Kelių eismo taisyklių ABC. Saugaus eismo konsultacijos (parengiamoji grupė) tema ABC. Šeimininkas: O dabar iškilmingas pėsčiojo pažadas

Tikslas: Stiprinti vaikų kelių eismo taisyklių žinias ir saugų elgesį keliuose.

Užduotys:

1. Ugdyti žinias apie pagrindines pėsčiųjų taisykles ir pareigas gatvėse.

  1. Išmokykite vaikus saugiai elgtis kelyje.

3. Įtvirtinti vaikų žinias: - apie transporto rūšis;

  1. Išmokykite vaikus dalyvauti dialoge, reikšti savo požiūrį, klausytis ir suprasti kitų vaikų atsakymus.

  2. Ugdyti kultūringo požiūrio į eismo dalyvius gatvėje ir viešajame transporte įgūdžius.

Parengiamieji darbai: poezija, kelių eismo taisyklių kartojimas su vaikais, pokalbiai, susipažinimas su kelio ženklais ir viešuoju transportu.

Medžiaga pamokai: Eilėraščiai, Kelio ženklai, Atributika vaidmenų žaidimui „Šviesoforas“.

Pamokos eiga:

Pradžia (vaikai įeina į salę)

Pranešėjas: Sveiki vaikai! Šiandien savo laisvalaikį skiriame Kelių eismo taisyklėms ir Saugaus eismo taisyklėms. Dabar žiūrėsime pasakojimą apie kelių eismo taisykles.

VIDEO Nr. 1: „Judėjimo ABC“

Šeimininkas: Vaikinai, jūs ką tik žiūrėjote istoriją apie tai, kaip teisingai elgtis kelyje.

O dabar mįslė tau.

Koks tai labai keistas dalykas

Medinis žmogus?

Žemėje ir po vandeniu

Ieškau auksinio rakto

Jis visur kiša savo ilga nosimi...Kas tai? Vaikai: (Pinokis)

IŠEITI PINOCOCIO

Pranešėjas: Šiandien Pinokis atvyko mūsų aplankyti. Bet jis atėjo dėl priežasties, jis man pasakė, kad nori, kad tu jam padėtum. Pinokis atsidūrė mūsų mieste, pasiklydo jame ir išsigando. Jis nežino, kaip elgtis mūsų miesto gatvėse. Ar padėsime Buratinui?

Vaikai: Taip.

Šeimininkas: Kokiame mieste mes gyvename? Vaikai: Vidnoje

Vaikinai, padėkime savo svečiui, nebijokite vaikščioti gatvėmis.

Bet dėl ​​to mes leisimės į nedidelę kelionę. Lipkite į mūsų įsivaizduojamą autobusą. Ir Pinokis bus mūsų vairuotojas.

Pirmoji mūsų gatvės stotelė vadinsis „Kelionė į istoriją“.

Muzikinis akompanimentas - Autobusas"

Papasakokime Pinokiui, kuo žmonės keliavo seniai, kai automobiliai dar nebuvo išrasti, nebuvo autobusų ir traukinių.

Kaip tu manai? Vaikai: ant arklių, ant vežimų.

Šeimininkas: Teisingai, vaikinai!

S. Mikhalkovas „Nuo vežimo iki raketos“. O tu, Pinokiai, atidžiai klausyk.

VIDEO-2 tęsinys „Nuo vežimo iki raketos“.

Šeimininkas: Pasirodo, kaip žmonės gyveno tolimoje praeityje. Tačiau žmonėms atsibodo priklausyti tik nuo arklių ir jie sugalvojo... Kuo jie keliavo?

Vaikai: traukiniai, automobiliai, lėktuvai ir kt.

Vedėjas: Pakalbėkime apie viešąjį transportą ir eismo taisykles.

Skaidrė – 1: (viešasis transportas)

Be automobilių, miesto gatvėmis juda tramvajai, troleibusai ir autobusai.

Vaikai, kaip manote tramvajai, troleibusai, autobusai – kokia tai transporto rūšis? Vaikai: Viešas.

Šeimininkas: dabar pasakysiu keletą mįslių, jei atsakysite teisingai, atsakymas pasirodys ekrane. Atidžiai klausytis.

Mįslės: SKAIDRĖS

Namas eina į gatvę, visi vežami į darbą

Vieni sėdi, kiti stovi,

Kokia čia vieta?

Ne ant vištienos plonų kojų,

Ir su guminiais batais. (autobusas)


Nuostabus vežimas

Spręskite patys:

Bėgiai ore

Jis laiko juos rankomis (troleibusas)


Namai yra nuostabus bėgikas

Ant savo aštuonių kojų.

