Pamoka apie socialinį pasaulį vyresniųjų grupėje. Ilgalaikio plano socialinio pasaulio kalendorius ir teminis planavimas (vyresnė grupė) tema. „Objektyvus ir žmogaus sukurtas pasaulis“

Organizacija: MBDOU Nr. 4 „Yagodka“

Vietovė: Dankovas

Tikslas: Puoselėti meilę ir pagarbą šeimai ir draugams, savo pavardės, vardo ir patronimo, šeimos medžio ir protėvių žinojimą.

Tikslai: Supažindinti vaikus su sąvokomis „kilmė“, „šeimos medis“.

Įtvirtinti ir plėsti vaikų supratimą apie savo artimuosius.

Ugdykite gebėjimą samprotauti, lyginti, daryti išvadas, lavinti atmintį, vaizduotę, loginį mąstymą.

Stiprinti vaikų gebėjimą pasirinkti būdvardžius ir antonimus.

Puoselėkite pozityvius šeimos santykius, savitarpio pagalbą, meilę ir pagarbą visų šeimos narių darbui.

Preliminarus darbas:

Mokymasis tėvų vardo, patronimo, profesijos ir darbo vietos.

Mokytojo pokalbis su vaikais apie "šeimos medis", "kilmė"šeimos.

Vaikų derinimas su tėvais "genealoginis" medis, pradedant seneliais.

Stebėti ir prisiminti, kokias pareigas ir kokius darbus atlieka šeimos nariai namuose.

Tėvų ir vaiko pokalbis apie šeimą / gauti atsakymus į klausimus: „Kiek žmonių yra šeimoje? Kas yra vyriausias šeimoje? Kas jauniausias?

Vaizdinė medžiaga: Plakatas "Šeimos medis", šeimos nuotraukos, iliustracijos su šeimos vaizdais.

Įranga: medžio maketas, vaikų, mokytojų, mokytojo padėjėjų nuotraukos, pasakojimai, spalvoti siūlai mezgimui - mėlyna, žalia, geltona, žirklės, klijai.

Laiko organizavimas.

Sveiki, mieli vaikai. Tu esi pati gražiausia pasaulyje. Mes atrodome taip gerai. Siūlau sudaryti ratą.

Visi vaikai susirinko į ratą,

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Laikykimės už rankų kartu

Ir šypsokimės vieni kitiems!

(Laikykite už rankų ir šypsodamiesi žiūrėkite vienas į kitą).

Vaikinai, rankos paspaudimu perduodu jums visą savo gerumą, teigiamas emocijas, gerą nuotaiką, draugystę, ir tai eina nuo manęs iki Nastjos, nuo Nastjos iki Ivano (vaikų vardai) ir taip toliau ratu ir grįžta pas mane. Jaučiu, kad kiekvienas iš jūsų pridėjo dalelę savo gerumo ir draugystės. Tegul jis jus sušildo ir nepalieka jūsų visą dieną!

Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių susirinko, pasveikinkime juos.

Pagrindinė dalis.

Šiandien kviečiu jus į kelionę į televizijos studiją vaikams skirta programai „Mano šeima“.

Sutinkate būti šios programos dalyviais (Vaikų atsakymai) O dabar siūlau eiti į televizijos studiją (vaikai sėdi ant kėdžių).

Ar televizijos laidos dalyviai pasiruošę? (vaikų atsakymai). Na, tada pradėkime!

Laba diena, mieli televizijos žiūrovai. Pradėkime savo pasirodymą - "Mano šeima", ir aš, jos vedėja Tatjana Michailovna, sveikinu jus. Šiandien mūsų studijoje – programos svečiai ir dalyviai, vaikai iš 4 darželio "uoga" Lipecko sritis, Dankovo ​​miestas. Vaikinai atvyko į mūsų studiją pasikalbėti apie save, savo šeimą, brangius ir artimus žmones.

Vaikinai, pasakykite man!

„Ką turi visi žmonės, bet kiekvienas turi savo?

Vaikai: Vardas

Pedagogas: Kuo skiriasi skirtingų šeimų žmonės?

Vaikai: Pavardė

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, kaip jie vadina žmones, gyvenančius tame pačiame name ar bute?

Vaikai: šeima, šeima.

Pedagogas: Vaikinai, kaip jūs suprantate žodį "šeima"? Kas nutiko "šeima"?

Vaikai: Tai mums artimi žmonės, kurie gyvena tame pačiame name, rūpinasi vieni kitais ir rodo dėmesį.

Pedagogas: Šeima vienija gimines: vaikus, senelius, brolius, seseris. Tai mūsų giminės, giminės.

Pedagogas: Kiekviena šeima mėgsta žaisti. Žaiskime su tavimi.

3. Žaidimas su kamuoliu: "Kas aš tau?"

Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie šeimos ryšius. Mokykitės toliau, aiškiai ištarkite žodžius.

Pažanga: vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas meta kamuolį vaikui ir užduoda klausimą: „Aš esu močiutė, o kas tu man esi?. Vaikas grąžina kamuolį. Atsakydamas į klausimą „Anūkas (anūkė)"ir kt.

„Aš esu mama, o kas tu man esi?

„Aš esu teta, o kas tu man esi?

„Aš esu sesuo, o kas tu man esi?

„Aš esu dukra, o kas tu man esi?

„Aš esu anūkė, o kas tu man esi?

Pedagogas: Šeima yra pats brangiausias dalykas, kurį žmogus turi. Neatsitiktinai rusų kalba yra tiek daug posakių ir patarlių apie šeimą. Prisiminkime patarles ir posakius apie šeimą.

Žaidimas „Paaiškinkite patarlės reikšmę“.

Tikslas: Išmokyti vaikus suprasti ir paaiškinti patarlių reikšmę, lavinti kalbą.

Žaidimo eiga: Mokytojas skaito patarles apie šeimą, vaikai paaiškina jų reikšmę.

– Šeima buvo gerbiama nuo seno, žmonės yra sukūrę daug patarlių.

„Saulė šildo, mama gera“

„Nėra mielesnio draugo už tavo motiną“

– Kaip suprantate šių patarlių prasmę?

– Kokias patarles žinai apie šeimą?

Vaikai: - Jums nereikia lobio, jei šeimoje yra harmonija.

Šeima yra stipri, kai virš jos yra tik vienas stogas.

Šeima krūvoje – net debesėlio nebaisu.

Visa šeima kartu, o siela vietoje.

Kaip šaknys, kaip viršūnės, kaip tėvai, kaip vaikai.

Geroje šeimoje auga geri vaikai.

