesnis, berniukas ar močiutė?
Kas vyresnis, mama ar močiutė?

ŽAIDIMAS „Kieno? KIENO? KIENO? KIENO?"
Močiutė dėvi chalatą. Kieno chalatas? (močiutės)
Tėtis nešioja kaklaraištį. Kieno kaklaraištis? (tėtis)
Mama turi šaliką. Kieno šalikas? (mamos)
Petya turi kamuolį. Kieno tai kamuolys? (Petinas)
Senelis vilki marškinius. Kieno tai marškinėliai? (senelio)
Mama nešioja skrybėlę. Kieno tai skrybėlė? (mamos)
Tanya vilki suknelę. Kieno suknele? (taninas)
Tėtis apsivilko paltą. Kieno paltas? (tėčio)
Senelis apsiavė batus. Kieno batai? (senelio)
Mama apsiavė batus. Kieno batai? (mamos)

Patarlės apie mamą.

Šilta saulėje, gera motinos akivaizdoje.

Nėra geresnio draugo už savo mamą.

Paukštis džiaugiasi pavasariu, o kūdikis – mama.

Motinos meilė neturi pabaigos.

Annuška yra gera dukra, jei ją giria mama ir močiutė.

Namų darbas leksine tema: "Mano kūnas. Mano sveikata"

Tema: Mano kūnas. Mano sveikata.

Žodyno papildymas:

Daiktavardžiai: liemuo, krūtinė, skrandis, nugara, pečiai, rankos, kojos, alkūnės, delnai, pirštai, nagai, keliai, kulnai, kaklas, galva, plaukai, akys, antakiai, blakstienos, burna, lūpos, dantys, liežuvis, smakras, kakta .

Veiksmažodžiai:Šokinėkite, pritūpkite, griebkite, trypkite, linktelėkite, kvėpuokite, žiūrėkite, kalbėkite ir pan.

Būdvardžiai: mėlyna, žalia, ruda, blizganti, ilga, garbanota, trumpa, šviesi.

Prieveiksmiai: dešinėn, kairėn, aukštyn, žemyn

Gramatika: Negyvųjų ir gyvųjų daiktavardžių pradinės sampratos susidarymas.

Klausimų diferencijavimas:"Kas tai?", "Kas tai?"

Daugiskaitos daiktavardžių daryba

(didaktinis žaidimas „Vienas-daug“)

Daiktavardžiai, naudojantys mažybines priesagas

(D/i „Paskambink man meiliai“)

Antoniminių žodžių pasirinkimas (D/ir „Pasakyk priešingai“ Pavyzdžiui: didelis-mažas, aukštas-žemas, plonas-storas, ilgas-trumpas)

1. Užbaikite sakinius tuo pačiu žodžiu teisinga forma.

1. AUSYS. Žmonės turi... Kai kurie gali judėti... Žuvys ne...

Aš šildau savo... Šalta šalta... Merginos nešioja auskarus...

2. RANKA. Pasukite pieštuką į dešinę... Piešiu su dešine... Turiu du... Patrinu savo..... Imu kamuoliuką dviem...

3. KOJA Šokau ant kairės.... Ženkite teisingą žingsnį... Žmogus turi du... Žuvis neturi… Aš įmetu į vandenį… užsimaunu kojines….

2. „Koks žodis netinka? Kas papildomai?":

Rankinė, rankytė, rankinė, skubi, vienarankė.

Pirštas, lazda, pirštas, pirštas.

Galva, galvytė, nuoga, buožgalvis.

Kaulas, kaulinis, kutas, kaulinis.

Kaklas, apykaklė, siūti, kaklas.

Koja, koja, peilis, koja.

3. „Pasirink žodžius“

(Kokios tavo akys? (Mano akys gražios, pilkos, didelės)

Kokius plaukus turite? (Mano plaukai stori, ilgi, žvilgantys ir pan.

Kokia tavo nosis, burna, ausys?

" Kam?" (Kam skirtos akys?

(Norint pamatyti, reikia akių.)

nosis, ausys, burna, liežuvis, kojos, kumščiai, plaukai, keliai)

4. Mįslės. Brolis ir brolis gyvena skersai kelio, bet vienas kito nemato. (Akys)

Jis visada yra darbe, kai kalbame, o ilsisi, kai tylime. (Kalba)

Dvi motinos turi penkis sūnus (rankas)

Jei ne jis, nebūčiau nieko sakęs (Kalba)

Mažas, apvalus, bet visas pasaulis mato (akis)

Visą gyvenimą jie lenktyniavo, bet vienas kito aplenkti negali. (Kojos)

Tvarte dvi eilės avinų, visi balti (dantys)

5. Darnios kalbos įgūdžių formavimas:

Raskite ir įsiminkite mįslę šia tema, įklijuokite atsakymo paveikslėlį į užrašų knygelę)

1. Paklauskite savo vaiko, kaip vadinamos kūno dalys. Paprašykite pamatyti, kas yra ant veido, galvos, rankos, kojos (plaukai, kakta, pakaušis, smilkiniai, antakiai, akys, blakstienos, nosis, skruostai, lūpos, ausys, alkūnė, ranka, pirštai, delnas, nagai, keliai, pėda, kulnas).

2. Paklauskite, kur yra vaiko dešinė (kairė) ranka (koja), kaire ranka paprašykite parodyti dešinę ausį, dešine – kairį skruostą ir pan.

3. Žaiskite žaidimą: „Pasakyk tai teisingai“.

Kojos aukštyn ar žemyn? Nosis priekyje ar gale? Ar ši ranka dešinė ar kairė? Ar šis pirštas ant jūsų rankos ar ant kojos piršto?

4. „Pasakyk man, ko tau reikia?

Mums reikia akių, kad matytume. Ausys -…. Dantys –…. Kalba –…. Keliai -…. . Lūpos –…. . Pirštai - …. .

5. „Pasakyk atvirkščiai“.

6. „Pasakyk žodį“

7. „Papasakok man apie savo mažąjį brolį ir savo didesnį brolį“.

Ranka - rašiklis - rankos.

Koja - koja - kojos.

Akys - ... nosis - ... ūsai - ...

kakta -... dantis -... lūpos -...

8. Pasirinkite žodžius, apibūdinančius asmens būklę. Pavyzdžiui, niūrus, liūdnas, džiaugsmingas, linksmas, nustebęs, išsigandęs, drąsus, bailus, stiprus, silpnas.

9. Pasikalbėkite su vaiku, kodėl mes valomės dantis, valgome daržoves, plauname rankas, karpome nagus, darome pratimus.

10. Paaiškinkite posakių reikšmę:

· Apgauti;

· pakelti nosį;

· Valdyk save;

· pakabink galvą;

· Kai galva galvoja, liežuvis ilsisi.