Diena po dienos kelyje.

Bėga alėja

Išilgai dviejų plieninių gyvačių. (Tramvajus)


Pranešėjas: Šiandien būkime ir keleiviai, ir transporto priemonės vairuotojai.

Kas yra keleiviai? (keliaujantiems transportu)

Kas yra vairuotojai? (tiems, kurie vairuoja transporto priemonę).

Mūsų žaidimas vadinasi „Autobusai“

„Autobusai“ – tai vaikų „vairuotojo“ ir „keleivių“ komandos. Vėliavos dedamos 6-7 m atstumu nuo kiekvienos komandos. Pagal komandą „kovas! Pirmieji žaidėjai greitai eina (bėgti draudžiama) prie savo vėliavų, apeina jas ir grįžta į kolonas, kur prie jų prisijungia antrieji žaidėjai ir kartu vėl eina tuo pačiu keliu ir pan. Žaidėjai laikosi vienas kito alkūnėmis. Kai autobusas (priekinis žaidėjas „vairuotojas“) grįžta į savo vietą su visu keleivių būriu, turi pasigirsti švilpukas. Komanda, kuri pirmoji atvyksta į galutinę stotelę, laimi.(po žaidimo vaikai atsisėda)

Vedėjas: Kodėl gatvėse reikalingi kelio ženklai?

Vaikai: Vaikų atsakymai.

Dabar 1 grupės vaikai mums pasakos eilėraščius apie Kelių eismo taisykles ir apie Kelio ženklus.

2 SKAIDRĖ ____(EKRANE – ŽENKLAI)

POEZIJA

1.ŠIESMO ŽENKLAS

Padeda ilgai
Vaikai, mūsų draugas, šviesoforas
Aiškina be streso
Kelių eismo taisyklės vaikams.

2. ŽENKLAS – Draudžiama žaisti su kamuoliu

Atsiminsite, draugai,

Kelyje negalime:

Bėkite, šokinėkite ir šokinėkite.

Ir žaisti futbolą su kamuoliu.

ŽENKLAS – Požeminė perėja

Tiems, kurie gyvena mieste,

Reikalinga požeminė perėja.

Lengviau pereiti kelią

Mes einame požeminiu keliu.

Automobiliams ten niekaip nepavyksta

Ten tik pėstieji.

ŽENKLAS – VAIKAI!

Tai labai svarbus ženklas
Jis ten kabo dėl priežasties.
Būkite atsargūs, vairuotojas!
Šalia darželis ir mokyklos kiemas.

ŽENKLAS – PĖSČIŲJŲ PERĖJA

O pro šalį važiuojančios mašinos,

Jie iškart sulėtėja,

Nes jie gerbia

Pėsčiųjų perėja.

ŽENKLAS – STOP

Šioje vietoje yra pėstysis
Transportas kantriai laukia.
Jis pavargo vaikščioti
Nori tapti keleiviu.

ŽENKLAS – DVIRAČIO TAKAS

Dviračių takas,
Aplenkti Maksimą Seryozhka.
Niekas tau netrukdys -
Visi vaikai žino šį ženklą

ŽENKLAS – PIRMOJI PAGALBA

Šis ženklas skirtas tiems, kurie serga
Kas nepatenkintas savo sveikata?
Pakelės Aibolit
Jis jus išgydys ir nudžiugins.

ŽENKLAS – PĖSČIŲJŲ TAKAS

Aš einu mėlynu ratu,

Ir aišku visam rajonui.

Jei šiek tiek pagalvotum,

Čia vaikšto tik kojos.

DĖLĖS

Šeimininkas: Dabar eisime toliau.

Kita mūsų stotelė – „Mįslės apie kelio ženklus“.

MUZIKOS AUTOBUSAS (važiuojame autobusu, tada visi įsėda)

Vedėjas: Dabar patikrinkime, ar žinote kelio ženklus, ar ne.

Štai ant mano stalo yra kelio ženklai, o jūsų užduotis yra ne tik atspėti mįslę, bet ir surasti kelio ženklą, į kurį kalba ši mįslė. Ir taip, pradėkime.

Pirmoji mįslė.

1. Visi žino juosteles,

Vaikai žino, suaugusieji žino,

Veda į kitą pusę... („Pėsčiųjų perėja“)

2. Automobiliu čia, draugai,

Niekas negali eiti

Jūs galite eiti, žinote, vaikai,

Tiesiog ant…. („Dviračių takas“).

3. Ir čia, vaikinai, ne juokas,

Čia nieko negali vairuoti,

Tai galite padaryti tik patys

Tik pėstiesiems. (Pėsčiųjų takas – šaligatvis.)