Pedagogas: Žmonės nuo seno stengėsi išsaugoti savo artimųjų atminimą ateities kartoms. Visada buvo daug giminaičių, o norėdami visus prisiminti, jie nusprendė surašyti jų vardus ir pavardes į specialius sąsiuvinius, kad vėliau galėtų šią informaciją perduoti savo vaikams, anūkams, proanūkiams ir proproproūkiams. anūkai. Šie įrašai buvo vadinami "kilmės".

Ir tada žmonės sugalvojo nupiešti savo eskizus "kilmė" medžio pavidalu, kur lapuose ir šakose pavaizduotos kartos ir šeimos nariai. Taigi palikuonių atmintyje daug metų, net šimtmečius buvo saugoma informacija apie daugybę giminių kartų.

Ir jie pradėjo vadinti šį medį "šeimos medis".Tu ir tavo tėvai nubraižė savo giminės giminės medį, pabandyk apie tai papasakoti.

Didaktinis žaidimas „Papasakok apie savo giminės medį“ (Pradėdami nuo senelių, tėčio, mamos, brolių, seserų, įvardykite jų vardus. Ką jie veikia: pensininkai, dirba ar mokosi.

Kūno kultūra „Šeimos mankšta“

(Judesiai pagal tekstą)

Rudenį, pavasarį

Vasara ir ziema

Išeiname į kiemą

Draugiška šeima.

Sustokime ratu ir tvarka

Visi daro pratimus.

Mama pakelia rankas.

Tėtis linksmai pritūpia

Suka į dešinę - į kairę

Mano brolis Seva tai daro.

Pats bėgioju

Ir aš papurtau galvą.

Didaktinis žaidimas „Palygink, kas vyresnis? Kas jaunesnis?

Tėtis yra senelis. (Senelis vyresnis, o tėtis jaunesnis);

Mama yra močiutė. (Močiutė vyresnė, o mama jaunesnė);

Senelis – anūkas. (Senelis vyresnis, o anūkas jaunesnis);

Močiutė – anūkė. (Močiutė vyresnė, o anūkė jaunesnė);

Brolis sesė. (Brolis vyresnis, o sesuo jaunesnė).

Psichologinė gimnastika „Šeima“

Pedagogas: parodyk man, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos būna laimingi? Pažiūrėkite, koks laimingas (vaiko vardas), paklauskime jo, kada mama ir tėtis tokie laimingi?
Pedagogas: parodyk, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos stebisi? Įdomu, kada tėtis ir mama stebisi?
Pedagogas: parodyk, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos būna, kai pyksta? (vaiko vardas) turėjo tokį išraiškingą veidą, noriu jos paklausti. Kada tėtis ir mama pyksta?
Pedagogas: parodyk, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos išsigąsta? Kada (vaiko vardo) tėvai išsigąsta? Kas gali juos taip išgąsdinti?
Pedagogas: parodyk, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos būna ramūs?

Didaktinis žaidimas „Pasakyk priešingai“

Senelis senas - anūkas (jaunas);

Tėtis aukštas – sūnus (žemo ūgio);

Darbštus brolis – sesuo (tinginė);

Patalynė švari – (nešvari);

Šviežia duona – (pasenusi);

Jauna mama - močiutė (sena);

Tėtis griežtas – mama (natūra) ir kitos žodžių poros.

Pirštų gimnastika „Kas gyvena mano bute?

Vienas du trys keturi

(ploja rankomis)

Kas gyvena mano bute?

(gūžteli pečiais)

Vienas du trys keturi Penki,

(ploja rankomis)

(rankos į šoną)

Tėtis, mama, brolis, sesuo,

(sulenkite vieną pirštą ant abiejų rankų)

Mano auksagalvis, svirplė ir aš – visa mano šeima.

(suspausti ir sugniaužti kumščius)

Žaidimas su kamuoliu „Pasakyk man, kieno, kieno, kieno, kieno?

Šalikas (kieno) - mamos, tėčio, senelio...

Skrybėlė (kieno) - mamos, močiutės...

Akiniai (kieno) - senelio, močiutės...

Suknelė (kieno) - sesės, mamos...

Batai (kieno) - brolio, tėvo...

Striukė (kieno) - mamos, tėčio, sesers, brolio...

Apsiaustas (kieno) - mamos, seserų, senelio, tėčio...

Krepšys (kieno) - mamos, tėčio, močiutės...

Portfelis (kieno) - sesuo, brolis... ir t.t.

Pedagogas:

– Taip gerai, kad jūs visi turite šeimą! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimose jie vienas kitą myli, visi gyvena linksmai ir draugiškai. Svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė, draugystė, pagarba ir meilė vienas kitam.

Norėjau papasakoti apie savo. Bet kadangi neturiu nei fotografijų, nei paveikslų, tai artimiesiems rodysiu ant virvelių. Čia yra mėlynas siūlas, jis yra ilgiausias - tai mano tėtis. Jis aukštas, stiprus ir malonus. Tai raudonas siūlas, šiek tiek trumpesnis. Tai mano mama, ji pati meiliausia, rūpestingiausia ir maloniausia. Dar trumpesnis siūlas, geltonas, esu aš. Ir ta pati trumpa gija yra mano sesuo, nes ji ir aš esame dvynės. Tokią draugišką šeimą turime.

Kas gyvena jūsų šeimose? Pasakyk man.

Vaikai dėlioja siūlus ant aksominio popieriaus (ilgis, siūlų spalva, tvarka, vaikai savarankiškai koreliuoja su šeimos nariu).

Pedagogas: Puiku, kokios nuostabios jūsų šeimos.

1. Pavardė

2. istorija apie mamą (Koks tavo mamos vardas, kam ji dirba)

3. istorija apie tėtį (Koks tėčio vardas, ką jis veikia?)

4. linkėjimai šeimai

Vaikinai, ar kas nors iš jūsų nori papasakoti apie savo šeimą styginiais? (klausiu 3-4 žmonių).

Pedagogas: Šeimoje gyvena artimiausi žmonės. Tarkime jiems gerus ir gražius žodžius.

– Pasakyk geriausius žodžius apie savo mamą, kokia ji (rūpestinga, darbšti, švelni, meili?

– Ką mama gali padaryti? (siūti, virti, skalbti, skalbti)

Ką veikia mama? (profesija)

- Koks tėtis? (stiprus, drąsus, darbštus)

– Ką tėtis gali padaryti? (dirbtuvas, pjūklas, kasimas, siurblys)

ir kt.