4. Iš karto pastebėsite šį ženklą:

Trijų spalvų didžiulės akys.

Akys turi tam tikrą spalvą:

Raudona, geltona ir žalia. (Šviesoforas)

5. Koks kelio ženklas:

Raudonas kryžius ant balto?

Dieną ir naktį galite

Nedvejodami susisiekite su mumis!

Gydytojas sutvarstys galvą

Baltas šalikas

Ir jis suteiks pirmąją pagalbą – medicininę pagalbą. (Medicinos pagalbos punktas).

6. Kaip bebūtų keista, šioje vietoje

Jie nuolat kažko laukia.

Vieni sėdi, kiti stovi...

Kokia čia vieta? (Sustabdyti)

7. Ei vairuotojas, būk atsargus

Greitai važiuoti neįmanoma

Žmonės žino viską pasaulyje,

Šioje vietoje jie eina... (Vaikai)

Šeimininkas: Jūs, vaikinai, esate puikūs, pastabūs. Bet eikime toliau su jumis.

Trečioji stotelė vadinasi „Šviesoforas“.

MUZ. AUTOBUSAS

Pranešėjas: Sustabdykite „Šviesoforą“ (visi vaikai sėdi)

Dabar 5 grupės vaikai parodys mums „Pasaką apie sergančius šviesoforus“

« PASAKA APIE šviesoforą“

Pasakos pradžia (vaikų išėjimas)

Vedėjas: Na, kadangi mūsų šviesoforai jau atsigavo, žaisime su jumis žaidimą „Šviesoforas“.

MUZ. ŽAIDIMAS "Šviesoforas"

Šeimininkas: Pinokis, pasakykite mums, ar mes padėjome jums išsiaiškinti, kaip teisingai elgtis kelyje?

Pinokis: Ačiū, vaikinai. Dabar žinau kelių eismo taisykles.

Šeimininkas: O dabar iškilmingas pėsčiojo pažadas!

— Pereikite gatvę per pėsčiųjų perėją...

- Aš pažadu!

- Kirsti kelią tik degant žaliam šviesoforo signalui...

- Aš pažadu!

— Perėjus gatvę grupėje žmonių...

- Aš pažadu!

- Eikite tik šaligatviu ir niekada nevaikščiokite važiuojamąja dalimi...

- Aš pažadu!

- Nežaisk šalia kelio...

- Aš pažadu!

— Nevažinėkite važiuojamąja dalimi dviračiu, riedučiais, čiuožyklomis ar rogutėmis...

- Aš pažadu!

– Griežtai laikykitės šių taisyklių...

- Aš pažadu!

Pranešėjas: Puiku, dabar šokime visi kartu!

Šokis: "Bibika"

Skyriai: Papildoma veikla

Tikslas: supažindinti mokinius su kai kuriais kelio ženklais

Užduotys:

  • atnaujinti mokinių kelių eismo taisyklių žinias;
  • supažindinti su šviesoforų istorija, reikšme, tipais;
  • įvesti kelių ženklinimą („zebrų perėjos“);
  • pristatyti eismo reguliuotojo gestus (įvadinis)
  • ugdyti gebėjimą atskirti kelio ženklai, paskirstyti juos į grupes (be terminų) pagal formą ir spalvą;
  • formuoti ikimokyklinukų ir moksleivių supratimą jaunesnio amžiaus apie saugų elgesį kelyje;
  • lavinti dėmesį, mąstymą, vaizduotę, atmintį, kalbą;
  • plėsti savo akiratį;
  • ugdyti mokiniuose atsakomybės už asmeninį saugumą jausmą, vertybinį požiūrį į savo sveikatą ir gyvybę;
  • puoselėti santykius komandoje (grupėje);
  • formuoti stabilų pažintinį mokinių susidomėjimą šia tema.

Įranga:ženklų atvaizdai, šviesoforai, diskas su filmu „Smeshariki“, magnetofonas su įrašu fiziniams pratimams, dalomoji medžiaga (spalvinimo knygelės, lazdelės)
Vaikams: spalvoti pieštukai.

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

I. Organizacinis momentas

Sveikinimai.

Pasirengimo pamokai tikrinimas.

II. Temos paskelbimas, tikslai

Miesto ABC

Miestas, kuriame tu ir aš gyvename,
Ją pagrįstai galima palyginti su ABC knyga.
Gatvių, prospektų, kelių ABC
Miestas mums visą laiką duoda pamoką.
Štai abėcėlė virš galvos:
Išilgai šaligatvio iškabinti ženklai.
Visada prisimink miesto abėcėlę,
Kad tau neatsitiktų bėdų. (Taip. Pišumovas)

– Mūsų pamokos tema: „Kelio ABC“ Skaityti knygą , reikia išmokti visas raides. Kelias turi savo „raites“...
– Apie kokias „raites“ aš kalbu? (Kelio ženklai)
Tačiau ABC yra ne tik raidės, yra skiemenys, žodžiai, sakiniai... ir net ištisos istorijos. Be to, ką reikia žinoti raides, ką dar reikia žinoti ir mokėti, kad išmoktum skaityti? (Kaip tai padaryti, taisyklės)
O kelio abėcėlėje, ką reikia žinoti? (Taisyklės eismo)
– Šiandien pamokoje kalbėsime apie kelio abėcėlę, kelio ženklus, taisykles ir mums padedančius padėjėjus.
Toliau mokykitės, kaip teisingai elgtis kelyje.

III. Kelių eismo įstatymai

– Kaip manote, kas bus, jei pėstieji ir transporto priemonių vairuotojai pajus netvarkingą eismą? (Avarija)
– Kas padeda eismo dalyviams nepatekti į avariją? (Kelių eismo taisyklių išmanymas.)

Istorinė nuoroda

Kažkada žmonės tiesiog vaikščiojo, bet tai buvo lėta ir nepatogu. Taigi jie iš pradžių sėdo ant žirgo, o paskui į arklio traukiamus vežimus ir vežimus. Keliaujantys skubėjo, o praeiviai jiems trukdė. Kučeris šaukė ant praeivių ir išbarstė juos botagais. O tie, kurie negalėjo išsisukti, papuolė po arklių kanopomis. Taip prasidėjo eismo įvykiai. Tai nepatiko Rusijos carams Ivanui Aleksejevičiui ir Petrui Aleksejevičiui. Jie nusprendė išleisti dekretą, kurį vėliau laikė pirmosiomis kelių eismo taisyklėmis.
O mūsų padėjėjai padeda mums išbristi iš sudėtingų situacijų kelyje...

IV. Darbas pamokos tema

"Zebra"

Pagal juosteles juodos ir baltos spalvos
Vyras eina drąsiai.
Žino: kur jis eina -
Pėsčiųjų perėja!

Taisyklės

Filmas „Pėsčiųjų zebras“

Kokias pėsčiųjų zebro perėjimo taisykles žinote?(+ by dešinioji pusė, jūs negalite kirsti kelio įstrižai!)

Pakalbėkime apie kitą „asistentą“...

Šviesoforas

Istorija

– Kaip manai, kas tai? (Šviesoforas)
– Tikrai, tai pirmasis rusiškas šviesoforas.

žodyno darbas ( Darbas su žodynu)

Svetoforas yra graikiškas žodis, rusų kalba reiškia „nešantis šviesą“.

Istorinė nuoroda

Pirmasis šviesoforas Rusijoje buvo apskritimo formos. Reguliatorius pasuko rodyklę į norimą spalvą. Buvo ir tokie šviesoforai... (jo viduje dega ugnis)
SSRS pirmasis trijų sekcijų šviesoforas (trijų sekcijų) buvo įrengtas 1930 metų sausio 15 dieną Leningrade, Nevskio ir Liteyny prospektų sankirtoje. O pirmasis šviesoforas Maskvoje pasirodė tų pačių metų gruodžio 30 dieną Petrovkos ir Kuznetsky Most gatvių kampe.
Pirmasis šviesoforas mieste kabėjo virš sankryžos ir vienu metu švietė trimis spalvomis – raudona, geltona, žalia. Tuo pačiu metu! Ne, tai buvo visai ne sugedęs šviesoforas, kaip laikytų šiandieniniai miestiečiai, o visiškai funkcionalus. Ir be to, palei jį bėgo strėlė. Tai buvo visai ne virš sankryžos kabantis laikrodis. Tai buvo tikras šviesoforas, tik...be akių. Kiekvienas veidas susideda iš trijų spalvotų akinių – raudonų, geltonų, žalių – ir keturios rodyklės bėgo išilgai kiekvienos pusės, kaip antroji rodyklė ant laikrodžio. Viskas labai paprasta: vairuotojas pamato, kad rodyklė yra raudoname lauke ir stovi vietoje; ji užropojo ant geltonojo - ruošėsi važiuoti; Jei atsiduriame žalioje vietoje, judame toliau. Toks buvo šviesoforas – laikrodis.
Tačiau netrukus jį pakeitė dabartinis triakis be strėlių. Čia negali suklysti. Visi signalai yra aiškiai matomi net iš toli.
O tai kiniškas šviesoforas...
Maršrutinių transporto priemonių šviesoforams tarptautinio standarto nėra, jie gali labai skirtis net kaimyninėse šalyse. Pavyzdžiui, tokie šviesoforų signalai Belgijoje ir Nyderlanduose:
Šviesoforai maršrutinėms transporto priemonėms Nyderlanduose (viršutinė eilutė) ir Belgija (apatinė eilutė)