„Darželis – mano antroji šeima“ -

Pedagogas: - Vaikinai, jūs papasakojote apie savo šeimą. Jums visiems sekėsi labai gerai.

Ar žinai, kad turi dar vieną didelę šeimą, kurioje tave taip pat myli, ir visada malonu tave matyti, skaniai pavalgyti, žaisti su tavimi, užsiimti įdomia veikla, skaityti, padėti tapti stipriam, protingam ir sveikam. Kokia čia antroji šeima?

Vaikai: - Darželis.

Dabar padėkite savo nuotraukas ant mūsų antrosios šeimos medžio, užauginkite mūsų grupės medį.

Ar manote, kad turime draugišką šeimą (Vaikų atsakymai)

Pamokos santrauka

Pedagogas: - Taip gerai, kad jūs visi turite šeimą! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimose jie vienas kitą myli, visi gyvena linksmai ir draugiškai. Šeimos yra didelės ir mažos. Svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė, draugystė, pagarba ir meilė vienas kitam.

Atsisveikinkime su savo šeimomis ir atsisveikinkime su jumis.

Turiu stebuklingą žvakę, kurios pagalba tikrai išsipildys visi norai (perduodame žvakę)

Tuo mūsų televizijos laida baigiasi. Viso gero! Iki susitikimo, mieli svečiai ir televizijos laidos „Mano šeima“ dalyviai

Naudotos literatūros sąrašas.

  1. Dybina O. V. Susipažinimas su dalyku ir socialine aplinka. Vyresnioji grupė.
  2. Golitsina N. S. Sudėtingų teminių užsiėmimų užrašai. Vyresnioji grupė.
  3. Rose T.V. Didelis aiškinamasis patarlių ir priežodžių žodynas. M., 2010 m.
  4. Chistyakova M.I. Psichologinė gimnastika. M., 1990 m.

Svetlana Rabinčuk
Paskutinė pamoka rubrikoje „Socialinis pasaulis“ vyresniųjų grupėje

Paskutinė sekcijos pamoka

« Socialinis pasaulis» .

Tikslai:

1. Įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie žmones ir jų skirtumus (lytis, amžius, profesija, emocijos).

2. Ugdyti vaikų žodinę kalbą, gebėjimą taisyklingai ir nuosekliai reikšti savo mintis, apginti savo požiūrį.

3. Puoselėti elgesio ir bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais kultūrą.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, aš atėjau pas jus ne vienas. Buratino atėjo su manimi. Jis ruošiasi eiti į mokyklą, bet dar ne visai pasiruošęs. Jis daug ko nežino ar nesupranta ir nori, kad tu jam padėtum. Pirma, pasveikinkime Pinokį ir padarykite tai įvairiais būdais. Pavyzdžiui, paglostysiu jam galvą ir Aš tau pasakysiu: "Sveiki"(paglostyti per petį; kaip sveikinasi draugai ir nepažįstami žmonės; ką galite pasakyti susitikę ryte ar po pietų).

O dabar taip pat pasisveikinkime su kaimynu dešinėje. Gerai padaryta, sėsk.

2. Pokalbis apie žmonių skirtumus ir panašumus.

Žiūrėk, Pinokis mums kažką atnešė (rodomas koliažas apie skirtingų lyčių, amžiaus, išvaizdos, profesijų ir emocijų žmones).

Pažvelkime į šį plakatą atidžiau. Pirmiausia pakelkime akis į viršutinę dalį, tada pažvelkime į vidurinę ir apatinę dalis. Ar atidžiai žiūrėjote?

Kaip galima vienu žodžiu pasakyti – kas tai? (Žmonės).

Ar manote, kad jie visi vienodi ar skirtingi? (skirtinga).

Na, kodėl jie skiriasi, čia moteris baltu chalatu, o štai moteris baltu chalatu (gydytojas ir pardavėjas, kuo jie skiriasi? (profesijos).

Bet tos pačios profesijos žmonės (virina)- kas skiriasi? (vyras ir moteris).

Plakato viršuje yra du vyrai – kas skiriasi? (amžius).

Apačioje – vaikas, o šalia gydytojo – vaikas (amžius).

Vaikas yra šalia gydytojo, o vaikas stovi (berniukas ir mergaitė)

Dvi to paties amžiaus mergaitės (emocijos, nuotaika)

Plakate yra įvairių žmonių, bet jūs ir aš esame žmonės? (Taip)

Jei paprašysiu, atsistokite berniukai (atsistokite, dabar atsistokite mergaitės (Atsistok). Ką turėčiau pasakyti ar kaip tau paskambinti, kad tik vienas žmogus galėtų atsistoti? (Vardas).

Gerai padaryta, sėsk.

Vaikinai, kiekvienas žmogus turi vardą, bet vardas nėra tik žodis, į kurį žmogus reaguoja, vardas yra stebuklingas veidrodis, galintis pasakyti apie žmogų. Dabar aš vadinsiu jūsų vardus, o tas, kurio vardu vadinsiu, turės sėdėti soste ir užsidėti karūną. Nes vadintis vardu yra didelė garbė ir pasididžiavimas.

3. Atsipalaidavimas "Saulėtas zuikis".

Vaikinai, saulės spindulys atėjo žaisti su mumis, jis pažvelgė į jūsų akis – užmerkite jas. Jis bėgo toliau veidu. Švelniai glostykite jį delnai: ant kaktos, nosies, burnos, skruostų, smakro. Atsargiai glostykite, kad nebūtų nubaidyti: galva, kaklas, pilvas, rankos, kojos. Jis užlipo už apykaklės – paglostykite jį ten. Jis nėra išdykęs žmogus, tave myli ir glosto, o tu jį glostyk ir draugauji. Nusišypsok jam.

4. Žmogaus emocijos.

Kokia tavo nuotaika dabar? (linksmas, linksmas).

Parodykite mums emociją, atitinkančią jūsų nuotaiką.

Nupieškite alkaną vilką. Koks tu esi? (piktas).

Jei jūsų geriausias draugas pamiršo pasveikinti jus su gimtadieniu. (liūdesys).

Jūs pasiklydote dideliame mieste. Aplink važinėja mašinos, kažkur skuba nepažįstami žmonės, bet tu vienas ir nežinai kur važiuoti. (baimė).

Atėjai į darželį, atidarei savo spintelę, o basučių ten nebuvo. Kur jie nuėjo? (nuostaba).

Pinokis siūlo pažaisti žaidimą „Jūra vieną kartą sujaudinta“- bet pagal Buratino taisykles vietoj jūrinės figūros vaizduosime kitokias emocijas.