Signalo prasmė(iš kairės į dešinę)

  • Leidžiama važiuoti tiesiai
  • Leidžiama važiuoti į kairę
  • Leidžiama važiuoti į dešinę
  • Leidžiamas judėjimas visomis kryptimis (panašiai kaip žalias automobilio šviesoforo signalas)
  • Važiuoti draudžiama, nebent reikia staigiai stabdyti norint sustoti (panašiai kaip užsidega geltonas šviesoforo signalas)

Eismas draudžiamas (panašiai kaip degant raudonam šviesoforo signalui)
Dėl savo specifinės išvaizdos olandų šviesoforas gavo slapyvardį negenoog, tai yra „devynių akių“.

Rūšys

– Tai modernūs šviesoforai. Kodėl jų tiek daug ir ar jie tokie skirtingi? (Vaikų atsakymai)

  • Transportas
  • Dviratis
  • Pėsčiasis

Taisyklės

M/f "Šokantys vyrai"

– Kokias taisykles prisimenate?

Kitas asistentas...

Reguliatorius

Pažiūrėk, koks stiprus vyras:
Kelyje su viena ranka
Aš pripratau sustoti
Penkių tonų sunkvežimis.

Žiūrėk:
Apsauga
Jis stovėjo ant mūsų grindinio.
Jis greitai ištiesė ranką,
Jis mikliai mostelėjo lazdele.
Matei
Matėte tai?
Visi automobiliai mikliai atsistojo,
Kartu stovėjome trijose eilėse
Ir jie niekur nedingsta.

Žmonės nesijaudina
Jis eina per gatvę.
Ir stovi ant grindinio,
Kaip burtininkas – sargybinis.
Visi automobiliai vienam
Pateikite jam. ( Taip, Pišumovas)

APSAUGA

Ir pasitikintis ir ramus, jis uniformuotas,
Kaip karys.
Didysis
Verta išlaidų
Kad būtų tvarka
Čia jis buvo griežtas.
Na, o jei tai pėstysis?
O jei degs raudona šviesa?
Sargybinis jį nubaus
Ir tada
Su šypsena jis pasakys:
- Jis nepatenka į bėdą,
Kam tvarka
Atitinka!

Užduotys

– Kam reikalinga tokia profesija REGULIUOTOJAS? (reguliuoti judėjimą)

Eismo valdytojo gestai

– Kaip eismo reguliuotojas reguliuoja eismą? (...) Gestai.
– Kokius eismo reguliuotojo gestus žinote? Rodyti!
– Koks daiktas padeda eismo reguliatoriams? (Lazdelė)

Kūno kultūros minutė „Reguliatoriai“

Eismo reguliuotojo gestų kartojimas naudojant lazdas (muzikinis akompanimentas)

Kelio ženklai

Kelio pusėje
Kaip stovi kareiviai.
Jūs ir aš darome viską
Kad ir ką jie mums pasakytų.

perėja“

Toks ženklas yra
Jis saugo pėsčiąjį.
Eime kartu su mama
Mes pakeliui į šią vietą.

Požeminė/antžeminė pėsčiųjų perėja

M/f „Zebra mieste“

– Kokius ženklus sužinojote iš animacinio filmo?

  • "Autobusų stotelė"
  • "Nėra įėjimo"
  • „Dviračiai draudžiami“

Prisimink ženklą, draugai,
Tiek tėvai, tiek vaikai:
Kur jis kabo, tai neįmanoma
Važiuoti dviračiu!

Atminkite, kad miesto gatvėmis dviračiais gali važiuoti tik vyresni nei 14 metų asmenys.
Dviratininkams draudžiama paleisti vairą ar prilipti prie važiuojančių automobilių.
Negalite vežti keleivių šiam tikslui netinkamu dviračiu.

"Vyrai darbe"

Perspėja apie šalia esančius kelio darbus.

"Atsargiai vaikai"

Noriu paklausti dėl ženklo.
Ženklas nupieštas taip:
Vaikinai trikampyje
Ar jie kur nors bėga taip greitai, kaip gali?