(jūra vieną kartą sujaudinta, ... baimės emocija sustingsta)

Puiku, dabar Pinokis prisimena visas emocijas.

5. Pokalbis apie šeimą ir šeimos santykius.

O Pinokis kuprinėje turi dar ką nors (Išimu voką)- Atsisėskime ir pažiūrėkime, kas ten yra (šeimos nuotrauka)

Kaip vienu žodžiu pasakyti, kas pavaizduotas paveikslėlyje? (šeima)

Kodėl taip manai? (buitiniai drabužiai, kiekvienas užsiėmęs savo verslu)

Kas gali būti vadinamas šeimos nariu?

D/žaidimas "Kas yra kas?"

Įdėkime žodžius į voką ir visi kartu pasiklausykime, kokius gimines įvardijome (atnešk visiems). Žodis girdimas "anūkas", "dukra"... Šį voką su žodžiais įdėsime į Pinokio kuprinę.

6. Mandagumas ir draugystė.

Taip, Pinokis turi dar vieną atviruką. Kas ten parašyta? (skaitau eilėraštį apie Liubočką).

Ar tau patiko mergina? (Ne).

Kodėl? Bet man atrodo, kad ji gera mergina, viską daro teisingai. Ką ji padarė ne taip? (nepadėjo mamai, neužleido kelio močiutei).

Ar draugautum su tokia mergina? (Ne).

Taigi Buratino nepatiko Lyuba, jis nenori su ja draugauti ir nežino, koks draugas turėtų būti draugas. Ar padėsime?

Surinkime jam draugystės karolius. Kiekvienas iš jūsų, suverdamas karoliuką, pasakys, koks turi būti draugas. (pagarba senjorai, padėti žmonėms, mokėti žaisti su vaikais)

Padovanokime savo draugystės karolius Pinokiui, kad jis surastų tikrų draugų.

7. Pamokos santrauka.

Padėjai Pinokiui, pasakei jam, kad žmonės visi skirtingi. Tačiau, nepaisant to, yra kažkas, kas mus visus vienija – visi esame žmonės, visi lankome tą patį darželį, visi gyvename didelėje Žemės planetoje. O kad mums visiems būtų smagu ir džiaugsmas, reikia dažniau šypsotis ir dovanoti savo šypsenas kitiems. Suteikime vieni kitiems stebuklingus žodžius – NEPIKT, Šypsokitės. (apvalus).

Anastasija Michailiuk
Ilgalaikis planas „Socialinis pasaulis“. Vyresnioji grupė

Vizionalus socialinės taikos planas.

rugsėjis

Tema: "Gimtoji kalba".

1 pamoka. "Zaya-Pandita".

Tikslas:

1. Pristatykite kalmukų rašto pradininką.

2. Pateikite Zaya-Pandit kaip mokslininko idėją.

3. Ugdykite meilę gimtajai kalbai ir kalmukų istorijai.

Technikai:

Medžiagos: Mokslininko portretas, hieroglifai – raštas.

Tema: "darželis".

2 pamoka. Darželis yra mano antroji šeima. (ekskursija į d/s)

Tikslas:

1. Išmokykite vaikus kalbėti apie šeimą, darželį.

2. Ugdykite gebėjimą reikšti savo jausmus, identifikuokite vaiko komfortą darželyje.

3. Mylėkite žmonių, kuriems jie rūpi, profesijas (mokytojas, slaugytoja, virėjas ir kt.)

Technikai: Ekskursija po darželį, pokalbiai su darželio darbuotojais

Tema: "Derliaus nuėmimas"

1 pamoka. Ką mums atnešė ruduo?

Tikslas:

1. Išmokite žiūrėti į nuotraukas sode, suraskite paveikslėlyje pagrindinį dalyką, paaiškinkite, kodėl jis taip mano.

2. Įtvirtinti žinias apie būdingas daržovių ir vaisių savybes (forma, spalva)

3. Skiepyti pagarbą daržovių augintojų ir sodininkų darbui.

Technikai: Paveikslai. Daržovės ir vaisiai (manekenai arba švieži).

Tema: "Laukiniai paukščiai"

2 pamoka. Paukščiai iš įvairių šalių.

Tikslas:

1. Sukurti apibendrintas idėjas apie paukščius, gyvenančius ne tik mūsų šalyje, bet ir kitose šalyse.

2. Plėsti vaikų žinias ir idėjas apie paukščių išvaizdos ypatybes, gyvenimo apraiškas, įpročius ir jų prisitaikymą prie jų buveinės.

3. Ugdykite susidomėjimą paukščių gyvenimu.

Technikai: Stebėjimas, žiūrint iliustracijas apie paukščius.

Tema: "Mano šalis"

1 pamoka. Myliu tave, Rusija.

Tikslas:

1. Ugdykite meilę gimtajai tėvynei, pasididžiavimo savo šalimi Rusija jausmą.

2. Pristatykite pasaulio žemėlapį, Rusijos vietą žemėlapyje. Rusijos herbas, vėliava, himnas.

3. Domėjimasis istorine Rusijos praeitimi

Technikai: Pažiūrėkite į iliustracijas. Skaityti pasakojimus, eilėraščius, klausytis giesmės.

Medžiagos: žemėlapis, trispalvė vėliava, herbas.

Tema: "Profesija"

2 pamoka. Kuo tu būsi kai užaugsi?

Tikslas:

1 Susikurkite idėją, kas yra profesija.

2 Sukelti susidomėjimą įvairiomis profesijomis.

3 Ugdykite pagarbą profesionaliems žmonėms, skatinkite savarankišką mąstymą ir pasirinkimą.

Medžiaga: Voločkovo knyga 39-48 p. 8 pamoka

Tema: "Zul"

1 pamoka. Kalmyk Naujieji metai.

Tikslas:

1. Toliau plėsti vaikų žinias apie Kalmukų valstybinę šventę

2. Supažindinti su papročiais ir ritualais.

3. Kognityvinių gebėjimų ugdymas.

4. Puoselėti kultūros tradicijas.

Tema: "Paukštiena"

2 pamoka. Pokalbis apie paukštieną.

Tikslas:

1. Apibendrinkite konkrečią idėją apie paukštieną ir suformuokite paukštienos sampratą.

2. Išmokite nustatyti esminius ženklus apibendrinimai: jie gyvena su žmogumi, yra naudingi, žmogus jais rūpinasi. Klasifikuoti – vandens ir nevandens paukščius.

3. Gebėjimas papildyti bendraamžių atsakymą.

Medžiagos: paukštienos nuotraukos.

Tema: "Žiema"

1 pamoka. Tiek daug įdomių dalykų nutinka žiemą.