- Kas tai per ženklas? (Atsargiai, vaikai)

M/f „Nevaikiškas ženklas“

Greitkelis šiugždėjo nuo padangų,
Važiuojantys automobiliai
Bet šalia mokyklos, sulėtinkite dujas -
Kabantys, vairuotojai, jums
Čia specialus ženklas: „Vaikai!
Mes visi už juos atsakingi!“
Ir tu taip pat prie šio ženklo,
Vaikinai, būkite atsargūs.

V. Konsolidacija (praktinis darbas mikro grupėse)

1. Veikėjų grupės

– Kol rinkome ženklus, jie susibūrė į grupes...
Draudžiamieji, perspėjantys, informaciniai, specialūs nurodymai.
Bendros charakteristikos: spalva, forma.

2. Darbas grupėse (kelio ženklų spalvinimas)

– Pažiūrėkime, kaip prisimenate ženklų ypatybes.

Vienas grupės narys turi kalbėti:

  • Kuris ženklas
  • Ką tai reiškia (kas leidžia, draudžia, apie ką informuoja)

VI. Pamokos santrauka

– Visos pamokos metu kalbėjome apie Kelių eismo taisykles ir kas padeda jų laikytis. Pamokos pabaigoje dar kartą įvardinkime visus pėsčiųjų pagalbininkus: (...)

Iliustracijų tyrimas ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų nustatymas

– Kas privalo žinoti Kelių eismo taisykles – pėstieji ar vairuotojai? (Visi!)

VII. Pamokos pabaiga

– Ar patiko pamoka?
- Ką tu mokeisi?
– Kas jums pasirodė ypač įdomu?
– Kelio ženklų yra daug. Jie yra sujungti į grupes. Norite toliau mokytis apie kelio ženklus?
– Tam skirsime kitas pamokas.

Atminkite, kad esame patenkinti
Kai mus gerbia
Ir pėsčiasis su vairuotoju
Jie praleidžia vienas kitą!

– Ačiū visiems už pamoką!

Konsultacijos tėvams.

„Eismo ABC“.

Eismas vaikams ir suaugusiems yra vienodas. O Kelių eismo taisyklės visiems vienodos, tik parašytos „suaugusiųjų“ kalba, neatsižvelgiant į vaikus. Todėl suaugusiųjų užduotis yra aiškiai paaiškinti vaikams eismo taisykles. Dažnai, siekdami aiškiai perteikti vaikams Taisyklių turinį, kai kurie suaugusieji į vaikus kreipiasi vadinamąja „vaikų“ kalba, susidedančia iš daiktavardžių su mažybinėmis galūnėmis. Tai ne tik nepadaro aiškių Taisyklių, bet ir iškreipia tikrąjį eismo vaizdą. Galų gale, tai automobiliai, o ne maži automobiliai, yra pavojingi kelyje! Į vaikus, net ir mažus, reikia kreiptis normalia kalba, be „šlifavimo“. Dėl tos pačios priežasties vaikų paveikslėliai linksmų ir juokingų komiksų stiliumi taip pat nepriimtini kaip iliustracijos mokant vaikus kelių eismo taisyklių. Tokios nuotraukos linksmina vaikus ir atitraukia jų dėmesį nuo pagrindinės užduoties – pamatyti ir suprasti realų pavojų kelyje bei galimybę jo išvengti. Žinoma, tai nereiškia, kad vaikus reikėtų gąsdinti kelyje kylančiais pavojais. Ne, būtina juos aiškiai paaiškinti.

Štai keletas klaidų, kurias daro suaugusieji mokydami vaikus kelių eismo taisyklių:

Mokytis : kirsdami gatvę žiūrėkite į kairę, o pasiekę vidurį - į dešinę.

Ši taisyklė yra pasenusi ir sukuria pavojingą situaciją.

Reikia išmokyti!

Prieš kirsdami kelią sustokite, pažiūrėkite į abi puses ir įsitikinę, kad tai saugu, pereikite per kelią, nuolat stebėdami situaciją.

Mokytis: raudona – sustok, geltona – ruoškis, žalia – eik.

Laikydamiesi šios taisyklės, vaikai įgyja pasitikėjimo saugumu važiuojant žaliu signalu.

Bet tai visai netiesa. Vaikai dažnai painioja šviesoforų vietą: nesupranta, kad kai pėstiesiems dega žalia šviesa, kita vertus, vairuotojui – raudona šviesa ir atvirkščiai.

Reikia išmokyti!Raudonas šviesoforo signalas yra draudžiamas, nes kitoje pusėje dega žalias automobiliams. Geltona – ne tik pasiruošti, bet ir perspėjimas apie besikeičiančius šviesoforus. Žalia – leidžia judėti, tačiau prieš įvažiuodami į važiuojamąją dalį, turite įsitikinti, kad visi automobiliai sustojo.