Tikslas:

1 Suformuoti apibendrintą vaikų idėją apie žiemą, negyvosios gamtos būseną. (saulė kaip šviesos ir šilumos šaltinis, dirvožemio prigimtis, oro sąlygos). Gyvosios gamtos būsena – augalas ir gyvasis pasaulis.

2 Ugdykite pažintinę veiklą.

3 Išmokti nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, gebėti naudoti modelius pažintinėje veikloje.

4 Ugdykite norą padėti gyvūnams žiemą, teigiamą požiūrį į žiemą.

D. p. ekologija 108 psl

Tema: "Drabužiai ir batai"

2 pamoka.

Tikslas:

1 Toliau supažindinkite vaikus su drabužiais ir avalynės gaminiais (iš ko jie pagaminti, kas juos siuva)

2 Ugdykite vaikų logiką ir mąstymą. Išmokite teisingai klasifikuoti batus ir drabužius pagal sezoną ir sugebėkite tai įrodyti.

3 Būkite atsargūs ir taupykite drabužius.

Tema: "Transportas"

1 pamoka. Automobiliai mūsų gatvėje.

Tikslas:

1 Ugdykite susidomėjimą suaugusiųjų žodžiais ir veiksmais.

2 Stiprinti pagrindinius transporto supratimą, gebėjimą išskirti kai kurias daikto ypatybes, identifikuoti medžiagą ir jos savybes.

3 Išmokyti nustatyti ryšius tarp automobilių paskirties ir sandaros, (kam jie skirti, kas yra keleivinė ir krovininė transporto priemonė).

4 Ugdykite vaikams pagarbą sunkiam vairuotojų darbui.

Tema: „Mūsų gynėjai“

2 pamoka. Mūsų armija.

Tikslas:

1 Išsiaiškinkite vaikų mintis apie mūsų kariuomenę (kariai, jūreiviai ir kt.)

2 Supažindinti su karių ir karinių profesijų šakomis.

3 Vaikai turi didelę drąsą, drąsą ir jėgą.

Medžiagos: nuotraukos su kariuomenės šakomis. Išsamūs užsiėmimai ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Vasiljeva

Tema: „Tradicijos ir papročiai“

1 pamoka. Vaiko gimimas. Rusų ir kalmukų šeima.

Tikslas:

1 Supažindinti su kalmukų ir rusų žmonių papročiais ir tradicijomis.

2 Formuoti meilės Tėvynei jausmą, pagrįstą tautinių kultūros tradicijų tyrinėjimu.

3 Plėsti žinias apie mūsų protėvių kultūros ir meno pagrindus, padėti vaikui pasijusti laiko tėkmėje kaip savo protėvių darbų tęsėju.

4 Skatinti vaikų pažintinių ir kūrybinių gebėjimų ugdymą.

5 Įskiepyti vaikams meilę ir pasididžiavimą savo gimtuoju kraštu, supažindinti vaikus su savo protėvių talentu ir įgūdžiais bei rūpestingu požiūriu į viską, ką jie sukūrė ir paliko mums.

Tema: „Aš esu meno pasaulyje“

2 pamoka. Muzika ir tapyba puošia mūsų gyvenimą.

Tikslas:

1. Atkreipkite vaiko dėmesį į kūrybiškumo svarbą žmogaus asmenybėje.

2. Išmokyti pamatyti ir išgirsti meno kūrinio, tapybos ir muzikos grožį.

3. Aštuoni pažintinis susidomėjimas ir kūrybinės veiklos troškimas.

Voločkova, Stepanova 104 - 106 p

Tema: „Mano Kalmukija“

1 pamoka. Mano Kalmukijos Respublika

Tikslas:

1 Praturtinkite žinias apie savo mažąją tėvynę – Kalmukiją.

2 Toliau supažindinkite su sostinės įžymybėmis – Elistos miestu, Kalmukijos darbininkais – piemenimis, laukų žmonėmis.

3 Kalbėkite apie Tėvynės gynėjus su paminklais tiems, kurie gynė Elistos miestą.

4 Aštuoni patriotiniai jausmai, meilė Tėvynei.

Voločkova 112-118 p (maždaug)

Tema: « Planeta žemė, erdvė"

Tikslas:

1 Supažindinkite vaikus su Planeta žemė, paaiškinkite žodį erdvė, pristatykite gaublį.

2 Išmokykite vaikus paaiškinti, kas yra erdvės objektai planetos, astronautai.

3 Įskiepykite meilę mūsų šalies mokslo pasiekimams.

Medžiagos: knygos apie kosmosą, apie žemę, apie astronautus. Ikimokyklinukų kalbos raidos knyga-albumas p. 58-59

Tema: "Pergalės diena"

1 pamoka. Praeinančios bangos aidas.

Tikslas:

1 Supažindinkite vaikus su žmonių žygdarbiais Didžiojo Tėvynės karo metu.

2 Suteikite idėją, kas gynė ir gina Tėvynę.

3 Aštuntoji meilė Tėvynei. Žinojimas, kad karas sukelia ašaras ir sielvartą.

Technikai: Skaityti eilėraščius, pasakojimus, žiūrėti į iliustracijas.

Tema: "Mano šeima"

2 pamoka.

Tikslas:

1 Išsiaiškinkite šeimos idėją, šeimos narių darbo pareigas (darbe ir namuose)

2 Dėmesingas ir rūpestingas požiūris į šeimos narius, noras jiems padėti; apie šeimos istoriją (kur ir kaip šeima gyveno, kas buvo seneliai)

3 Mokykite rūpintis jaunesniaisiais, parodykite užuojautą vaikams, tėvams ir artimiesiems.

Tikslas:

  1. Įtvirtinti mintį apie tai, kas yra šeima, apie kai kuriuos šeimos santykius.
  2. Pateikite idėją apie kilmę.

Užduotys:

  1. Apibendrinti ir patikslinti vaikų žinias apie šeimą, kas yra jų artimieji; formuoti idėją apie šeimos sudėtį naudojant modelius.
  2. Skatinkite įvardyti šeimos narių vardus ir tėviškes.
  3. Ugdykite jautrų požiūrį į artimiausius žmones – šeimos narius.

Demonstracinė medžiaga:šeimos nuotraukos, visų šeimos narių nuotraukos, dantų šepetėlis, medinis šeimos medžio maketas.

Preliminarus darbas:

1. Žiūrėti nuotraukas ir iliustracijas.

2. Skaityti Y. Akim eilėraščius „Mano giminaičiai“, „Geriausi! O. Chusovitina, L. Kvitko „Močiutės rankos“, „Kas jus myli, vaikai, labiau? I. Kosjakovas (priedas Nr. 1).

Klasių eiga

Mokytojas skaito poezijos eilutes ir kviečia vaikus nustatyti pamokos temą:

Labai išmintingi seneliai,

Dvi močiutės gražios.

Tėti, mano mama -

Visa tai mano... (Šeima)

Mokytojas parodo visų šeimos narių nuotrauką.

Kas čia pavaizduotas?

Vaikai skambina: tėtis, mama, brolis, sesuo, močiutė, senelis, sūnus, dukra.....

Mokytoja parodo vaikų šeimos nuotraukas, prašo surasti savo šeimą ir įvardyti šeimos narius.

Pedagogas: Kiekvieną šeimą sudaro atskiri žmonės – giminės – tėvas, mama, dukra, sūnus – šeimos nariai. Visi jie kartu sudaro vieną visumą – šeimą.

Mokytoja kviečia vaikus prisiminti pasakas, kuriose pagrindiniai veikėjai gyveno kaip viena šeima.

Vaikų atsakymai....

Žaidimas "Su kuo gyveni?" Kiekvienas vaikas pasakoja, su kuo gyvena.

Mokytojas siūlo šiek tiek pailsėti...

Pirštų gimnastika.

Mokytoja pasakoja apie tai, kas šeima turi bendro – pavardę.

Ir pasiūlo įvardyti savo tėvų vardus ir pavardes.

Mokytoja atkreipia dėmesį, kad be pavardės ir vardo kiekvienas šeimos narys turi patronimą, kurį vaikui suteikia tėvo vardas. Pateikia pavyzdį.

Žaidimas „Pavadink savo antrąjį vardą“. Mokytoja šaukia vyrą vardu, o vaikai sako, koks bus jo antrasis vardas.

Baigę jūsų prašoma nurodyti savo vardą, pavardę ir patronimą.

Mokytoja sako, kad šeimos yra skirtingos, bet svarbiausia, kad visi vienas kitą mylėtų, gerbtų ir stengtųsi padėti, o kiekviena šeima turi savo kilmės dokumentus.

Mokytoja parodo medį su nuotraukomis ir sako, kad taip galima sukurti giminės medį, kuriame galima pakabinti giminaičių nuotraukas.

Paaiškina, kad tai istorija apie šeimą su papročiais ir pomėgiais.

Mokytoja kviečia vaikus namuose su tėvais dokumentuoti savo kilmės dokumentus ir atsinešti į grupę.

1 priedas

Geriausias!

Ar jis gali žaisti futbolą?

Ar gali man pašildyti sriubą?

Gal pažiūrėk animacinį filmuką

Ar jis gali žaisti šaškėmis?

Gal net išplauti puodelius,

Gali piešti automobilius

Gali rinkti nuotraukas

Gal pasiimk mane pasivažinėti

Vietoj greito arklio.

Ar jis gali pagauti žuvį?

Sutaisykite maišytuvą virtuvėje.

Man visada yra herojus -

Mano geriausias TĖTIS!

(O. Chusovitina.)

Mano giminaičiai

Mama ir tėtis yra mano giminės.

Neturiu man brangesnių artimųjų.

Ir seserys giminės, ir brolis,

Ir šnipštas ausimis šuniukas Tishka.

Aš labai myliu savo šeimą.

Netrukus nupirksiu visiems dovanų.

Tėtis turės motorinę valtį,

Magiškas šepetys mamai virtuvėje,

Tikras plaktukas mano broliui,

Kamuolys sesei, saldainiai Tishkai.

Ir aš taip pat turiu draugą,

Draugas Seryozhka taip pat yra susijęs su manimi.

Ryte bėgu pas jį,

Be jo žaidimas man nėra žaidimas.

Aš jam pasakau visas paslaptis

Aš jam duosiu viską pasaulyje.

Močiutės rankos

Aš su močiute

Aš draugauju ilgą laiką.

Ji yra visame kame

Tuo pačiu metu su manimi.

Aš nežinau nuobodulio su ja,

Ir aš myliu viską apie ją.

Bet močiutės rankos

Aš myliu viską labiau už viską.

O kiek tų rankų?

Jie daro nuostabius dalykus!

Jie lopo, mezga, žymi,

Visi kažką kuria.

Putos pasiskirsto taip storai,

Aguonos taip storai pabarstytos

Jie taip šiurkščiai trina žingsnius,

Jie taip švelniai tave glosto...

Ateis vakaras – šešėliai

Pynimas ant sienos

Ir pasakos ir sapnai

Jie man sako.

Iki miego užsidegs naktinė lemputė -

Ir tada jie staiga nutyla.

Pasaulyje nėra protingesnio už juos

O švelnesnių rankų nėra.

(L. Kvitko.)

"Kas jus myli labiau, vaikai?"

Kas jus myli labiau, vaikai?

Kas tave taip švelniai myli

Ir rūpinasi tavimi

Naktį neužmerkus akių?

"Mama brangioji".

Kas tau dainuoja dainas?

Kas tau pasakoja pasakas

Ir duoda žaislų?

"Mama yra auksinė".

Jei, vaikai, esate tinginys,

Išdykęs, žaismingas,

Kas kartais nutinka -

Kas tada lieja ašaras?

"Štai viskas, brangusis".

(I. Kosiakovas.)

Rengiant šią santrauką buvo naudojama ši literatūra:

  1. Dybina O. V. Susipažinimas su dalyku ir socialine aplinka. Vyresnioji grupė.
  2. Golitsina N. S. Sudėtingų teminių užsiėmimų užrašai. Vyresnioji grupė.
  3. Žaidimai, skirti lavinti smulkiąją motoriką naudojant nestandartinę įrangą. – Autorius-komp. O. A. Zažigina.

Šiuolaikinė visuomenė yra suinteresuota užauginti labai išsivysčiusią, unikalią asmenybę. Gebėjimas susidoroti su savo egoizmo apraiškomis, gerbti kitų žmonių nuomonę, ateiti į pagalbą, užjausti ir atjausti kitus žmones - tai būtinos savybės, kurios turi būti nustatytos ikimokykliniame amžiuje.

Ikimokyklinio ugdymo koncepcijoje išryškinamas toks uždavinys: supažindinti vaikus su dorovinių žmogaus vertybių pasauliu.