Mokytis : nežaisk ant kelio, prie kelio, o žaisk namo kieme.

Tačiau kiemuose yra ir kelių, kuriais važiuoja automobiliai.

Reikia išmokyti!Išeidami iš įėjimo būkite dėmesingi ir atsargūs. Žaiskite toliau nuo kelio, kur nėra automobilių.

Mokytis : supažindinkite vaikus su daugybe kelio ženklų. Reikia atsiminti, kad kelio ženklai daugiausia skirti vairuotojams.

Vaikai turi žinotiženklų, skirtų pėsčiųjų saugumui, reikšmė: „Pėsčiųjų perėja“, „Pėsčiųjų judėjimas draudžiamas“, „ Pėsčiųjų takas“, „Vaikai“ ir kt.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Projektas „Eismo ABC“ skirtas vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikus mokyti kelių eismo taisyklių.

Jūsų dėmesiui pristatome vyresnių vaikų mokymo projektą ikimokyklinio amžiaus eismo taisykles. Šis projektas supažindina su pagrindinėmis kelių eismo taisyklėmis...

Parengiamosios grupės kelių eismo taisyklių edukacinių užsiėmimų santrauka Tema: „Eismo ABC“

Tema: „Eismo ABC“ Tikslai: Plėsti vaikų žinias apie šviesoforus, kelio ženklus ir toliau supažindinti vaikus su Kelių eismo taisyklėmis ir elgesiu keliuose.

PRAMOGOS PAGAL EISMO TAISYKLES „EISMO ABC“

Programos turinys:* apibendrinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles, elgesio gatvėje taisykles, įgytas pamokose per emocinį suvokimą;* į vaikų sąmonę įnešti ką...

Programinės įrangos tipas: Pamokos
Kūrėjas / leidėjas: Nintegra OOO
Versija: 1.3
iPhone + iPad: nemokama [Atsisiųsti iš App Store]

Kiekvieną kartą, kai lankau savo draugus, kurie yra tėvai, su nuoširdžiu susidomėjimu stebiu, kaip mažasis vaikas žaidžia su iPhone ar iPad. Nėra amžiaus apribojimų, jokių instrukcijų ar žinynų, vaikas tiesiog tam tikru momentu pasiima programėlę ir pradeda ją studijuoti. Jei ir jūs nuolat tai pastebite, laikas tinkamai nukreipti jo susidomėjimą ir parodyti jam naudingą programą – interaktyvų pradmenį "ABC HD".

Programa yra ne tik edukacinė programa, kuri padės išmokti raidžių, bet ir siūlo jūsų vaikui trumpas ir paprastas kelių eismo taisyklių kursas. Pagrindinis programos meniu susideda iš laiškų kortelių, šalia kurių yra viena nuotrauka. Būtent šis vaizdas bus susietas su raide, kurią mažylis mokysis.

Šios kortelės viduje yra didelis vaizdas (pavyzdžiui, autobusas su raide „A“) ir trumpas eilėraštis. Jei paliesite oranžinį mygtuką „Play“, malonus moteriškas balsas (žinoma, profesionalus) pirmiausia pasakys raidę, tada žodį, o tada skaitys eilėraštį. Ir taip su kiekviena raide.

Aš, žinoma, daryčiau tai šiek tiek kitaip. Vaikas palies paveikslėlį ir rimuos, kad išgirstų jį gyvai, o ne konkretų mygtuką kelis kartus. Tikiuosi, kad kūrėjai apsvarstys šią programos valdymo galimybę.

Paskutinė ir itin naudinga šios interaktyvios abėcėlės funkcija yra "Užduotis" meniu kiekvienoje kortelėje su raide. Čia jauniklis turi surikiuoti raides teisinga tvarka, kad susidarytų naujai išmoktas žodis.

Sunku komentuoti grafinį dizainą tokioje programoje, nes tai bus tėvų, o ne to, kuris jį naudos, įvertinimas. Viskas neblogai, bet norėtųsi, kad ekrane būtų mažiau „netvarkos“, tai yra, kad atskiri kortelių objektai būtų išryškinti vienodu stiliumi ir nesusilietų su bendru fonu. Dar vienas momentas – mažas reklaminė juosta ekrano apačioje, jį galima išjungti už 33 rublius. Padarykite tai nedelsdami, kitaip jūsų mažylis gali išmokti to, ką vakar ieškojote „Google“. Ir kartais geriau to nedaryti.


iPhone + iPad: nemokama [Atsisiųsti iš App Store]

"ABC HD" Man patiko ir greičiausiai patiks jūsų vaikui. Paprasta, spalvinga ir smagi interaktyvi abėcėlė gali tapti pirmuoju mažu vadovėliu, kuris padės susipažinti su kelių eismo taisyklių raidėmis ir pagrindais.