Remiantis federaliniu išsilavinimo standartu, viena iš pagrindinių vaiko raidos sričių yra socialinė ir komunikacinė. Juo siekiama ugdyti vaiko bendravimą ir sąveiką su suaugusiaisiais ir bendraamžiais; emocinio reagavimo, empatijos ugdymas, pasirengimo bendrai veiklai su bendraamžiais formavimas, pagarbaus požiūrio ir priklausymo organizacijoje vaikų ir suaugusiųjų bendruomenei jausmo formavimas.

Ikimokyklinio amžiaus pabaigoje gali ir turi susiformuoti vertybiniai pagrindai (draugystė, gerumas, gailestingumas, atjauta).

Deja, šiuolaikiniuose darželiuose vaikai vieni su kitais nerodo pakankamai draugiškų santykių. Taip yra dėl to, kad materialinės vertybės vyrauja prieš moralines, todėl vaikai turi iškreiptos idėjos apie gerumą, gailestingumą, dosnumą, teisingumą, savitarpio pagalbą, draugystę. Ši problema aktuali būtent dabar, kai esame tokios situacijos liudininkai (abejinga visuomenė, smurto propaganda, gyvenimo kompiuterizacija). Šiuo metu Rusija išgyvena vieną iš sudėtingų istorinių laikotarpių. Ir didžiausias pavojus, su kuriuo šiandien susiduria mūsų visuomenė, yra ne ekonomikos žlugimas, ne politinės sistemos pasikeitimas, o individo sunaikinimas.

Manau, kad vaikus reikia mokyti būti draugais. Šia pamoka siekiama sisteminti vaikų žinias apie draugystės taisykles, ugdyti gebėjimą suprasti ir vertinti kitų žmonių veiksmus, puoselėti draugiškus santykius.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka, skirta susipažinti su socialiniu pasauliu

vyresniųjų grupėje „Draugystės taisyklės“

Kūrėjas: Pedagogas I

kvalifikacinė kategorija

Buzina O.G.

2016 m

Užduotys:

  • Toliau supažindinti vaikus su draugiškų santykių taisyklėmis, ugdyti gebėjimą suprasti ir vertinti kitų žmonių veiksmus. Stiprinti gebėjimą derinti įvardžius su daiktavardžiais.
  • Ugdyti emocinį, regimąjį, girdimąjį suvokimą, loginį mąstymą aiškinant patarlių prasmę, derinant kalbą su judesiais.
  • Puoselėkite draugiškus santykius.

Medžiagos: magnetinė lenta, draugystės taisyklių paveikslėliai-simboliai, ežio, meškos ir sūpynių paveikslėliai, magnetofonas, V. Šainskio dainos „Šypsena“ fragmentas, garso įrašas iš animacinio filmo „Fiksai “, draugystės medaliai, žaislinis meškiukas, rodyklė.

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į salę. Sveiki atvykę į svečius.

Pedagogas: Ar esate pasirengęs mokytis?

Vaikai: Mes pasiruošę mokytis, labai stengsimės!

Pedagogas:

Debesys draugauja su dangumi,

Ir rasa su žole.

Drugelis ir gėlė yra draugai,

Mes su tavimi draugai.

Suaugusieji ir vaikai yra draugai

Visi turi būti draugai pasaulyje!

Ką jūs, vaikinai, manote, apie ką kalbėsime pamokoje?

Vaikai: kalbėsime apie draugystę. Atsisėskite ant kėdžių.

Pedagogas: Manau, kad kažkas artėja prie mūsų

Mokytojas sako:

Niūrus mažas lokys vaikšto per mišką,

Niekam nepastebėdamas dainuoja dainą.

Jis urzgia, niurzga, trypia kojomis.

Kodėl mūsų lokys pyksta?

Mes patys nežinome?

Pedagogas: Vaikinai, paklauskime, kodėl Mishka tokia niūri ir pikta. Veronika, paklausk Mishkos.

Meška: Niekas nenori su manimi draugauti, nė vienas miško gyvūnas nenori manęs įtraukti į žaidimą.

Pedagogas: Vaikinai, kodėl manote, kad niekas nenori su juo draugauti?

Vaikų atsakymai:...

Pedagogas: Kaip tu gali padėti lokiui?

Vaikų atsakymai:...

Pedagogas: Išmokykime Mišką draugauti ir supažindinkime jį su draugystės taisyklėmis! Ar sutinki?

II. Pagrindinė dalis:

Pedagogas: Pirmoji taisyklė yra „paslėpta“ dainoje. Ar norite tai išgirsti? Gražiai atsisėskime, pasiklausykime dainos ir sužinokime, kur prasideda draugystė. Paklausykime...

(Klausydamas sėdžiu ant kėdės, su vaikais mokausi dainelę)

Grojamas dainos „Draugystė prasideda nuo šypsenos“ garso įrašas.

Pedagogas: Taigi kur prasideda draugystė?

Vaikai: Draugystė prasideda nuo šypsenos!

Pedagogas: Taip lengvai supratome pirmąją draugystės taisyklę. Prisiminkite, Mishka: „Šypsokis dažniau - ir turėsi daug draugų! (Ant magnetinės lentos uždėtas pirmosios draugystės taisyklės paveikslėlis)

Vaikinai, išmokime Mishką šypsotis. Sustokime ratu ir pažiūrėkime vienas kitam į akis, padovanokime vienas kitam maloniausią šypseną ir meiliai vadinkime vienas kitą vardu.

Bendravimo žaidimas „Švelnus vardas, maloni šypsena!

Pedagogas: Kaip malonu, kai šypsotės vienas kitam! Juk šypsena – gerumo, geros nuotaikos ir draugiškumo simbolis! Sėskite į savo vietas ir mes toliau supažindinsime Mažąjį Meškiuką su draugystės taisyklėmis.

Pedagogas: Yra vaikinų, kurių mėgstamiausi žodžiai yra: „Mano! Mano! Mano!". Kaip galima pavadinti tokį žmogų?

Vaikai: Toks žmogus vadinamas gobšu žmogumi.

Pedagogas: Dabar žaisime žaidimą „Godus“. Jūs paimsite daiktą iš maišelio ir pasakysite apie jį: mano, mano, mano.

D/i "Godus".

Pedagogas: Ar jums patiko būti godiam? Ar norėtum draugauti su gobšu žmogumi? Kas gali įvardinti antrąją draugystės taisyklę? Miša, prisimink antrąją draugystės taisyklę: „Nebūk godus, pasidalyk su draugais! (Rodomas taisyklės paveikslėlio simbolis). Vaikinai, padovanokime „Nuostabus krepšį“ Meškiukui, kad jis nepamirštų šios taisyklės.

Pedagogas: Vaikinai, ar kada nors pasitaiko, kad ginčijatės? Dėl ko dažniausiai kyla kivirčai?

Vaikai: dėl žaislų.

Pedagogas: Taigi dažniausia priežastis, kai negali pasiduoti, yra susitarimas. Žinau istoriją apie lokio jauniklį, kuris susiginčijo su Ežiuku. Vaikinai, ar norite tai išgirsti? Tada patogiai atsisėskite, nepamirškite tiesios nugaros.

Vaikai: Taip (meškiuko, ežio ir sūpynių nuotraukos išdėliotos ant magnetinės lentos vaikų akių lygyje)

Ten gyveno du draugai Miška ir Ežiukas

Vieną dieną jie išėjo pasivaikščioti

O proskynoje rado sūpynes.

Meškiukas patraukė sūpynes link savęs

Meška: „Aš pirmas! »

Ir Ežiukas: „Ne, aš! »

Draugai nėra prastesni vienas už kitą.

Mishka buvo įžeistas: „Taigi tu esi ežiukas,

Jis visai neblogas kaip draugas! »

Pedagogas: Kas atsitiko, kad jie nepasidalijo?

Vaikai: jie negalėjo pasidalyti sūpynėmis

Pedagogas: Kodėl Miška nusprendė nedraugauti su ežiuku?

Vaikai: Kiekvienas iš jų norėjo pasivažinėti sūpynėmis.

Pedagogas: Kaip sutaikyti Mishką ir ežį?

Vaikai: jie turi sutikti.

Pedagogas: Leiskite man dar kartą papasakoti istoriją, bet su linksma, gera pabaiga, kai sutiko Miška ir ežiukas.

Ramiame miške, tarp krūmų ir takų,

Ten gyveno du draugai Miška ir Ežiukas

Vieną dieną jie išėjo pasivaikščioti

O proskynoje rado sūpynes.

Ežiukas žengė link sūpynių

Meškiukas patraukė sūpynes link savęs

Meška pasakė: „Aš tave sūpuosiu,

Tu ir aš esame draugai, Ežiukas.

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patiko ši istorija? Kas gali įvardinti trečiąją draugystės taisyklę? Meška, prisimink dar vieną draugystės taisyklę: „Žinokite, kaip pasiduoti“. (Rodomas taisyklės paveikslėlio simbolis).

Pedagogas: Dabar šiek tiek pailsėkime ir pažaiskime žaidimą „Jei turi gerą draugą“ (rodykite emocijas).

Nuotaika nukrito, reikalas krenta iš rankų (vaikai atsisukę vienas į kitą, rankos

Aukštyn, palaipsniui nuleiskite rankas);

Bet dar ne viskas prarasta (purto vienas kitam pirštais);

Jei turi gerą draugą. (ploti rankomis);

Mes galime tai padaryti kartu, (susikabinę už rankų);

Atsikvėpkime lengviau. (atodūsis);

Pakeliame nuotaiką (pakeliame rankas aukštyn);

Ir mes apkabiname savo draugus (hug).

Pedagogas: Vaikinai, Mishka pamiršo visas patarles apie draugystę, padėkime jam prisiminti. (Meška šnabžda mokytojui, mokytoja sako:

Žmogus be draugų – kaip medis... (be šaknų).

Kaip suprasti šią patarlę?

Vaikai: Žmogus be draugų yra vienišas, be paramos, jam nėra į ką pasikliauti.

Neturi 100 rublių, bet turi... (100 draugų).

Kaip jūs tai suprantate?

Vaikai: Draugai vertingesni už pinigus.

Jei neturi draugo, ieškok, bet radai... (rūpinkis).

Ką reiškia ši patarlė?

Vaikai: Draugus reikia saugoti, neįsižeisti ir vertinti.

Senas draugas geriau nei du nauji).

Paaiškinkite Mishka, ką reiškia ši patarlė.

Vaikai: Senas draugas yra patikimas.

Pedagogas: Patarlės moko mus rūpintis draugais ir vertinti draugystę. Juk draugas tau padės iš bėdos ir visada padės. O linksmintis kartu įdomiau. Vaikinai, kokią draugystės taisyklę mums padėjo išnarplioti patarlės?

Vaikai: Jūs turite rūpintis savo draugais!

Meškiukas: Vaikinai, ačiū už pagalbą, prisiminiau visas patarles apie draugystę.

Pedagogas: tikri draugai, Miša, visada ateik į pagalbą. Ir tai yra dar viena draugystės taisyklė: „Padėk draugui“.

Tai yra paprastos taisyklės, Miša, kurių laikosi mūsų grupės vaikai. Vaikinai, pakartokime šias taisykles. Misha, mes duodame jums užuominų korteles. Laikykitės draugystės taisyklių ir turėsite daug malonių ir ištikimų draugų. O kad Meškiukas geriau įsimintų draugystės taisykles, vaikinai, pažaiskime žaidimą „Taip-taip-taip, ne-ne-ne“.

Pedagogas: Jei sutinkate su manimi, atsakykite: taip, taip, taip, jei jums nepatinka mano patarimas, atsakykite: ne, ne, ne. Būk atsargus. Pasiruošę?

Ar būsime stiprūs draugai?

Ar turėtume vertinti savo draugystę?

Ar žaisime kartu?

Ar padėsime draugui?

Reikia supykdyti draugą?

O kaip padovanoti šypseną?

Ar reikia įžeisti draugą?

Ar turėčiau atsisakyti žaislų?

Dalinamės saldainiais?

Ar būsime stiprūs draugai?

Meškiukas: Ačiū, vaikinai, kad išmokote mane draugauti, jūs esate tikri draugai. Atsidėkodamas noriu jums įteikti dovaną. Užsimerk.

(Padėkite gėlę ant stalo)

Tai draugystės gėlė. Ant kiekvieno jo žiedlapio rasite draugiškų vaikinų taisyklę. Tegul ši gėlė gyvena jūsų grupėje ir primena jums draugystės taisykles. Iki pasimatymo, vaikinai!

Vaikai: Atsisveikink, Mishka!

III.

Pedagogas: Vaikinai, kas šiandien buvo svečias ir kaip mes jam padėjome?

Vaikai: Šiandien Mishka atėjo pas mus, mes išmokėme jį draugauti.

Pedagogas: Gerai padaryta! Jūs padarėte gerą darbą ir už tai įteikiu jums Draugystės medalius.

O pamoką baigsime nuotaikingu šokiu „Pagalbininkas“.

Šokis „Pagalbininkas“.

Gerai padaryta, dabar susirask sau draugą ir tvirtai suimk už rankų ir eikime į grupę.