Natalina Lyubov Vladimirovna, MDOU Nr. 37 „Rodnichok“ mokytoja, Bugulma RT

Tikslas:

plėsti žinias apie kelią ir elgesio jame taisykles;

transporto rūšių ir kelio ženklų tvirtinimas,

pagrindinių darbo su kompiuteriu taisyklių formavimas,

ugdyti sąmoningą požiūrį į elgesio gatvėje taisyklių laikymąsi.

Medžiaga: individualūs kompiuteriai su užduotimis, eismo taisyklių žaidimai, kelio ženklai.

Žodynas: vairuotojo pažymėjimas, lazda.

Pamokos eiga

Ateina kelių policijos inspektorius ir pakviečia vaikus žaisti žaidimą „Klausimai ir atsakymai“.

Vaikai sutinka ir įsijungia į žaidimą.

  1. Iš kokių dalių susideda gatvė? (kelias, šaligatvis)
  2. Kur vaikai gali eiti pasivaikščioti? (vidiniame kieme)
  3. Kaip reikėtų elgtis autobuse? (nešauk, tylėk)
  4. Kur žmonės laukia transporto? (stotelėje)
  5. Kur galima kirsti kelią? (šviesoforas, pėsčiųjų perėja)
  6. Kas yra šviesoforai? (raudona, geltona, žalia)
  7. Pagal kokį signalą galima kirsti kelią? (į žalią) Kokiais automobiliais jie važinėja?
  8. Su kuo gali kirsti kelią? (su suaugusiais)
  9. Kaip vadinti žmogų, vairuojantį automobilį? (vairuotojas)
    Žodyno darbas: vairuotojo pažymėjimas.
  10. Iš ko susideda automobilis? (kėbulas, kabina, ratai)
  11. Kur važiuoja automobiliai ir kur vaikšto pėstieji? (ant kelio, ant šaligatvio)
  12. Kokie yra kelio ženklų tipai? (draudžiamieji, įspėjamieji, tarnybiniai ženklai, informaciniai ženklai, privalomi ženklai)

Žaidimas „Kelio ženklai“

  1. Kaip apeiti autobusą? (palaukite, kol jis išeis)
  1. Įvardykite transporto rūšis? (keleivinis, oras, jūra, antžeminis, krovininis, arklio traukiamas, specialus ir kt.)

Žaidimas „Stebuklinga lazdelė“

Kaip vadinasi inspektoriaus burtų lazdelė? (lazdelė)

Su kuria jis gali sustabdyti eismo pažeidėją.

Vaikai kartoja naują žodį ROD. Tada jie perduoda lazdelę ir iškviečia bet kurią transporto priemonę.

Dabar sėskime prie stalų. Pasisveikiname su kompiuteriu ir atliekame užduotį.

1. Pavadinkite ženklą. (visi skirtingi)

2. Nustatykite ženklą

3. Nubraukite papildomą ženklą.

4. Paskirstykite transportą. (oras, žemė, vanduo)

5. Padėkite vaikams patekti į mokyklą.

Gimnastika akims.

Žaidimas "Automobiliai"

Raudona - stovime, geltona - einam, žalia - einam.

O dabar bėdos iš statinės. Atspėk mįsles.

Atlikite analizę ir pažiūrėkite filmą apie eismo taisykles.

Apjuosiamas akmeniniu diržu

Šimtai miestų ir kaimų. (greitkelis)

Keliamės labai anksti

Juk mūsų rūpestis

Varyti visus į darbą. (vairuotojas)

Kad galėčiau tave paimti

Man nereikia avižų

Pamaitink mane benzinu

Duok man gumos ant mano kanopų

Ir tada kelia dulkes

bėgs (automobilis)

Jis pats to nemato, bet nurodo kitiems.

(Kelio ženklas)

Skuba kaip ugninė strėlė

Į tolį lekia mašina

Ir bet koks gaisras užlies

Drąsus būrys (gaisrinė mašina)

Sumirksėjau akimis

Negailestingai dieną ir naktį.

Padedu automobiliams

Ir aš noriu tau padėti. (Šviesoforas)

Koks stebuklas - mėlynas namas,

Langai aplinkui šviesūs,

Avi guminius batus

Ir veikia benzinu. (autobusas)

Apibendrinant. Pagirkite vaikus už jų pastangas.